Kohútka - aktuální report z 15. - 17.03.2017 - SNOW.CZ

Kohútka | aktuální report z 15. - 17.03.2017

Kohútka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Javorníky

průměrné hodnocení Kohútka:
autor: bobu
hodnocení:
návštěva od: 15.03.2017 do: 17.03.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tři dny na Kohútce jako závěr jarních prázdnin a možná i celé letošní sezony. Každý den byl poněkud jiný, jednak počasím, jednak den ode dne se horšícím stavem sněhu. První den propršený, mlha, která se jen na chvíli zvedla, sníh ubýval před očima. Druhý den asi nejlepší, krásně slunečno po celý den. Třetí den taktéž slunečný, ale již moc velké teplo, sněhu málo v hrozné kvalitě (kromě černé sjezdovky, která drží ve velmi dobrém stavu).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu je především hlavní černá, k ní modro-červený rukáv, pak sjezdovka Malá. Doplňkově se dá použít sjezdovka Runda, tak už ale nemá dobrý sněhový stav - hlavně na příjezdové lesní cestě, a ještě hůř je na tom sjezdovka Barborka a úplně nejhůř dětský park.

Sněhové podmínky:

Nejlíp na tom byla hlavní černá sjezdovka, její červeno-modrá objížďka a docela šla loučka s pomou zvaná Malá. Nelíbilo se mi, že provozovatelé naprosto kašlou na sjezdovku Barborka, která je přibližovací cestou z parkoviště k hlavní sjezdovce. Nástup na vlek plný kamení a bláta. To samé dětský park, kde se nepostarali ani o cca 20 m loučky vedle pojízdného koberce. Děti se učili jezdit v blátě, hlíně, kamení, loužích, a do toho i padaly, přitom zásoby sněhu na ten kousek byly v okolí dostatečné. Snaha několika osob naházet si na kritická místa sníh lopatou byla odměněna blbýma řečma obsluhy sedící celý den v budce u vleku o kousek níž. Skluznice lyží celé naší rodinné výpravy to velmi škaredě odnesly.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu čtyřsedačka, poma u sjezdovky Malá, poma u sjezdovky Barborka, dětský koberec.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Celkem málo lyžařů, sem tam nějaký kurz, co zde byl na výcviku, fronty nikde žádné.

Občerstvení a aprés-ski:

Slabá stránka areálu, restaurace Kohutka v době od 12 do 13 h vydává obědy pro ubytované, bufet zvaný Kurnik šopa sice má slušnou nabídku jídel a pití, ale ceny nepřiměřeně vysoké, ve srovnání s okolím. Jedno dámské a jedno pánské WC v nejbližším dosahu sjezdovek taktéž není moc dostatečné. Možná jsou další kapacity v restauraci Kohútka, ale ta slouží spíš pro hosty než pro lyžaře.

Doprava do střediska a parkování:

Výjezd až do střediska po suché cestě, parkování bez problémů, zadarmo.

+ plusy

  • černá sjezdovka ve velmi dobrém stavu
  • když vyjde dobré počasí, tak to zde opravdu stojí za to

- mínusy

  • neudržovaný dětský areál a přibližovací sjezdovka
  • malá kapacita hygienických zařízení a občerstvení
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13.03.2017  | Kohútka

autor: bobu
hodnocení:

Naprosto skvělé jarní lyžování, poloprázdný areál, množství sjezdovek a jejich stav hodnotím na výbornou.

zobrazit celý report

19.02.2017  | Kohútka

autor: arny71
hodnocení:

Přijeli jsme v neděli, protože jsme doufali, že díky předpovědi počasí dorazí hlavní víkendový nápor na Kohútku v sobotu (jasno), nikoli v neděli (oblačno). I když v areálu bylo nakonec celkem dost lidí, dá se říct, že odhad vyšel, už jsem zde zažil větší davy.

zobrazit celý report

29.12.2016  | Kohútka

autor: jajos
hodnocení:

Využil jsem jednoho z posledních volných dnů v tomto roce a navštívil jsem skiareál Kohútka. Na místě jsem byl v 8:30 a hned mi bylo jasné, že nejsem zdaleka jediný, kdo má ten den volno. Už půl hodiny před spuštěním lanovky bylo parkoviště téměř plné a řada na skipasy dosahovala několik desítek met...

zobrazit celý report

13. - 15.02.2015  | Kohútka

autor: julo
hodnocení:

Do CR som sa vybral lyžovať po druhý krát (min. rok som bol v Bílé). Dôvod bol ten, že som chcel malé stredisko s lanovkou a ubytovanie na kopci, aby som nemusel jazdiť autom ku kopcu. Kohutka nesklamala v dvoch veciach. Ubytovanie som mal na konci lanovky a jedna lanovka tam bola. Auto som nemusel ...

zobrazit celý report

07.02.2015  | Kohútka

autor: Dana.ce
hodnocení:

S lyžováním na Kohútce jsme byli vcelku spokojeni, zejména počasí bylo krásné a první hodina lyžování byla bez front.

zobrazit celý report

01.03.2014  | Kohútka

autor: Kristian Hanko - SNOW
hodnocení:

Kohútka i přes nižší nadmořskou výšku stále nabízí lyžovačku na tratích všech obtížností. Kompaktní hraniční aréna boduje malebným okolním prostředím, mimosezónními cenami a rodinným zázemím. Vysoká úroveň služeb a možnost ubytování přímo na svahu navíc příjemně potěší. Středisko je navíc dostupné j...

zobrazit celý report

25.01.2014  | Kohútka

autor: Petr Havelka - SNOW
hodnocení:
Přírodního sněhu je 5-10 cm, na sjezdovkách se zasněžováním se postupně vrší sníh technický. V provozu jsou krátká modrá (Malá), pak Babská (vede ke čtyrsedačce - psána jako modrá, ale ke konci jeve skutečnosti poctivě červená), dětský skipark a krátký přibližovák. Stav sněhu na tratích a jejich úprava zatím zůstávají za očekáváním. Místy ledové plotny, někde neupravené hromady technického sněhu, sem tam v prudších pasážích na Babské i ledové „granule“. Lidí málo, fronty žádné. Knedlíky v hospodě na jedničku :-) Teplota přes den kolem -10 °C, po západu slunce -16.

23.12.2013  | Kohútka

autor: toom007
hodnocení:

Kohútka je moje srdcovka. Je špatné, když na stránkách má středisko informaci o půjčovně a ani neví jestli je v provozu, kamarád na to doplatil a místo lyžování ho čekala túra.

zobrazit celý report

23.02.2012  | Kohútka

autor: toom007
hodnocení:

Kohútka je moje srdcová záležitost, je to menší, ale zato rozmanitý areál, kde si každý přijde na své.

zobrazit celý report

11.02.2013  | Kohútka

autor: petr.c

Středisko na hřebeni Javorníků, kde si dobře zalyžujete. Pocit z krásného lyžování kazí příjezdová silnice, která kříží sjezdovky a rozřízla areál na dvě poloviny. Při dobrém počasí vám Kohútka navíc nabídne krásné výhledy.

zobrazit celý report

04.02.2012  | Kohútka

autor: _Fry_

Výborná lyžovačka bez front na široké černé sjezdovce. Pro začátečníky příliš nedoporučuji. Pozor také na příjezdovou cestu, pokud nedávno sněžilo.

zobrazit celý report

18.12.2010  | Kohútka

Kohútka je lyžařské středisko ležící na hřebeni Javorníků na východě Moravy. Dříve sem byl možný příjezd pouze ze slovenské strany. Z údolí Vranča (Nový Hrozenkov) jste museli absolvovat dvoukilometrový pěší výstup nebo cestu na korbě rolby. Dnes vede na Kohútku silnice i z české strany a s tou slov...

zobrazit celý report