Dachstein West - aktuální report z 21.01.2017 - SNOW.CZ

Dachstein West | aktuální report z 21.01.2017

Dachstein West - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Horní Rakousko

průměrné hodnocení Dachstein West:
autor: doum25
hodnocení:
návštěva od: 21.01.2017 do: 21.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Vzhledem k tomu, že víkend sliboval výborné počasí, rozhodli jsme se, že vyrazíme na lyžovačku do bližších středisek rakouských Alp. Pro sobotní lyžovaní jsme si vybrali Dachstein West, který i přes nižší nadmořskou výšku, ve srovnání s jinými alpskými středisky, disponoval výbornými sněhovými podmínkami.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou v tomto středisku ve většině případů široké a přehledné. Pěkné sjezdy jsou zejména z horních partií do nástupních míst, do Gosau a do Russbachu, ten je dle mého názoru v tomto středisku asi nejlepší - široká dálnice s příjemným sklonem. Dlouhý sjezd ještě nabízí sjezdovka pod osmimístnou kabinkou Zwieselalm, ostatní sjezdovky jsou spíše kratší. Negativem tohoto střediska jsou některé plošší přejezdy, kde člověk musí občas bruslit.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky byly výborné, Solná komora tento rok obdržela velmi solidní příděl přírodního sněhu, který přikryl spodní vrstvu technického sněhu, takže se lyžuje na přírodním sněhu. Ráno byly pisty perfektně připravené.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Úroveň přepravního parku na dobré úrovni, většinu přepravy zajišťují sedačkové a kabinkové lanovky, některé sedačky jsou i s bublinou, jedna i s vyhříváním. Co je pozitivní, je výměna stařičké dvousedačky z Astauwinkelu za novou osmimístnou kabinku.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost i vzhledem k počasí nebyla zrovna nejmenší, desetiminutové fronty se tvořily zejména u propojovacích kotev, které je nutno využít při přesunu po středisku. U ostatních lanovek se čekalo do pěti minut. Na sjezdovkách bylo místy trochu plněji, ovšem většinou se lyžaři poměrně dobře rozprostřeli.

Občerstvení a aprés-ski:

Navštívili jsme chatu Holzerhütte v Austawinkelu, dali jsme si sýrové klobásy s hranolky (cca 8 eur) a špecle (cca 10 eur). Obě jídla byla výborná, porce typicky rakouské, tj. více než solidní.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta do střediska naprosto bez problémů, silnice jak v Čechách, tak v Rakousku sjízdné bez problémů. Parkovali jsme v Russbachu, hned u lanovky, parkování je zdarma.

+ plusy

  • Dostatek přírodního sněhu
  • Poměrně rychlá dostupnost z ČR
  • Sjezdovka pod kabinkou do Russbachu
  • Výborné jídlo

- mínusy

  • Některé plošší přejezdy
  • Spojovací kotvy
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

17. - 19.03.2017  | Dachstein West

autor: svena
hodnocení:

Na závěr letošní sezóny jsme si vybrali středisko Dachstein West, kde jsme plánovali strávit 3 lyžařské dny, aktuální počasí sice nebylo vůbec příznivé, ale měli jsme zaplaceno, tak se jelo. Nakonec jsme si zajezdili jen den a půl...
Areál působí velice příjemně, obsluha i zázemí na velmi dobré úr...

zobrazit celý report

06. - 11.02.2017  | Dachstein West

autor: moravecpeta
hodnocení:

Při prvním kontaktu s lidmi, starající se o chod střediska, asi našince překvapí úsměv na jejich tvářích. Já jsem očekával při parkování tučnou sumu parkovného, ale jak v Russbachu u stanice kabinky, tak v Annabergu bylo parkování zdarma.
Ovšem zklamání mi přinesly sjezdovky. Ráno sice byly vidite...

zobrazit celý report

23.01.2017  | Dachstein West

autor: skiwelt
hodnocení:

Dachstein West jsem navštívil již před několika lety a celkem se mi toto středisko líbilo. Rozhodl jsem se ho tedy vyzkoušet po letech znovu. Musím říct, že to nebyla moje top lyžovačka v Alpách, ale letošní nejlepší určitě ano.

zobrazit celý report

14. - 18.01.2017  | Dachstein West

autor: náčelník med
hodnocení:

Jedno z nejbližších alpských středisek s 50 km propojených prázdných lednových sjezdovek, což je ideální na rozlyžování, pokud někdo vyráží během sezony vícekrát do Alp. Krátké i dlouhé nekřížící se sjezdovky všech barev s možností i lyžařské turistiky, vše zmenšené oproti velkostřediskům. Vše na vá...

zobrazit celý report

29. - 30.12.2016  | Dachstein West

autor: Dzexon
hodnocení:

Do Russbachu jsme se z nostalgie vrátili skoro po 10 letech. V minulosti jsme tam jezdili na pár dní rádi, z Brna je to jen 440 km. Nicméně dojem pokazilo obrovské množství lidí a otevřené jen dvě hlavní sjezdovky do Russbachu a Gosau.

zobrazit celý report

26. - 28.02.2016  | Dachstein West

autor: volcano
hodnocení:

Celkový dojem byl značně rozpačitý. Je pravda, že nemám přehled o tolika rakouských střediscích, ale z toho, co jsem navštívil, bylo toto asi nejslabší. :-( Zalyžovali jsme si dobře, ale v poměru s cenu skipasu 41,2 euro na den mi to nepřišlo jako dobrý poměr cena / výkon.

zobrazit celý report

17. - 19.02.2014  | Dachstein West

autor: citellus71
hodnocení:

Středisko Dachstein West se nachází v oblasti Solné komory, které UNESCO udělilo titul světové kulturní a přírodní památka. Samotný areál je složen ze středisek Gosau, Russbach, Annaberg a převažují v něm červené sjezdovky.

zobrazit celý report

16.12.2013  | Dachstein West

autor: magic11
hodnocení:
Lyžařské propojení sjezdovek Gosau a Annaberg již funguje, v Annabergu jsou v provozu 2 sjezdovky ve výborném stavu, na lyžích se dá pohodlně dostat až do Gosau Hintertal prostřednictvím dvojsedačky A3 a čtyřsedačky Z3. Téměř liduprázdno, sníh ve velmi dobrém stavu, sluníčko.

09.12.2013  | Dachstein West

autor: skiwelt
hodnocení:

Po nedělním lyžování ve středisku Karkogel nás čekal pondělní den na Dachstein West. Budík zvonil po sedmé hodině a ač jsem se do přezkáčů těšil, moc se mi z postele nechtělo. Ale musím. Po rychlé snídani už jsme seděli v autě a z Abtenau jeli do Russbachu pod lanovku. Tam jsme dorazili před devátou...

zobrazit celý report

17. - 19.02.2012  | Dachstein West

autor: eva

Oblast se je složena ze tří propojených středisek: Russbach, Gosau a Annaberg s celkem 142 km sjezdovek, v nichž převažují středně obtížné.

zobrazit celý report