Kohútka - aktuální report z 11.02.2013 - SNOW.CZ

Kohútka | aktuální report z 11.02.2013

Kohútka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Javorníky

průměrné hodnocení Kohútka:
autor: petr.c
návštěva od: 11.02.2013 do: 11.02.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Středisko na hřebeni Javorníků, kde si dobře zalyžujete. Pocit z krásného lyžování kazí příjezdová silnice, která kříží sjezdovky a rozřízla areál na dvě poloviny. Při dobrém počasí vám Kohútka navíc nabídne krásné výhledy.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Velká je nádherná široká louka. Runda je pěkný svah, dojem kazí přístup po úzké cestě pod silnicí. Zbytek jsou krátké široké louky spíše pro děti. Cesta dolů na Vranču je neupravená, navíc koliduje s příjezdovou komunikací.

Sněhové podmínky:

Výborné, na sjezdovce bylo i několik centimetrů nového sněhu. Odpoledne se začaly objevovat ledové plotny - daň letošnímu počasí.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavním přepravním zařízením je 4sedačka s rozběhovým pásem. Výstup z ní je značně nepříjemný - končí v prostoru se značným pohybem lidí a hrozí velké riziko kolizí. Ostatní vleky jsou pomy. U hlavního parkoviště je pokladna s jediným(!) výdejním místem. Jsou zde prakticky neustále fronty. Doporučuji sjet k údolní stanici lanovky, kde je druhá pokladna. Na hlavním parkovišti jsou jen dvě přenosná WC, další jsou v hotelu Kohútka.

Zalidněnost:

V den návštěvy jsme na lanovce jezdili bez front, Velká sjezdovka často patřila jen nám. U vleků se občas tvořily fronty - při příjezdu kurzů.

Občerstvení a aprés-ski:

Pokud najdete volné místo u stolu, budete spokojeni. Ve středisku je pouze restaurace v hotelu a bufet, jejichž kapacita je malá. Zvláště v době oběda, kdy je restaurace uzavřena pro hotelové hosty. Doporučuji borůvkové knedlíky. Další možnosti vyžití ve středisku nejsou.

Doprava do střediska a parkování:

Přístup je po hlavní silnici ze Vsetína na Makov, se kterou zacvičila letošní zima - výtluků je nepočítaně. V Novém Hrozenkově se odbočí do údolí Vranča (vše je dobře označeno). Závěrečný úsek do sedla na hlavní parkoviště je po úzké místní komunikaci. Jede se po sněhu a zvládli jsme to bez řetězů, ale zažil jsem situaci, kdy to nešlo ani s řetězy. Přestože je provoz řízen kyvadlově, při obou cestách jsme potkali protijedoucí vozidlo. Naštěstí v místech, kde se dalo vyhnout.

+ plusy

  • Nádherná Velká sjezdovka
  • Při hezkém počasí nádherné výhledy

- mínusy

  • Příjezdová komunikace, která dělí středisko
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

15. - 17.03.2017  | Kohútka

autor: bobu
hodnocení:

Tři dny na Kohútce jako závěr jarních prázdnin a možná i celé letošní sezony. Každý den byl poněkud jiný, jednak počasím, jednak den ode dne se horšícím stavem sněhu. První den propršený, mlha, která se jen na chvíli zvedla, sníh ubýval před očima. Druhý den asi nejlepší, krásně slunečno po celý den...

zobrazit celý report

13.03.2017  | Kohútka

autor: bobu
hodnocení:

Naprosto skvělé jarní lyžování, poloprázdný areál, množství sjezdovek a jejich stav hodnotím na výbornou.

zobrazit celý report

19.02.2017  | Kohútka

autor: arny71
hodnocení:

Přijeli jsme v neděli, protože jsme doufali, že díky předpovědi počasí dorazí hlavní víkendový nápor na Kohútku v sobotu (jasno), nikoli v neděli (oblačno). I když v areálu bylo nakonec celkem dost lidí, dá se říct, že odhad vyšel, už jsem zde zažil větší davy.

