St. Johann in Tirol - aktuální report z 16.02.2019 - SNOW.cz

St. Johann in Tirol aktuální report z 16.02.2019

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

St. Johann in Tirol - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: jchamrad
 • hodnocení:
 • návštěva od: 16.02.2019 do: 16.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Menší středisko kousek od Kitzbüehlu. Pěkné sportovnější i rekreační tratě se severní orientací a dobrým lanovkovým parkem. I na prázdninový a ještě sobotní termín a krásné počasí až na výjimky dostatek prostoru pro lyžařskou seberealizaci a rychlé odbavení u turniketů.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Dostatečně široké, slušně dlouhé sjezdovky. Kritičtější místa v blízkosti především horských chat kolem oběda, nezbytné dávat pozor. Nejlepší se mi zdály červené kolem 6sedačky a černá u krajní 8kabinky. Ta v dolní části byla neskutečně tvrdá celý den, bez našoupaného sněhu. Jen chtělo mít pořádně nabroušeno. Také šlo o nejvolnější sjezdovku areálu. Až na několik traverzů pěkné lyžování i na modrých po celý den.

Sněhové podmínky:

Dostatek přírodního sněhu. Dole udávali 200 cm, což bych neřekl, ale sněhu je dost. Díky severní orientaci dobré až výtečné kvality i přes teplé slunečné počasí celý den.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nová 10kabinka rychlá, sjezdovka k ní mírná široká modrá. Nad ní 6sedačka super, ale více lidí nárazově. Přiléhající 2sedačka pod vrchol střediska bohužel starší, pomalá, chtělo by vyměnit. Hlavní dopravní tepna je zřejmě středová 6kabinka, rychlá, kolem 10:45, co jsem zde sjel poprvé, jsem byl zhrozen hroznem lidí. Zřejmě opozdilí lyžaři, co právě dojeli. V průběhu odpoledne bez obtíží. V horní části ještě odpojitelná 4sedačka bez krytu, ale v lese, rychlá, šlo to. V pravé části areálu 8kabinka, bez lidí, těžší svah zřejmě odrazoval. Pak tu ještě bylo několik vleků: 1 přibližovák dole na modré u 8kabinky se musel použít, pokud se nechtělo šlapat pěšky. V dolní části 6kabinky ještě 2- a 3sedačka, nebyly v provozu.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Později odpoledne dav u dolní stanice 6kabiny, jinak odbavení průběžně. Svahy většinou široké, šlo si bez problému vybrat vlastní rychlou a ničím nebržděnou stopu po spádnici. Neměl jsem problém po celý den. Podle Garmina jsem nastoupal téměr 17 tis. výškových metrů a to jsem musel končit po 15:00.

Občerstvení a aprés-ski:

3 Corny v kapse, jinak možností kolem sjezdovek hromada.

Doprava do střediska a parkování:

Sucho, čisto, viděl jsem jen parkoviště u 10kabinky, velké, zdarma.

+ plusy

 • sjezdovky pěkné, vybere si každý
 • až na výjimky dobré lanovky
 • severní orientace svahů s dobrým sněhem celý den
 • pěkná panoramata
 • jel bych i na více než 1 den

- mínusy

 • nárazově více lidí
 • opatrně kolem horských chat v době oběda, dost těsno
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

01. - 03.02.2016  | St. Johann in Tirol

 • autor: Zleb
 • hodnocení:

St. Johann in Tirol je menší dvoupatrové lyžařské středisko v centru Kitzbühelských Alp. Obklopují jej tři věhlasné továrny na lyžování: Skiwelt Wilder Kaiser – Brixental, Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn a Kitzbühel. Možná právě proto zde najdete klidnou atmosféru, především místn...

St. Johann in Tirol

St. Johann in Tirol

Výška sněhu 65 cm
Otevřené lanovky a vleky 16 z 28
Otevřené sjezdovky 48 z 65 km