Tanvaldský Špičák - aktuální report z 12.03.2017 - SNOW.CZ

Tanvaldský Špičák | aktuální report z 12.03.2017

Tanvaldský Špičák - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jizerské hory

průměrné hodnocení Tanvaldský Špičák:
autor: OtaR
hodnocení:
návštěva od: 12.03.2017 do: 12.03.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na Tanvaldském Špičáku, největším středisku Jizerských hor, jsme naposled byli ještě před koncem minulého roku, takže se tentokrát jednalo vlastně o první letošní návštěvu. Na neděli byla příjemná zalidněnost, slunce se sice nekonalo, ale sníh vydržel celou dobu zmrzlý, tvrdý, bez mlh, takže to tak nevadilo.
Bohužel se tentokrát rolbařům příliš nepovedla údržba, ranní manšestr si nikdo moc neužil, jelikož byly všechny sjezdovky s velkými zmrzlými přechody od pásů roleb - příště by na tomto chtělo více zapracovat.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jak jsem uvedl, nedostatkem byly neuhlazené přechody od roleb, bylo to nebezpečné při vyšší rychlosti a omezovalo to komfort lyžování. Je to škoda, jelikož sněhu je stále dostatek, středisko i při nižší nadmořské výšce vyniká systémem zasněžování.
V provozu celý areál, se všemi čtyřmi hlavními sjezdovkami, které jsou dlouhé zhruba 1 500 metrů. Zajímavé jsou všechny, i modrá má na většině příjemný, spíš modro-červený sklon, jen je na své většině až příliš úzká. Hlavní sportovní červená sjezdovka má pod lesem i tréninkový svah pro jízdu v mogulech. A také krátký měřený slalom. Jen se dost omezil snowpark - žádná překážka, pouze dvě boule, ze kterých šlo skákat.

Sněhové podmínky:

Stále výborné. Zasněžovat zde umí, vždyť se tady odjezdilo hodně dní i v minulých, ne příliš vydařených zimách. Kromě kvalitního zasněžování je za tím určitě i místní mikroklima, jelikož nejvyšší bod je jen těsně přes 800 metrů. Menší sněhová pokrývka je snad jen na Kostelní, kde na ojedinělém místě v horní partii byl vidět sem tam flek.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Bylo by vhodné dvoukotvu na druhé straně areálu nahradit sedačkou, ubyly by fronty. Páteřní je neodpojitelná čtyřsedačka s pojízdným pásem v délce necelých 1 200 metrů. Samozřejmostí je lyžařská škola, půjčovna, servis.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na neděli a celkem slušné počasí (sice bez slunce, ale zároveň bez mlhy) velmi akceptovatelná zalidněnost. Maximální doba čekání na sedačce do 5 minut, kolem poledne ještě méně. Nepatrně delší doba byla na dvoukotvě či cvičné pomě.

Občerstvení a aprés-ski:

Tady určitě pochvala, velké možnosti občerstvení - 3 větší restaurace, z toho 2 na vrcholu, potom 3 skibary na sjezdovce, další ještě na druhé straně u sjezdovky Kostelní. Krmelec u lanovky láká na českou kuchyni a pizzu, k tomu i 5 druhů svijanského piva.
Ceny skibarů velmi příznivé, viz jedna z fotografií - dnes prvně ve skibaru Imbiss zhruba v polovině sjezdovky - dobrá gulášová polévka s pečivem (poctivá porce) za 40,-, půllitr točené rohozecké jedenáctky za 25,-, točená malinovka 5,- za 1 dcl. Teplé alko i nealko nápoje různé druhy mezi 20 a 35,- Kč. Tedy několikanásobně nižší ceny než třeba ve Svatém Petru ve Špindlerově Mlýně.

Doprava do střediska a parkování:

Bezproblémové, čisté silnice. Pouze posledních pár kilometrů k areálu velmi bídná kvalita - množství děr, musíte kličkovat. Zde by vedení kraje, stejně jako v případě okolí Vysokého, Pasek či Jablonce nad Jizerou, mělo zapracovat a tlačit ke správcům komunikací, aby tyto tankodromy opravili. Parkoviště bezplatná.

