Adelboden Lenk - aktuální report z 16.03.2016 - SNOW.cz

Adelboden Lenk aktuální report z 16.03.2016

  průměrné hodnocení:

Švýcarsko Švýcarsko - Berner Oberland

Adelboden Lenk - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: gentleman73
 • hodnocení:
 • návštěva od: 16.03.2016 do: 16.03.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnes jsme měli v plánu si zalyžovat v dalším z menších areálů, který spadá do lyžařské superoblasti Adelboden Lenk, konkrétně v areálu Elsigen Metsch. Odpoledne předchozího dne napadlo několik centimetrů nového sněhu, a tak jsme se těšili na skvělé podmínky. Ráno nás ale zaskočila hustá mlha, která se začala zvedat až po jedenácté hodině, kdy se začalo ukazovat i slunce, takže nakonec jsme se rozhodli vyrazit alespoň na odpoledne a udělali jsme dobře. Po příjezdu k pokladně nás čekalo téměř prázdné parkoviště a při letném pohledu na sjezdovky bylo jasné, že v areálu budeme téměř sami. Brzy jsme také pochopili proč. V polovině areálu, konkrétně v jeho horní části pod vrcholem Elsigenhorn, byly vypnuty kvůli silnému větru vleky, takže byla otevřena jen část na Metschalp. Silný nárazový vítr pak bohužel znepříjemňoval vykrajování carvingových oblouků na jinak velmi pěkných širokých červených tratích a začal ustávat až zhruba hodinu před koncem provozní doby.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V areálu je deklarovaných celkem 30 km sjezdových tratí, z toho 9 km modrých, 18 km červených a 3 km černých sjezdovek. Bohužel z důvodu silného větru byly puštěné vleky jen v níže položené části areálu, takže jsme jezdili na červených sjezdovkách č. 110, 111 a 114. V areálu převažují přehledné široké carvingové dálnice. Pro náročné lyžaře jsou k dispozici dvě černé sjezdové tratě, a to č. 113, na které zrovna probíhal trénink místního lyžařského oddílu mládeže, a pak č. 122, která vede z vrcholu Elsighorn. Modré sjezdovky jsou jednak dětské svahy v části Elsigenalp, pak objízdná č. 112 a sjezdovka č. 126, která je zároveň sáňkařskou dráhou vedoucí od horní stanice v části Elsigenalp k dolní stanici kabinové lanovky v Elsigbachu.

Sněhové podmínky:

V otevřené části areálu byly sjezdovky standardně upraveny a převažovala dostatečná vrstva přírodního sněhu na technickém podkladu. Vlivem silného větru se bohužel na tratích vytvářela pole nafoukaného sněhu, což občas nepříjemně lyže zpomalovalo.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu je jedna kabinová lanovka, která slouží jako centrální přepravní zařízení do horní části areálu a která zároveň slouží pro vyvážení sáňkařů na začátek sáňkařské dráhy. Spodní stanice kabinové lanovky zároveň slouží jako jedno z nástupních míst do celého areálu. Pokud kabinová lanovka nejezdí z důvodu silného větru, jako tomu bylo dnes, je nástupním místem spodní stanice vleku F7. V obou dvou částech areálu, tedy jak v níže položené části Metschalp, tak ve výše položené části Elsighorn, jsou jedinými přepravními zařízeními kotvové vleky.

Zalidněnost:

V době naší návštěvy bylo v areálu téměř prázdno a na sjezdovkách se pohybovalo jen několik desítek lyžařů, z toho část z nich byli členové místního lyžařského oddílu mládeže.

Občerstvení a aprés-ski:

V areálu je několik restaurací a bufetů rozesetých po sjezdovkách, z nichž jsme využili restauraci poblíž pokladny a dolní stanice vleku F7. Ceny občerstvení jsou dokonce mírně vyšší než odpovídá švýcarskému standardu. Poctivá hustá gulášovka s kousky masa a pečivo stála 11,50 CHF, bramborové rösti od 10 do 15 CHF. Jak je však místním zvykem, je zcela běžné si přinést s sebou termosku a vlastní svačinu a doplnit energii z vlastních zásob.

Doprava do střediska a parkování:

Autem se ke středisku dá dostat po klikaté horské silničce z dobře značené odbočky ze silnice vedoucí z Frutigenu do Adelbodenu nebo se dá využít místního skibusu. Dostatečně velká parkoviště jsou jak u spodní stanice kabinové lanovky, tak v části Höchst u pokladny a vleku č. F7.

+ plusy

 • Přehledné středisko rozložené mezi dvěma vrcholy
 • Převaha širokých červených tratí
 • Obvykle menší zalidněnost
 • Krásné výhledy

- mínusy

 • Absence sedačkové lanovky
 • Drahé občerstvení
 • Vyšší cena skipasu, což odpovídá švýcarským poměrům

Zajímavé odkazy

www.elsigen-metsch.ch

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23.02.2020  | Adelboden Lenk

 • autor: ing.kralik
 • hodnocení:

Po asi osmi letech jsme opět zavítali do Adelbodenu, našeho oblíbeného střediska. Změnilo se jen pár věcí, ale čas běží, takže to, co nás před lety oslnilo, jsme teď hodnotili jako zastaralé. Jinak letošní zima v téhle oblasti sněhu moc nenadělila a teplota byla hodně přes 10 °C.

14.03.2017  | Adelboden Lenk

 • autor: gentleman73
 • hodnocení:

V rámci týdenního pobytu v oblasti Adelboden Lenk jsme opět nemohli vynechat menší přidružený areál Elsigen-Metch, který se nachází na půli cesty z Adelbodenu do Frutigenu. Na rozdíl od loňské návštěvy (viz report z roku 2016) nám vyšlo úžasné počasí a celý areál jsme mohli projezdit bez omezení. Ja...

13. - 17.03.2016  | Adelboden Lenk

 • autor: gentleman73
 • hodnocení:

Konečně se dostávám k reportu z dvoudenní návštěvy hlavní části lyžařské oblasti Adelboden Lenk, tj. lyžařské houpačky mezi vrcholy Chuenisbärgli, Sillerenbühl, Lavey, Hahnenmoos, Luegi a Metschstand. Jedná se o nádherný rozlehlý areál s cca 80 km sjezdovek všech obtížností, ze kterých si vybere o...

10.03.2016  | Adelboden Lenk

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Do Adelbodenu jsme zavítali jen na jeden den, ačkoli prolyžovat hlavní oblast i menší přilehlé areály by asi byla záležitost na několik dní. Pro svou lyžařskou návštěvu jsme si proto vybrali tu největší - lyžařskou houpačku mezi městečky Adelboden a Lenk.

13.03.2016  | Adelboden Lenk

 • autor: gentleman73
 • hodnocení:

První den naší návštěvy lyžařské oblasti Adelboden Lenk jsme navštívili malý areál TschentenAlp, který se nachází bezprostředně nad městečkem Adelboden, se kterým je spojený pulzační kabinovou lanovkou. Jedná se o malé rodinné středisko s příjemnými modrými a červenými sjezdovkami v celkové délce c...

Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel

Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel

Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel

Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel

Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel

Alpbachtal Wildschönau - Ski Juwel

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 46
Otevřené sjezdovky 0 z 96 km