Flims Laax Falera - aktuální report z 09. - 13.01.2021 - SNOW.cz

Flims Laax Falera aktuální report z 09. - 13.01.2021

  průměrné hodnocení:

Švýcarsko Švýcarsko - Graubünden

Flims Laax Falera - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Pažitka
 • hodnocení:
 • návštěva od: 09.01.2021 do: 13.01.2021
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Celkový dojem dobrý, jen snad skipas za 89 CHF/den je o dost dražší než v Rakousku, ale s tím jsme nějak počítali. Kupovali jsme permici na 5 dní, která vyšla v přepočtu na 10 000,-. Středisko se mně zdálo ale celkově málo prudké - dlouhé, pomalé dojezdy skoro ze všech sjezdovek. Spojovací skiroute taky pomalé. Ovšem hodnotíme to z pohledu snowboardistů. Resort jsme zvolili díky věhlasnému snowparku. A je to asi první resort, kde bylo prknařů stejně, možná i trochu více, než lyžařů. Z pohledu sjezdovek a freeridu bych ho však zařadil těsně za rakouské velikány jako Arlberg, Ischgl, Sölden a Serfaus Fiss Ladis. Snowpark zatím měl usazenu tak třetinu překážek. V “plné palbě” je asi evropská špička. U-rampa i minirampa krásně upravené.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky chvalitebně upraveny, vzhledem k teplotám držely až do odpoledne. Na dojezdech občas malé kamínky a na horizontech plotny. Nahoře přírodní sníh, dole dosněžovali uměle, takže kombinace. Vyzvedl bych sportovně laděné sjezdovky kolem Crap Song Gionu č- 64 a 66. Pak kolem Nagensu č. 13, 25 a 18. Na Crap Masegnu byla dobrá č. 40. Některé jsme bohužel ani “neochutnali” vzhledem k tomu, že o víkendu jelo 100 km ze 188 km a v pondělí a úterý ještě méně kvůli menší návštěvnosti. Ve středu napadlo zhruba 35 až 50 cm nového sněhu a jely jen spodní lanovky a spodní sjezdy. Byl silný vítr a pak zavřeli i spojovací sedačku mezi Flimsem a Laaxem. Freeride pod touto sedačkou byl rozježděn snad za 20 min.

Sněhové podmínky:

Sníh dole ve střediscích 25 cm, jak uváděl resort, ve výšce cca 2 000 m n. m. bych to odhadl na 75 cm. Středisko uvádělo, ze nahoře je 160 cm. Na Vorabu to možná byla pravda. Pak z úterý na středu spadlo zmiňovaných 35 až 50 cm. Další dny, co jsem sledoval, tak sněhový masakr pokračoval. To bude přes metr nového. Nám spadlo za 5 hod. těch 35 a bylo to velmi příjemné. Celkově 3 dny azuro, den oblačno a horší viditelnost, den nový sníh a slabá viditelnost. Pro nás, kdo jezdí na hory za sněhem, tak v pohodě. Ti, co řeknou, že jezdí na hory do Itálie kvůli slunci, moc dobře nechápu. Kvůli slunci jezdíme k moři a na surf či wakeboard, ne na hory 😜.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Velkokapacitní kabinu jsme kvůli pandemické situaci vůbec nevyužili, jinak standard. Lepší průměr. Nic, z čeho bysme si sedli na zadek. Jen čtyřsedačka na Crap Song dost bídná, nepohodlná a pomalá. Roušky Švýcaři dost hrotili a ani se nedivím, nechtějí si ten evropský primát této bídné sezóny pokazit. Na spodních nástupech a hlavních přestupech stál skoro vždy securiťák a hlídal, jestli je rouška i přes nos. Kamarádka měla roušku pod nosem a dokonce si ji vlekař i fotil. A nebylo to tím, že je pohledná 🤓. Zázemí moderní, které splňuje všechna přísná kritéria kvalitního resortu. Podlažní parkování i s nákupním střediskem apod. Akorát wi-fi klasicky pořádně nefungovala. Normálně to neřeším, ale tady vzhledem k roamingu to vadilo.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

O víkendu fronty dole cca 7 až 10 min max., pak u výše položených lanovek 3 až 5 min. Někde úplně volno. V týdnu ještě méně lidí. Když sněžilo, tak zůstávali jezdit klasicky jen ty skalní.