+ plusy

  • Dostatek sněhu, celý areál se všemi sjezdovkami v provozu
  • Dětské ceny do 15 let, slevy od Innogy (20% na denní, 10% na rodinnou permanentku)
  • Příjemný areál se zajímavými sjezdovkami
  • Vstřícné ceny za občerstvení, slušný výběr restaurací a skibarů

- mínusy

  • Špatná úprava tratí - všechny sjezdovky s vystouplými zmrzlými přechody od pásů roleb
  • Rozbitá silnice po odbočení z komunikace I. třídy
  • Chybějící překážky, víceméně bez snowparku
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25. - 26.03.2017  | Tanvaldský Špičák

autor: jilk
hodnocení:

Jarní lyžování na Špičáku, asi poslední letošní možnost si zde zalyžovat. Vzhledem k počasí posledních týdnů jsme čekali špatné sněhové podmínky a naše očekávání bylo naplněno. Bylo ale příjemné mít středisko jen pro sebe a kochat se výhledy na okolní hory.

zobrazit celý report

17.03.2017  | Tanvaldský Špičák

autor: giraf
hodnocení:
Lyžování po ránu perfektní, sjezdovky pěkně upravené, pista tvrdá. Vzhledem k zvyšujícím se teplotám se stav tratí samozřejmě rychle měnil. My odjeli v poledne a stále to šlo. Zalidněnost celkem vysoká, nejspíš kvůli končícím jarním prázdninám.

04.03.2017  | Tanvaldský Špičák

autor: andy97
hodnocení:

Ačkoliv předpověď hlásala jarní den, využili jsme ho k lyžovačce ve skiareálu Tanvaldský Špičák. Dostatečná pokrývka, vše v provozu a počasí = skvělý výlet.

zobrazit celý report

27.02.2017  | Tanvaldský Špičák

autor: MMARP8
hodnocení:

Super jarní lyžování! V pondělí se to na Tanvaldském Špičáku všechno sešlo – po ránu perfektně upravené sjezdovky, přiměřené množství lidí a nádherné počasí.

zobrazit celý report

29.01.2017  | Tanvaldský Špičák

autor: jirka64
hodnocení:
Tanvaldský Špičák je dle mého názoru jedno z nejlepších středisek u nás. Přijeli jsme už brzo ráno vlakem z Liberce (podmínka využití ČD Ski) - tady bych hned upozornil: kupte si rovnou i zpáteční jízdenku, protože ze stanice Smržovka už se nedají koupit u průvodčího ve vlaku, nebere "papírovky" a obsluha automatu není pro neznalého zrovna sranda ;). Jinak samotnému středisku není moc co vytknout. Rolbaři odvedli perfektní práci, skibary a restaurace taky v pohodě. Jediná věc, co nám udělala vrásky na čele, byla paní u prodeje lístků, která odmítla vytrhnout poukaz na skipas (v podmínkách časopisu je napsáno nutné vytrhnutí obsluhou). Takže v -11 se zmrzlýma rukama nebylo co více si přát. Proto strhávám hvězdičku za ochotu personálu. Lidí bylo v určitém čase více, ale to se dalo čekat.

27.01.2017  | Tanvaldský Špičák

autor: dejvidek
hodnocení:
Moc příjemně potěšen jsem návštěvou Tanvaldského Špičáku, sjezdovky opravdu parádně upravený, čekací doba na sedačkovou lanovku, byla minimální, takže parádní lyžovačka až do 16. hodin, bez jakýchkoli velkých deformací a boulí na svahu. Velice dobrý dojem i z občerstvení přímo pod sjezdovkou, kde jsem si moc pochutnal na výborné kachničce za přijatelnou cenu. Pro děti trochu zklamání - zavřený adrealinový park a chybjející snowpark, proto trochu museli zablbnout mimo sjezdovku :), celkový dojem je ale parádní a těším se na další návštěvu.

