Fendels - aktuální report z 14.02.2016 - SNOW.cz

Fendels aktuální report z 14.02.2016

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Fendels - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: skiwelt
 • hodnocení:
 • návštěva od: 14.02.2016 do: 14.02.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Fendels je docela malé a ne příliš navštěvované lyžařské středisko. V porovnání se svými sousedy, jako třeba Serfaus, si ho vlastně vetšina lyžařů ani nevšimne - a to byl přesně ten důvod, proč jsem Fendels navštívil.

Byla neděle a okolní velká střediska praskala ve švech. Zkusil jsem tedy vsadit na Fendels a musím říct, že to byla správná volba. V jakém jiném středisku o jarních prázdninách a ještě o víkendu se vám stane, že za celý den nemáte společníka na lanovce... Tedy musím přiznat, kromě dvou jízd, kdy se k nám na lanovku někdo přidal.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Prázdné tratě jsme využili k testování lyží. Krásná je sjezdovka č. 3 červená, sklon trati je ideální pro rychlejší jízdu. Šíře sjezdovky je naprosto dostačující. Pro náročné lyžaře mohu doporučit černou šestku. Je to krásná a široká černá dálnice. Dokonce zde trénoval i korejský lyžařský tým. Modrá čtyřka je ve své první polovině spíše načervenalá široká trať, která se ale postupně spojí se sáňkařskou dráhou a jde tedy spíše o jakýsi úzký dojezd.
Odpoledne jsme pak vyzkoušeli sáňkařskou dráhu. I díky délce 4,5 km je krásným svezením. Zapůjčení saní vyjde na 5 eur na den, případně 3,5 eur na půl dne. Skipas je platný jak na lyžování, tak na sáňkování.

Sněhové podmínky:

Aktuálně je ve spodní části střediska okolo 40 cm sněhu, ale mimo tratě na jižním svahu není po sněhu ani památky, a to ani ve výsče 1 300 m n. m. Horní část areálu hlásí okolo 60 cm sněhu, zde je sněhu více v lesích a méně na pláních, kde je sníh vyfoukaný, ale tratě jsou ve stavu velmi dobrém.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Pouze jedna čtyřsedačka a několik vleků. To je celé obslužné zařízení střediska. Zapomněl bych vlastně na kabinkovou lanovkou, ale ta slouží pouze pro výjezd z údolí pro ty, kteří nechtějí vyjíždět do Fendelsu autem.

Zalidněnost:

Návštěvnost střediska je veliké plus a hlavní důvod jej navštívit zvláště o víkendu. Lidí minimum, jen na louce vedle lanovky se občas vytvoří hlouček začínajících lyžařů.

Občerstvení a aprés-ski:

Vrchní stanice sedačkové lanovky nabízí místo pro odpočinek a občerstvení. Pohodová hospůdka s velkou venkovní terasou. My jsme ten den místní hospůdku nezkusili a možná to byla trochu škoda, ale vzhledem k prázdným tratím mi bylo líto nenajezdit si nějaké ty kilometry do iSki Trackeru.

Doprava do střediska a parkování:

Možné zanechat auto v údolí ve městečku Ried a nechat se pohodlně dopravit kabinkovou lanovkou. Případně se dopravit vlastním vozem až do Fendels, kde je dostatek místa na parkování vedle lanovky.

+ plusy

 • Prázdné sjezdovky
 • Super sáňkařská dráha
 • Šíře a sklon tratí

- mínusy

 • Nemožnost dopoledního skipasu

Zajímavé odkazy

http://www.bergfex.at/fendels/

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22.04.2019  | Fendels

 • autor: gimli35
 • hodnocení:

Zatímco v údolích už je jaro v plném proudu, na Velikonoční pondělí se v malém skiareálu Fendels lyžovalo na úctyhodné sněhové vrstvě a téměř bez lidí.

Dachstein West

Dachstein West

Dachstein West

Dachstein West

Dachstein West

Dachstein West

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 17
Otevřené sjezdovky 0 z 51 km