zobrazit celý report

29.12.2016  | Kohútka

autor: jajos
hodnocení:

Využil jsem jednoho z posledních volných dnů v tomto roce a navštívil jsem skiareál Kohútka. Na místě jsem byl v 8:30 a hned mi bylo jasné, že nejsem zdaleka jediný, kdo má ten den volno. Už půl hodiny před spuštěním lanovky bylo parkoviště téměř plné a řada na skipasy dosahovala několik desítek met...

zobrazit celý report

13. - 15.02.2015  | Kohútka

autor: julo
hodnocení:

Do CR som sa vybral lyžovať po druhý krát (min. rok som bol v Bílé). Dôvod bol ten, že som chcel malé stredisko s lanovkou a ubytovanie na kopci, aby som nemusel jazdiť autom ku kopcu. Kohutka nesklamala v dvoch veciach. Ubytovanie som mal na konci lanovky a jedna lanovka tam bola. Auto som nemusel ...

zobrazit celý report

07.02.2015  | Kohútka

autor: Dana.ce
hodnocení:

S lyžováním na Kohútce jsme byli vcelku spokojeni, zejména počasí bylo krásné a první hodina lyžování byla bez front.

zobrazit celý report

01.03.2014  | Kohútka

autor: Kristian Hanko - SNOW
hodnocení:

Kohútka i přes nižší nadmořskou výšku stále nabízí lyžovačku na tratích všech obtížností. Kompaktní hraniční aréna boduje malebným okolním prostředím, mimosezónními cenami a rodinným zázemím. Vysoká úroveň služeb a možnost ubytování přímo na svahu navíc příjemně potěší. Středisko je navíc dostupné j...

zobrazit celý report

25.01.2014  | Kohútka

autor: Petr Havelka - SNOW
hodnocení:
Přírodního sněhu je 5-10 cm, na sjezdovkách se zasněžováním se postupně vrší sníh technický. V provozu jsou krátká modrá (Malá), pak Babská (vede ke čtyrsedačce - psána jako modrá, ale ke konci jeve skutečnosti poctivě červená), dětský skipark a krátký přibližovák. Stav sněhu na tratích a jejich úprava zatím zůstávají za očekáváním. Místy ledové plotny, někde neupravené hromady technického sněhu, sem tam v prudších pasážích na Babské i ledové „granule“. Lidí málo, fronty žádné. Knedlíky v hospodě na jedničku :-) Teplota přes den kolem -10 °C, po západu slunce -16.

23.12.2013  | Kohútka

autor: toom007
hodnocení:

Kohútka je moje srdcovka. Je špatné, když na stránkách má středisko informaci o půjčovně a ani neví jestli je v provozu, kamarád na to doplatil a místo lyžování ho čekala túra.

zobrazit celý report

23.02.2012  | Kohútka

autor: toom007
hodnocení:

Kohútka je moje srdcová záležitost, je to menší, ale zato rozmanitý areál, kde si každý přijde na své.

zobrazit celý report

04.02.2012  | Kohútka

autor: _Fry_

Výborná lyžovačka bez front na široké černé sjezdovce. Pro začátečníky příliš nedoporučuji. Pozor také na příjezdovou cestu, pokud nedávno sněžilo.

zobrazit celý report

18.12.2010  | Kohútka

Kohútka je lyžařské středisko ležící na hřebeni Javorníků na východě Moravy. Dříve sem byl možný příjezd pouze ze slovenské strany. Z údolí Vranča (Nový Hrozenkov) jste museli absolvovat dvoukilometrový pěší výstup nebo cestu na korbě rolby. Dnes vede na Kohútku silnice i z české strany a s tou slov...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Ferienhaus Sara
Orientační cena za noc 716 Kč/os.
Hotelový penzion Oswald
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 152 Kč/os.
Residence Al Lago
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 393 Kč/os.