27.01.2017  | Tanvaldský Špičák

autor: Shooshny
hodnocení:
Sněhové podmínky lze označit za luxusní. Na info tabuli udávali snad 150 cm sněhu, tolik ani není v Rakousku ve výškách kolem 2 000 m n. m., což je pro Špičák velice lichotivá bilance. Sjezdovky byly upravené poměrně hezky (červené a černá), až na Kostelní. Zde neproběhla asi úprava vůbec a kvůli zmrzlým muldám se na ni nedalo pádně lyžovat. Veliká škoda. Na černé probíhal dopoledne trénink, a tak byla asi do 10:30 zúžena v horní části jen na polovinu, ale vzhledem k tomu, že není tolik oblíbená, tak si člověk docela příjemně zajezdil. Překvapily mě fronty, které se přes páteční termín u lanovky tvořily, byly sice zhruba na 5 minut (navíc člověk si je může zkrátit pruhem pro jednotlivce), ale o víkendu to už muselo být špatné.

28.01.2017  | Tanvaldský Špičák

autor: Paullus
hodnocení:

Naše první návštěva střediska. Celkový dojem skoro výborný. Široké a dobře upravené sjezdovky, fronty na hlavní sedačkovku průměrné, počet ostatních lyžařů také nebyl enormně vysoký a nekazil zážitek z lyžování. Počasí ten den bylo dost mrazivé a mělo inverzní charakter. Místo jsme našli na parkoviš...

zobrazit celý report

26.01.2017  | Tanvaldský Špičák

autor: skiwelt
hodnocení:

Čistou náhodou jsem se ve čtvrtek ocitl na parkovišti pod Špičákem. Toto středisko mě nikdo moc nelákalo, ale vzhledem k touze mé kolegyně vyrazit ten den na lyže, se mi naskytla příležitost si Špičák vyzkoušet. A ejhle, ono to nebylo zas tak špatné. Byl jsem mile překvapen, i když jsem na trati neb...

zobrazit celý report

21. - 22.01.2017  | Tanvaldský Špičák

autor: Hattori
hodnocení:
V sobotu 21.1.2017 jsme využili akci skipas zdarma - 1+1 (funguje bez problémů). Během dopoledne vznikla porucha na čtyřsedačce, měli jsme štěstí, že jsme byli zrovna na ní. Vyvezli nás nouzovým provozem nahoru a mohli jsme využít sousední kotváč. Jenže ten na množství lidí byl nedostačující. Na nástupu velký chaotický chumel lyžařů, bitva o místo atd. Takže po třech jízdách jsme to vzdali. Při vrácení zálohovaného skipasu nám byla bez jakýchkoli dotazů z naší strany vrácena část ceny skipasu jako kompenzace. Takže lyžování za 300 Kč pro dva na upravených sjezdovkách skvělé. Za tento přístup velké díky.

24.12.2016  | Tanvaldský Špičák

autor: Milka
hodnocení:

Na Tanvaldský Špičák se z nostalgických důvodů čas od času vracím, v posledních letech ale až na výjimky odjíždím spíš zklamaná. Tentokrát to bylo fajn, až na počasí...

zobrazit celý report

23.12.2016  | Tanvaldský Špičák

autor: OtaR
hodnocení:

Původně jsme před Štědrým dnem měli v plánu vyrazit do Rokytnice nad Jizerou. Ale vzhledem k počasí a velmi pravděpodobné mlze ve vyšší poloze z toho po dvou dnech byl opět Tanvaldský Špičák, středisko s celkem přívětivou cenovou politikou, což není všude pravidlem. A opět z toho bylo nadprůměrné ly...

zobrazit celý report

21.12.2016  | Tanvaldský Špičák

autor: OtaR
hodnocení:

