Flims Laax Falera - aktuální report z 17. - 20.03.2016 - SNOW.cz

Flims Laax Falera aktuální report z 17. - 20.03.2016

  průměrné hodnocení:

Švýcarsko Švýcarsko - Graubünden

Flims Laax Falera - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: sparrow1
 • hodnocení:
 • návštěva od: 17.03.2016 do: 20.03.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tak jsem po roce opět navštívil nádherné a rozmanité středisko Laax. Druhá návštěva byla ještě lepší, protože proběhla za neskutečně luxusního počasí a kromě soboty prakticky bez lidí. Myslím, že i přes vyšší ceny se vyplatí tohle středisko navštívit. Na výběr je obrovské množství variant tratí od modrých po černé. Nejdelší sjezd může mít 10,5 km s převýšením 1 900 m. Tentokrát jsem využil ty čtyři dny, abych projel všechny sjezdovky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Vezmeme všechny pěkně popořadě, tedy ty které stojí za to určitě sjet 8-) Hodnocení vezmu od Flimsu k Faleře z pohledu zdola:
Sjezdovka č. 10 červeno-modrá, nejdelší sjezdovka ve středisku. Délka 10,5 km, horní část cca 4,5 km vede po širokých pláních s prudším sklonem a velkou šířkou. Prostřední část je hodně rozmanitá se stále luxusní šířkou, pořád červená barva. Poté se změní na modrou a ponoří do lesa. Dojedete po ní na širokou louku nad nástupem kabinky ve Flims.
Další hodně pěknou červenou sjezdovkou je č. 40, která má délku cca 4,5 km a vede prakticky přes celé středisko od kraje do kraje. Sjezdovka má velice pěknou šířku a vede samozřejmě po holých pláních a jsou z ní pěkné výhledy na celý areál.
Pak tady máme všchny sjezdovky od šetisedačky Mutta Rotunda a kabinky Nagens. Délka od 2 do 3 km, všechno široké carvingové dálnice od černé po modrou.
Vynikající je také černo-modrá č. 26 z vrcholu La Siala, kde končí nová kabina, která nahradila prastarou třísedačku. Černý hank na začátku je naprosto luxusní a pak se promění na širokou modrou dálnici. Délka přes 4,5 km.
Pěkné sjezdovky jsou také na ledovci Vorab, červené č. 32 a 33 neskutečně široké v horní části spíše s černým sklonem měnící se postupně v barvu červenou.
Opravdu pěkná je cca 5 km dlouhá černá sjezdovka č. 35, která vede k šestisedačce Porsche, designovému skvostu střediska.
Další slušný výběr je u šestisedačky Alp Dado, kde se proplétají široké modré až červené sjezdovky.
Ještě jsme si hodně oblíbili modrou č. 52 vedoucí z Crap Sogn Gion až do stanice Curnius, kde se sjíždí dvě lanovky z údolí a navazuje čtyřsedačka zpět na vrchol.
A abych nezapomněl, máme tady ještě hodně dlouhou červenou č. 64, která vede z vrcholu až do Laaxu.
Jinak je na výběr spoustu dalších pěkných sjezdovek, ale to bych psal půl dne.

Sněhové podmínky:

Sněhu bylo opravdu dost, na vrcholu cca 250 cm až po cca 50 až 60 cm na dojezdech. Dopoledne luxusní manšestr, postupně povolující, ale v horních partiích držící celý den tvrdší podklad. Ve spodních částech typický jarní sníh, takže ideál pro lyže all mountain. Vydřená místa žádná a boule jen na sjezdovkách vedoucích do údolí později odpoledne.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Až na starší kabinku Crap masegn na Vorab a čtyřsedačku z Falery vše moderní, směs šestisedaček, kabinek a gondol. Jen na ledovci jsou dvě hodně dlouhé kotvy.

Zalidněnost:

Ve všední den minimální, prakticky jsem občas na sjezdovce nepotkal za celou jízdu nikoho. V sobotu zalidněnost větší, ale čekačky do 5 minut jen na nejvytíženějších lanovkách La Siala a Mutta Rotunda. Neděle už zase volněji bez čekání, jen trochu víc lidí na sjezdovkách. V sobotu se vyplatí využívat dlouhé sjezdy do údolí, kde jezdí minimum lidí.

Občerstvení a aprés-ski:

Možností na občerstvení je v Laax spoustu, ale ceny jsou hodně vysoké: např. špagety carbonara a malé pivo za 22 franků.
Na druhou stranu při včasném nákupu permic na Laax+, kdy se dají v prosinci na určitý termín koupit za polovic, tedy 44 franků, můžete ušetřený peníz utratit za jídlo a pití.
Všude jsou také rozmístěna lehátka, takže pohodlí pro relax zajištěno. WC jsou v každé restauraci a na mnoha stancích lanovek.
Všechno patří resortu Laax, takže na vás nikdo blbě nekouká, že jdete jen na záchod anebo jíte svojí bagetu venku před restaurací.

Doprava do střediska a parkování:

Z Prahy přes Norimberk a Ulm okolo Bodamského jezera cca 650 km přesně 6 hodin pohodové cesty pořád po dálnici. Parkování je za poplatek v podzemních garážích ve Flimsu, jak je to v ostatních střediscích, netuším. My jsme využívali skibus před domem a na sjezdovce jsme byli za 5 minut. Myslím, že síť skibusů je dostatečná a není nutno jezdit autem.

+ plusy

 • Obrovský výběr sjezdovek všech druhů
 • Délka a šířka sjezdovek
 • Ve všední den minimum lidí
 • Dostupnost z Česka
 • Sněhové podmínky díky nadmořské výše

- mínusy

 • Drahé jídlo na sjezdovce
 • Drahé permice, pokud se nenakoupí s předstihem
 • Ubytování za vyšší ceny

Zajímavé odkazy

http://www.laax.com

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

09. - 13.01.2021  | Flims Laax Falera

 • autor: Pažitka
 • hodnocení:

Celkový dojem dobrý, jen snad skipas za 89 CHF/den je o dost dražší než v Rakousku, ale s tím jsme nějak počítali. Kupovali jsme permici na 5 dní, která vyšla v přepočtu na 10 000,-. Středisko se mně zdálo ale celkově málo prudké - dlouhé, pomalé dojezdy skoro ze všech sjezdovek. Spojovací skiroute ...

18. - 22.02.2018  | Flims Laax Falera

 • autor: Daniel 2
 • hodnocení:
Středisko s výborným zázemím, úžasnými výhledy a především vhodné pro všechny, kdo mají rádi klid, pohodu, volné pisty a žádné čekací doby. Ideální reLaax! Můžete si vychutnat sjezdovku sami pro sebe, a to někdy i v odpoledních hodinách. Vhodné i pro rodiny s dětmi. Vřele doporučuji i přes vyšší náklady.

06.03.2017  | Flims Laax Falera

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Rozlehlý areál nabízející spoustu především červených a modrých širokých sjezdovek, v hlavní části pohodlná přepravní zařízení a krásné výhledy do okolí.

12. - 15.03.2015  | Flims Laax Falera

 • autor: sparrow1
 • hodnocení:

Report je z minulé sezóny, ale protože návštěvníků z Česka tam bylo opravdu málo, asi nebude na škodu si o tomto fantastickém středisku něco přečíst. Udávají 235km sjezdovek a musím potvrdit, že výběr je opravdu obrovský a vše je špičkově propojené většinou širokými spojovačkami s výtečným sklonem, ...

Boží Dar - Hranice

Boží Dar - Hranice

Boží Dar - Hranice

Boží Dar - Hranice

SNOW tipy