Adelboden Lenk - aktuální report z 10.03.2016 - SNOW.cz

Adelboden Lenk aktuální report z 10.03.2016

  průměrné hodnocení:

Švýcarsko Švýcarsko - Berner Oberland

Adelboden Lenk - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Milka
 • hodnocení:
 • návštěva od: 10.03.2016 do: 10.03.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Do Adelbodenu jsme zavítali jen na jeden den, ačkoli prolyžovat hlavní oblast i menší přilehlé areály by asi byla záležitost na několik dní. Pro svou lyžařskou návštěvu jsme si proto vybrali tu největší - lyžařskou houpačku mezi městečky Adelboden a Lenk.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál je hodně rozlehlý a všechny dílčí areály dohromady mají přes 200 km sjezdovek. Kolik z nich připadá na tuto lyžařskou houpačku, mi není známo, nicméně odhaduji, že víc než polovina z nich je značená červeně. Většina toho ostatního je modrá, plnohodnotné černé sjezdovky zde najdeme asi tři - slavnou Weltcup a další dvě pod vrcholem Luegli plus nějaké kratší úseky pod Lavey.
Pěkné červené sjezdovky jsou především nad Aebi, kde se dá zvolit mnoho různých variant sjezdu, případně pod Luegli.
Řada modrých sjezdovek jsou opravdu sjezdovky, což se ve vysokohorském Švýcarsku dle mých zkušeností až tak často nestává. Výtečná široká modrá vede podél sedačkové lanovky Bühlberg, o něco členitější a v jednom úseku plošší je u sedačky Geils - Hahnenmoos, případně několik modrých podél kabinky na Metschstand.
Naopak zdánlivě příjemný dlouhý sjezd z Hahnenmoosu do Adelbodenu po sjezdovkách 34, 48, 62, 61 a 69, který si vyloženě koleduje o využití k návratu do Adelbodenu, je dokonalé utrpení - hlavně 62 a 61 vedou snad častěji do kopce, v lepším případě po rovině, takže návart nám kvůli neustálému bruslení a šlapání do kopce trval neuvěřitelných 35 minut! Rozhodně se vyplatí zvolit radši červenou z Lavey přes Aebi a na tuto modrou se napojit až těsně před koncem.

Sněhové podmínky:

V celém areálu je sněhu dostatek, v dolních partiích očividně vypomáhá technický sníh, což se projevuje zmrzlým podkladem, který zatím nepovolil ani pod náporem sluníčka.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

I přes rozlehlost areálu je přeprava mezi jeho částmi relativně rychlá, vše podstatné obslouží povětšinou rychlé sedačkové lanovky. Zdlouhavý je pouze výjezd z Adelbodenu na Sillerenbühl, který je ale potřeba pouze ráno.

Zalidněnost:

Během celého dne lyžování bez front, když se někde nějaká malá utvoří (je čekání 3 minuty fronta?), na vedlejší lanovce je určitě volno, řada sedaček jezdila celý den poloprázdná.
Sjezdovky byly také relativně prázdné, trochu hustší provoz je jen v „přestupních uzlech“ v oblasti pod Sillerenbühl nebo Hahnenmoos.

Občerstvení a aprés-ski:

Po celém areálu je rozmístěna řada restaurací, chat a barů, určitě není problém si vybrat. My jsme zvolili občerstvení až po lyžování - přesunuli jsme se do sousedního malého areálu Engstligenalp, kde se podává fondue v iglú.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd dlohým údolím je trochu zdlouhavý, ale nijak komplikovaný. Parkování na velkém parkovišti u dolní stanice kabinky v Adelbodenu za 5 CHF na den. Na druhém parkovišti po přejezdu pod Engstligenalp jsme žádné informace o platbě parkovného nenašli a nic neplatili.

+ plusy

 • Rozlehlý areál, na výběr velké množství sjezdovek
 • Překvapivě rychlé přesuny mezi jednotlivými částmi areálu
 • Široké modré sjezdovky

- mínusy

 • Přístup do areálu možný v podstatě pouze pomocí dvou kabinek, což může v sezóně vyústit ve fronty
 • Naprosto plochý sjezd z Hahnenmoos do Adelbodenu, neexistence údolního sjezdu do Lenku
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23.02.2020  | Adelboden Lenk

 • autor: ing.kralik
 • hodnocení:

Po asi osmi letech jsme opět zavítali do Adelbodenu, našeho oblíbeného střediska. Změnilo se jen pár věcí, ale čas běží, takže to, co nás před lety oslnilo, jsme teď hodnotili jako zastaralé. Jinak letošní zima v téhle oblasti sněhu moc nenadělila a teplota byla hodně přes 10 °C.

14.03.2017  | Adelboden Lenk

 • autor: gentleman73
 • hodnocení:

V rámci týdenního pobytu v oblasti Adelboden Lenk jsme opět nemohli vynechat menší přidružený areál Elsigen-Metch, který se nachází na půli cesty z Adelbodenu do Frutigenu. Na rozdíl od loňské návštěvy (viz report z roku 2016) nám vyšlo úžasné počasí a celý areál jsme mohli projezdit bez omezení. Ja...

13. - 17.03.2016  | Adelboden Lenk

 • autor: gentleman73
 • hodnocení:

Konečně se dostávám k reportu z dvoudenní návštěvy hlavní části lyžařské oblasti Adelboden Lenk, tj. lyžařské houpačky mezi vrcholy Chuenisbärgli, Sillerenbühl, Lavey, Hahnenmoos, Luegi a Metschstand. Jedná se o nádherný rozlehlý areál s cca 80 km sjezdovek všech obtížností, ze kterých si vybere o...

16.03.2016  | Adelboden Lenk

 • autor: gentleman73
 • hodnocení:

Dnes jsme měli v plánu si zalyžovat v dalším z menších areálů, který spadá do lyžařské superoblasti Adelboden Lenk, konkrétně v areálu Elsigen Metsch. Odpoledne předchozího dne napadlo několik centimetrů nového sněhu, a tak jsme se těšili na skvělé podmínky. Ráno nás ale zaskočila hustá mlha, která ...

13.03.2016  | Adelboden Lenk

 • autor: gentleman73
 • hodnocení:

První den naší návštěvy lyžařské oblasti Adelboden Lenk jsme navštívili malý areál TschentenAlp, který se nachází bezprostředně nad městečkem Adelboden, se kterým je spojený pulzační kabinovou lanovkou. Jedná se o malé rodinné středisko s příjemnými modrými a červenými sjezdovkami v celkové délce c...

Alpe d´Huez

Alpe d´Huez

Alpe d´Huez

Alpe d´Huez

Alpe d´Huez

Alpe d´Huez

SNOW tipy

Výška sněhu 400 cm
Otevřené lanovky a vleky 68 z 69
Otevřené sjezdovky 160 z 250 km