Gitschberg Jochtal - aktuální report z 04. - 05.12.2021 - SNOW.cz

Gitschberg Jochtal aktuální report z 04. - 05.12.2021

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

Gitschberg Jochtal - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Kebi
 • hodnocení:
 • návštěva od: 04.12.2021 do: 05.12.2021
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na zahájení lyžařské sezóny jsem vybral menší středisko Gitschberg Jochtal nedaleko Brixenu. Jsou to vlastně dvě střediska spojené kabinkou přes údolí. Otevřena byla asi polovina sjezdovek, zavřené jsou černé sjezdovky a červená z vrcholu Gitschberg. Skipas jsem měl dvoudenní, při nákupu jsem předložil Green pass, který pokladní naskenoval. První den asi neuměli obsluhovat skener, protože českou Tečku nenačetl a musel jsem použít rakouský Green pass. Druhý den jsem si to automaticky z parkoviště namířil rovnou do lanovky, ale brána mně nepustila s hláškou, že nemám aktuální covid propustku. Musel jsem tedy znovu na pokladnu, kde se procedura s Green pasem opakovala, nyní už s českou Tečkou bez problému a skipas byl aktualizován. Pokladní sdělil, že tuhle kontrolu bohužel musím podle nařízení při vícedenním skipasu každý den absolvovat. Nebo doporučil používat appku Dolomiti Superski.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Středisko má spíše sportovní červené sjezdovky. Raději jezdím v Jochtalu kolem šestisedačky na č. 8 a 9. Parádní je také č. 4, která vede dolů do údolí k parkovišti, malou nevýhodou je pak zpět nahoru kabinkovou lanovkou s nutností sundání lyží a nově také se zakrytím nosu a úst respirátorem FFP2. To obsluha striktně kontrolovala.

Sněhové podmínky:

Sněhu dostatek, sjezdovky bez ploten a vydřených míst. Na neděli napadlo 10 cm bez následné úpravy.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V obou střediscích jsou hlavně kabinkové.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí na sjezdovkách bylo málo. Odpoledne, kdy už nejezdili ani sportovní dětské oddíly, jsem na Jochtalu byl sám. Jediné mraveniště dětí bylo na cvičné sjezdovce nad Valsem, ale tu jsem využil jen jednou při přejezdu mezi středisky.

Občerstvení a aprés-ski:

Navštívil jsem Gitschhütte a Jochtal Restaurant. V obou před vstupem vám naskenují Green pass a pak teprve vás pustí dovnitř.

Doprava do střediska a parkování:

Jelikož Rio Pusteria a Meransen byly v době mé návštevy v červené mikrozóně, musel jsem na hotel v pátek přijet nejpozději do 20:00. Podle sdělení byl v době od 20:00 do 05:00 pohyb venku zakázán a i provoz restaurací a obchodů byl omezen. Přes den v pohodě, parkoviště v Meransenu a i nad Valsem upravená, silnice bez sněhu.

+ plusy

 • málo lidí
 • klidnější středisko
 • blízko dálnice

- mínusy

 • převaha kabinek s nutností sundavání lyží
 • v kabinkách jen v respirátoru
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11.01.2020  | Gitschberg Jochtal

 • autor: škubánek
 • hodnocení:

Sem se rádi na poslední den lyžování vždycky vracíme, jelikož je to asi 15 km od dálnice na Brenner a na 3 až 4 hoďky to tu bohatě stačí, není tu tak draho a málo lidí...

21.01.2019  | Gitschberg Jochtal

Když se sejde v jeden okamžik slunečné a zároveň příjemně mrazivé počasí, nefouká, na pevném dobře upraveném sněhovém podkladu poprašek čerstvého prašánku a středisko s pestrými sjezdovkami od vyhlídkových až po téměř kolmé, žádné davy lidí, tak si snad ani nelze nic víc přát!

10.01.2018  | Gitschberg Jochtal

 • autor: škubánek
 • hodnocení:

Poslední den lyžování v Itálii. Podle předpovědi měla být středa nejhezčím dnem, to ale platilo pro lyžování nad výškou cca 2 300 metrů, tam bylo azuro, jinak skoro celý den mlha jako mlíko. Naštěstí jsme jeli na Gitchberg, který je už při cestě do Čech a kousek od Brennerské dálnice.

Gitschberg Jochtal

Gitschberg Jochtal

Gitschberg Jochtal

Gitschberg Jochtal

Výška sněhu 50 cm
Otevřené lanovky a vleky 13 z 15
Otevřené sjezdovky 49 z 55 km