První zimní den jsme se přesvědčili, že na Tanvaldském Špičáku prostě umí. Kvalitně upravené a vysněžené tratě zde nejsou výjimkou ani ve sněhově slabších zimách či na začátku sezóny. Takže strávit dnešní "půldenku" právě zde se ukázalo jako velmi dobrý nápad. Taková příjemně lehce ospalá předvánočn...

zobrazit celý report

18.03.2016  | Tanvaldský Špičák

autor: Praha
hodnocení:

Nádherná jarná lyžovačka na pekne upravených tratiach s dobrým dojazdom do strediska z Prahy. Bol som v tomto stredisku prvykrát a určite sa vrátim. Ako zaujimavosť može posobiť skipark či tréning mladých lyžiarov na zjazdovkách. Ak si chvcete užiť kľudnú lyžovačku, nech sa páči.

zobrazit celý report

20.02.2016  | Tanvaldský Špičák

autor: OtaR
hodnocení:

Nabitý víkend pro největší jizerskohorské středisko Tanvaldský Špičák. Zastoupeno bylo hned několik lyžařských akcí. Posuďte sami - kromě klasického rekreačního lyžování se zde o víkendu konalo Mistrovství ČR ve sjezdovém lyžování žactva, vedle snowparku své umění předváděly všechny věkové kategorie...

zobrazit celý report

12.02.2016  | Tanvaldský Špičák

autor: OtaR
hodnocení:

Největší středisko Jizerských hor jede na plné obrátky i v letošní, zatím ne moc povedené zimě. Svědčí o tom fakt, že je v provozu celý areál se všemi sjezdovkami, a dokonce i se snowparkem - tzv. Adrenalin parkem, jak ho místní nazývají. Druhá letošní a celkově velmi dobrá páteční zkušenost.

zobrazit celý report

30.01.2016  | Tanvaldský Špičák

autor: sejk68
hodnocení:

Naše jízda po zimních areálech s kamarádem dále pokračovala z Plavů, odkud jsme se v sobotu přesunuli na Tanvaldský Špičák. Cesta přes Tanvald až do Smržovky, kde jsme odbočovali směrem na Josefův Důl byla rovná bez děr, až pak posledních pár kilometrů je cesta samá záplata a na silnici se objevoval...

zobrazit celý report

29.01.2016  | Tanvaldský Špičák

autor: OtaR
hodnocení:

Oblíbené jizerskohorské středisko Špičák dnes praskalo ve švech. Aby ne, i přes výraznou oblevu byl kromě snowparku v provozu celý areál, slušné počasí, pololetní prázdniny ve spojení se začátkem jarních prázdnin a také akce areálu, kdy děti do 15 let měly ještě další slevu na jízdném, a to 50 % opr...

zobrazit celý report

24.01.2016  | Tanvaldský Špičák

autor: Milka
hodnocení:

Tanvaldský Špičák byl vždycky moje srdcová záležitost, strávila jsem tu na lyžích stovky hodin, ale v posledních letech jsem preferovala spíše areály jiné. Zbudování nové Kostelní sjezdovky byl důvod, proč sem znovu zavítat. S hodnocením nakonec váhám, je to tak mezi ** a ***.

zobrazit celý report

24.01.2016  | Tanvaldský Špičák

autor: jarjar
hodnocení:
Děkuji za možnost využít akce 1+1 skipas zdarma, jen kombinace s příjezdem ČD se mi nezdá jako úplně praktická. Na Špičáku jsem již dva roky nebyla. Rozšířil se dětský vlek a přibyla nová, z mého pohledu úžasná sjezdovka. Bohužel, zůstaly i "staré necnosti" jako nevyhovující vrcholové občerstvení se špatnou kanalizací a nízká kapacita dvojkotvy.
Další reporty ze střediska: Tanvaldský Špičák

Lyžařské zájezdy

Residence Rond Point des Pistes
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 2 123 Kč/os.
JUFA Hotel Altenmarkt - Zauchensee
Orientační cena za noc vč. snídaně 1 630 Kč/os.
L
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 154 Kč/os.