St. Johann in Tirol - aktuální report z 01. - 03.02.2016 - SNOW.cz

St. Johann in Tirol aktuální report z 01. - 03.02.2016

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

St. Johann in Tirol - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Zleb
 • hodnocení:
 • návštěva od: 01.02.2016 do: 03.02.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

St. Johann in Tirol je menší dvoupatrové lyžařské středisko v centru Kitzbühelských Alp. Obklopují jej tři věhlasné továrny na lyžování: Skiwelt Wilder Kaiser – Brixental, Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn a Kitzbühel. Možná právě proto zde najdete klidnou atmosféru, především místní lyžaře, rakouské školní zájezdy, ale také řadu lidí, kteří se teprve učí lyžovat. Neznamená to ovšem, že by si zde sportovně založený lyžař nezalyžoval. Zalyžuje, nicméně na více než 2 až 3 dny to není, přitom mu nesmí vadit jezdit vybranou sjezdovku či sjezdovky opakovaně. Kdo chce tedy být v blízkosti třech největších lyžařských megaareálů v Rakousku, přitom být v klidnějším zákoutí, kde jsou dobré možnosti lyžovat, učit děti prvním lyžařským obloukům, nebo s pokročilími ratolestmi vykrajovat jeden carvingový oblouk za druhým, pro toho je St. Johann in Tirol dobrá volba. Vedle toho je zde nespočet možností pro běžky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko má 42 km sjezdovek. Všechny jsou na úrovni lesa. Páteřní sjezdovka, kde je největší frekvence lyžařů, je červeno-modrá (blíže má však k modré) pod šestikabinou na vrchol Harsbichl (1 604 m). Jedná se o jakýsi předvrchol Kitzbüheler Hornu (2 000 m), z něhož se na druhou stranu již rozlévají sjezdovky ke Kitzbühelu. Obě střediska nejsou nicméně lyžařsky propojena. Páteřní červeno-modrá sjezdovka (1a, 1b, 1c a 1d) je dvoupatrová (vymezeno mezistanicí lanovky). Má řadu variant a odboček na další sjezdovky, které pak definují pravou a levou část areálu. Pravá část je zakončena černou FIS sjezdovkou (č. 7a), obsluhovanou osmikabinou. Levou část ukončuje červená FIS sjezdovka (v době návštěvy nebyla otevřena, jezdilo se pouze na její levé variantě č. 4a), obsluhovaná poměrně dlouhým dvojkotvovým vlekem. Obě FIS sjezdovky (nebo jejich varianty) nabízejí skvělé sportovní svezení. V případě černé sjezdovky není sklon kontinuální a lze si najít odpočinková místa. V případě červené sjezdovky je sklon mírnější, nicméně kontinuální, sjezdovka je dostatečně široká, a lze ji protáhnout až do nižšího patra areálu. Obě sjezdovky řadím mezi to nejlepší, co areál sportovně orientovaným lyžařům nabízí.

Sněhové podmínky:

Uspokojivé, nicméně ne úplně ideální. Denní teploty poměrně vysoké. Sníh byl mokrý až kašoidní. Odpoledne již na sjezdovkách klasické oranisko. Ráno byla nicméně úprava sjezdovek bezchybná.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dvě moderní kabiny. Zbytek jsou starší sedačky bez bublin a vleky.

Zalidněnost:

Na modrých sjezdovkách v centru areálu poměrně vysoká zalidněnost. Řada výukových kurzů, školních zájezdů. Takový počet “hadů” vlinících se dolů sjezdovkou jsem snad nikde jinde neviděl. Na FISových sjezdovkách zalidněnost menší, kvalitní sníh zde také vydržel až do odpoledních hodin.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurací v rámci areálu je dostatečný počet. Ceny srovnatelné s porovnatelnými středisky. Jídlo chutné.

Doprava do střediska a parkování:

Bez problémů. Ze Salzburgu sjezd na Lofer/Wals a pak asi 60 km do St. Johannu.

+ plusy

 • středisko pro rodiny s dětmi
 • ideální sklon i délka sjezdovek
 • terény také pro běžkaře

- mínusy

 • starší sedačkové lanovky
 • kvalita sněhu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22. - 25.01.2022  | St. Johann in Tirol

 • autor: Lubák
 • hodnocení:

Krásné středisko. Opět se mi osvědčilo, že pro kvalitní svezení není potřeba nic velkého a vyhlášeného. Minimum lidí, krásné a dlouhé sjezdovky, perfektně upravené a i odpoledne se dalo lyžovat na pěkných pistách.

22. - 25.01.2022  | St. Johann in Tirol

 • autor: Lubák
 • hodnocení:

Velmi milé překvapení. Na místní poměry menší středisko s cca 42 km sjezdovek. První dva dny sněžilo, nahoře napadlo cca 50 cm sněhu, další dva dny slunečné. Naprostá paráda. Vleky rychlé, sjezdovky dlouhé a sjízdné na kvalitním sněhu až do údolí s nadmořskou výškou 670 m n. m. Ani o víkendu jsem nikde nečekal déle než 2 min.

16.02.2019  | St. Johann in Tirol

 • autor: jchamrad
 • hodnocení:

Menší středisko kousek od Kitzbüehlu. Pěkné sportovnější i rekreační tratě se severní orientací a dobrým lanovkovým parkem. I na prázdninový a ještě sobotní termín a krásné počasí až na výjimky dostatek prostoru pro lyžařskou seberealizaci a rychlé odbavení u turniketů.

Arber

Arber

Arber

Arber

Arber

Arber

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 6
Otevřené sjezdovky 0 z 11 km