Občerstvení a aprés-ski:

Moc jsme nevyužívali, není nad to si v klidu sednout v teple a dát si lahvinku skvělého veltlínku, jako jsme zvyklí za normálních okolnosti v Rakousku. A naplno se oddat místnímu gastru. Proto jsme to řešili toasty, bagetami a největší gastro zážitek byl náš hausgemachte těstovinový salát s tuňákem, vejcem a zeleninou. Pivo předražený hnus odpor v plastu asi za 6 CHF / 0,3 l a párek v ciabattě snad za 12 CHF v zimě - to ne! Aprés-ski jsme měli na ubytku - striploin steak a k tomu Cabernet Sauvignon 2012 postačil dokonale.

Doprava do střediska a parkování:

Nic jsme radši nepodcenili a vybavili jsme se testy PCR před i po příjezdu. Nikdo ovšem nekontroloval. Přes Rakušáky jsme měli i vyplněné průjezdní dokumenty. Taky zbytečně. Jen po cestě zpět se nás na švýcarsko-rakouských hranicích celník ptal, kam jedeme. My že na Prahu z Laaxu. Tak nám popřál akorát šťastnou cestu. Jinak cesty suché a vzhledem k brzkému rannímu vstávání a žádnému provozu 670 km za 6 h a 15 min. Už v 11:30 jsme parkovali ve Flimsu a šli jezdit. To samé cesta zpět do ČR něco přes 6 hodin. I po hustém sněžení měli Švýcaři i Němci odhrnuto a vysoleno. Parkování 13 CHF/den. Moc se nám to platit nechtělo, tak jsme 3x projeli těsně za autem před námi, než se zavřela závora a v pohodě. Klasicky na “Čechy”. Co nás teda ale dostalo: ubytko za pár korun - asi 700,-/noc/osoba, ale v pokynech v apartmánu stálo jasně tučným písmem: odpadky si odvezte s sebou, tak jsme je ráno nenápadně hodili sousedovi do popelnice a sklo jsme vezli a asi až ve třetí vesnici směr Flims jsme ho vyhazovali. Jo a netřídil se odpad, to jsem čuměl. P. S. : Pokud do Švajcu už nebudu muset, zůstávám u milovaného Rakouska... 🤔

+ plusy

 • Snowboarding v tak špatné době
 • Středisko vyloženě pro prknaře
 • V pohodě počasí
 • Návštěvnost akorát
 • Poslední den prach
 • Díky Bohu, že jsme to stihli se tam dostat bez karantény

- mínusy

 • Relativně velká vzdálenost
 • Relativně vysoké ceny
 • Odvoz odpadu z ubytování
 • Nepříjemní Švýcaři, co si myslí, že snědli moudrost světa

Zajímavé odkazy

Normálně recenze nepíšu, ale v této době korony jsem si dovolil se ozvat. A tímto bych chtěl poděkovat všem, co píšou recenze, rád je čtu a denně v sezóně sleduju tento web. Velký dík nadšencům jako jsou Sejk, Sparťan, Radek Holub a podobní. Díky nim máme stále info, co se děje na horách! 👍🏔

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18. - 22.02.2018  | Flims Laax Falera

 • autor: Daniel 2
 • hodnocení:

Středisko s výborným zázemím, úžasnými výhledy a především vhodné pro všechny, kdo mají rádi klid, pohodu, volné pisty a žádné čekací doby. Ideální reLaax! Můžete si vychutnat sjezdovku sami pro sebe, a to někdy i v odpoledních hodinách. Vhodné i pro rodiny s dětmi. Vřele doporučuji i přes vyšší náklady.

06.03.2017  | Flims Laax Falera

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Rozlehlý areál nabízející spoustu především červených a modrých širokých sjezdovek, v hlavní části pohodlná přepravní zařízení a krásné výhledy do okolí.

17. - 20.03.2016  | Flims Laax Falera

 • autor: sparrow1
 • hodnocení:

Tak jsem po roce opět navštívil nádherné a rozmanité středisko Laax. Druhá návštěva byla ještě lepší, protože proběhla za neskutečně luxusního počasí a kromě soboty prakticky bez lidí. Myslím, že i přes vyšší ceny se vyplatí tohle středisko navštívit. Na výběr je obrovské množství variant tratí od m...

12. - 15.03.2015  | Flims Laax Falera

 • autor: sparrow1
 • hodnocení:

Report je z minulé sezóny, ale protože návštěvníků z Česka tam bylo opravdu málo, asi nebude na škodu si o tomto fantastickém středisku něco přečíst. Udávají 235km sjezdovek a musím potvrdit, že výběr je opravdu obrovský a vše je špičkově propojené většinou širokými spojovačkami s výtečným sklonem, ...

Orlické Záhoří - Skioz

Orlické Záhoří - Skioz

Orlické Záhoří - Skioz

Orlické Záhoří - Skioz

Orlické Záhoří - Skioz

Orlické Záhoří - Skioz

SNOW tipy