Kunčice - aktuální report z 20.01.2013 - SNOW.CZ

Kunčice | aktuální report z 20.01.2013

Kunčice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Králický Sněžník

průměrné hodnocení Kunčice:
autor: _Fry_
návštěva od: 20.01.2013 do: 20.01.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Velmi příjemné středisko s pěknými sjezdovkami a sedačkovou lanovkou bez front. Určitě se sem rádi v budoucnu vrátíme.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ze sedačkové lanovky vedou tři sjezdovky o různém sklonu. Díky tomu, že se lyžaři rozptýlí na 3 sjezdovky, netvořily se muldy ani zledovatělá místa (pouze dole, kde se brzdí). Nebyly otevřeny sjezdovky vpravo od pravého vleku a tento vlek také nefungoval.

Sněhové podmínky:

V polovině ledna bylo kolem 50 cm mixu technického a přírodního sněhu. Pokud by bylo víc sněhu, byl by v lesíku mezi sjezdovkami prostor pro freeride pro začátečníky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Sedačková lanovka je ve středisku sice nově, ale rozhodně se nejedná o nový model. Nástup na lanovku je poměrně nepohodlný (lanovka vás nabere ve velké rychlosti) a především lanovka hodně studila do zadku. Je také potřeba počítat s tím, že zde mají papírové skipasy a vzít si roler.

Zalidněnost:

Velkou výhodou střediska je, že je zde málo lidí. Ačkoli byla neděle, žádné fronty se netvořily a na sjezdovkách jste se nemuseli vyhýbat pomalejším lyžařům.

Občerstvení a aprés-ski:

Ve středisku je sympatická restaurace. Zakoupíte tam klobásky, polévku, bramboráčky apod. za rozumné ceny.

Doprava do střediska a parkování:

Středisko je kousek od Starého Města. V Kunčicích nebyla označena odbočka do střediska za hospodou, kterou by mohl někdo minout. Parkování je ihned u nástupu na lanovku.

+ plusy

  • málo lidí
  • přiměřeně dlouhé sjezdovky různých obtížností
  • nízká cena skipasů
  • sedačková lanovka

- mínusy

  • zastaralá sedačková lanovka
  • papírový skipas
  • pravý vlek a pravé sjezdovky nebyly v provozu
  • nízká nadmořská výška
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

26.01.2017  | Kunčice

autor: zdenek.b
hodnocení:

Vyjeli jsme do oblasti Kralického Sněžníku a volba padla na skiareál Kunčice. Přivítala nás mírná oblačnost, slunečno dle předpovědi se nekonalo, teplota kolem -4 a pěkný výhled do širokého okolí.
Pěkně upravené sjezdovky, které vydržely v podstatě celý den, bylo vidět, že v Kunčicích napadlo hodn...

zobrazit celý report

23.01.2017  | Kunčice

autor: Vitu
hodnocení:

Jelikož jsem se nacházel v jesenicko-králickosněžnickém regionu, tak jsem se rozhodl využít akce skipas zdarma do areálu Kunčice. Středisko znám, takže jsem věděl, že půjde o dobrou lyžovačku na poloprázdných kopcích, a to ještě v počasí, které od oběda slibovalo sluneční svit.

zobrazit celý report

20.01.2017  | Kunčice

autor: Bobkart
hodnocení:

Po létech nejen do Jeseníků, ale téměř do celé republiky dorazila zima dá se říci naprosto normální. Snad jen sdělovací prostředky líčí aktuální zimu jako extrémní. A se zimou přišlo i slušné sněžení, takže kunčický areál letos nabízí to, co je v něm nejlepší. Sice po slunečném týdnu se v horách p...

zobrazit celý report

20.01.2017  | Kunčice

autor: Pawlis17
hodnocení:

Celkový dojem z lyžování v Kunčicích byl skvělý! Super upravené sjezdovky, které držely a nerozjezdily se. Lyžování bez front - spousta jízd na prázdných sjezdovkách. Kopce vhodné pro každého. Počasí take vyšlo, takže super lyžování.

zobrazit celý report

01.01.2017  | Kunčice

autor: japeko
hodnocení:

Pro novoroční lyžování jsme si vybrali příjemné rodinné středisko v pohoří Králického Sněžníku. Díky nenáročným sjezdovkám a kvalitnímu zázemí je vhodné zejména pro rodiny s dětmi a nenáročné lyžaře. Díky své orientaci nabízí v případě pěkného počasí krásné lyžování na prosluněných svazích.

zobrazit celý report

31.12.2016  | Kunčice

autor: parezzbablu
hodnocení:

Na poslední den roku 2016 jsme se rozhodli pro lyžovačku někde v Jeseníkách. Ráno jsme vyrazili s tím, že se po cestě rozhodneme, kam pojedem. Vzhledem k tomu, že jsem jel se svým 67letým tatíkem, tak byla hlavním kritériem při výběru střediska lanovka. Po převládajícím názoru že ve velkých středisc...

zobrazit celý report

30.01.2016  | Kunčice

autor: Anavi
hodnocení:

Kunčice jsme si vybrali hlavně kvůli akci 1+1 ze SNOW, která končila v lednu. Využili jsme tak ještě poslední možnost lyžování za poloviční cenu. Jako obvykle jsme byli velice spokojeni. Do střediska se dá vyjet i ve víkend bez toho, že byste museli stát velké fronty nebo jezdit na přeplněné sjezdov...

zobrazit celý report

26.01.2016  | Kunčice

autor: kouc-
hodnocení:
Pěkné středisko, ale pršelo celý den. Tak jsme 1+1 nevyužili, škoda peněz i za tu jednu celodenní. Pár jízd s bodovkou a jeli jsme domů.

17.01.2016  | Kunčice

autor: Anavi
hodnocení:

Malebné lidové středisko nás uvítalo příjemným sluníčkem, které naštěstí vydrželo celou dobu našeho pobytu. Teploty kolem -8 stupňů byly snesitelné zásluhou nádherného slunečného počasí.

zobrazit celý report

20.01.2016  | Kunčice

autor: Predátor
hodnocení:

Na tuto středu jsme měli den volna a rozmýšleli se kam vyrazit. Prošli jsme různé možnosti slev poskytované SNOW a nakonec se rozhodli pro Kunčice. Byli jsme tu poprvé před dvěma lety a docela se nám tu líbilo. Bohužel to se nedá říci o dnešní návštěvě. Asi jsme měli velké očekávání, které se kvalit...

zobrazit celý report

18.01.2016  | Kunčice

autor: Vitu
hodnocení:

Středisko jsem navštívil opět po 2 letech. Celkový dojem ze střediska byl opět více než dobrý, i když se zde moc nezměnilo.

zobrazit celý report

09.03.2015  | Kunčice

autor: Anavi
hodnocení:

Kunčice jsou střediskem "na konci světa". Silnička za vleky vede ještě k horní stanici lanovky na Paprsek a do běžkařského ráje kolem Paprsku. Byly zde postaveny nové chaty, zvětšeno občerstvení u spodní stanice lanovky a vyrostl nový "kulaťák" - ski bar - na sjezdovce s krásnými výhledy. Buduje se,...

zobrazit celý report

29.01.2015  | Kunčice

autor: Eileen..
hodnocení:

Velice příjemné malé středisko s příjemnou obsluhou. V provozu byla pouze čtyřsedačka. Naštěstí jsme zde byli v týdnu, takže fronty se vůbec netvořily a člověk mohl hned po příjezdu dolů ihned nasedat na lanovku. Červená sjezdovka o délce 600 metrů je hezky široká, hodí se pro mírně pokročilé. Modrá...

zobrazit celý report

10.03.2014  | Kunčice

autor: mikura2
hodnocení:
V sobotu 8.3.2014 ráno přimrzlo, tak to svištělo celé dopoledne. Sluníčko má ale na jihovýchodní orientaci již velkou sílu, tak sníh mizí před očima. Již se objevují nepříjemné kameny a sem tam vykukuje hlína. Jaro je tady, tak je lépe se po dvou hodinách lyžování už jen slunit u občerstvení nebo si natrhat podběl. :-)

01.02.2013  | Kunčice

autor: Kirkous
hodnocení:

Příjemné, malé středisko, stranou od davů, poblíž Králického Sněžníku. (Krátká návštěva o pololetních prázdninách s využitím skipasu ze SNOW.)

zobrazit celý report