Plose - aktuální report z 15.03.2017 - SNOW.CZ

Plose | aktuální report z 15.03.2017

Plose - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

průměrné hodnocení Plose:
autor: pedrod
hodnocení:
návštěva od: 15.03.2017 do: 15.03.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Letošní zima je zejména na jižní straně alpského hřebene velmi skoupá na sníh. Zprávy a fotografie zejména na začátku sezóny ukazovaly sněhuprosté svahy Dolomit, po kterých se vinuly sjezdové tratě nastříkané technickým sněhem. Navíc Plose bylo nedostatkem sněhu postihováno poměrně často i dříve. Proto jsem měl před návštěvou střediska obavy, že lyžování bude špatné. Naštěstí se tyto obavy nepotvrdily, za stávající nepříznivé situace se podařilo vyčarovat poměrně slušné podmínky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky mají na Plose rozmanitý profil, dostatečná šířka dovoluje vybrat stopu podle potřeby. Došlo k mírným úpravám vedení sjezdových tras, zejména v souvislosti s výstavbou nové kabinkové lanovky na Pfannspitz, a narovnána byla rovněž trasa podél sedačky Schönboden od Plosehütte, z mého pohledu vše změny pozitivní. Vzhledem k nedostatku sněhu byly bohužel některé sjezdovky uzavřeny, nicméně zůstaly zachovány základní směry sjezdů vždy alespoň jednou souvislou trasou. I za těch nejhorších sněhových podmínek bylo možné absolvovat jeden z nejdelších sjezdů v Dolomitech, a to z vrcholu Plose přejezdem na černou sjezdovku Trametsch s celkovým převýšením téměř 1 400 m. Úprava sjezdovek je na tradičně vysoké úrovni.

Sněhové podmínky:

Kritický nedostatek sněhu je poznat už podle toho, že i nad hranicí 2 000 m je nesouvislá sněhová pokrývka, sjezdovky v šíři, kterou se povedlo nastříkat technickým sněhem, však mají sněhu relativně dost, zcela ojediněle bylo vidět nějaký kamínek, zřejmě se nám však vždy podařilo vyhnout, škody na skluznicích jsme nezaznamenali.
Stav tratí se v horních částech v průběhu dne zhoršoval jen nepatrně. Ráno byl povrch poměrně velmi tvrdý, během dne mírně změkla horní vrstvička sněhu, povrch se stal vodivějším a jízda byla velmi příjemná i pro rychlé carvování. Samozřejmě vlivem vysokých teplot se odpoledne vytvořilo na jižní straně pod cca 2 000 m oraniště, ostatní směry byly v dobrém stavu i níže, severně spadající Trametsch změknul později asi pod přibližně 1 500 m. Sníh přes noc evidentně stačí zejména nahoře přimrznout. Z mého pohledu to nedokážu zcela posoudit, ale divil bych se, kdyby letos Plose vydrželo v provozu do Velikonoc.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Zrušena byla pravděpodobně málo využívaná a poměrně nová čtyřsedačka v horní polovině sjezdovky Trametsch. Náhradou za dvě navazující sedačky na Pfannspitz je od letoška v provozu nová rychlá desetimistná kabinka - v každém případě zvýšila komfort, zejména v případě špatného počasí, kdy vydržet na pomalejších a nekrytých sedačkách bylo vždy téměř o zdraví. Negativem je pouze sundávání lyží.
Kabinková lanovka ze strany od Brixenu má už asi nejlepší léta za sebou, zrovna tak sedačka k Plosehütte a především téměř skanzen - dvojsedačka podél sjezdovky Palmschoss. Ale tam snad i jako připomínka na staré časy to tak patří, protože i sjezdovka má určitý ráz nostalgie - vine se lesem v táhlých vlnách.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Ráno velmi krátce malý nápor na spodní kabinkovou lanovku po příjezdu skibusů z Brixenu. Parkoviště bylo zaplněno auty přibližně na polovinu, zájezdové autobusy byly pouze tři. Dopoledne na všech lanovkách minimální fronty, prakticky rovnou přes turniket k nástupu, odpoledne lidí ještě méně, na Pfannspitz jak sedačka, tak kabinka zaplněny odhadem na maximálně 20 %.

Občerstvení a aprés-ski:

K dispozici je nadále řada restaurací. Jen namátkou - na Plosehütte Germknödl 5,50 EUR a Jägertee 3,70 EUR, řízek s hranolky 14 EUR. Ceny vyšší, ale servis na slušné urovni.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd serpentinami z Brixenu po naprosto suché silnici. Parkoviště (bezplatné) bylo zaplněno auty přibližně na polovinu, zájezdové autobusy byly pouze tři.

+ plusy

  • Široké sjezdovky s proměnkivým profilem
  • Velký počet restaurací s dobrou nabídkou
  • V daném období malá zalidněnost
  • Nová kabinka na Pfannspitz

- mínusy

  • Výrazně větší závislost střediska na počasí a (ne)dostatku sněhu
  • Některé lanovky jsou již generačně zastaralé
  • Malé WC u dolního parkovišt
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22.01.2019  | Plose

autor: Luděk Vavrda - SNOW
hodnocení:

Plose je holá planina vysoko nad Brixenem s výhledem na Dolomity, která mívá hodně slunečního svitu a méně sněhu než okolní areály - a přesně tak tomu bylo i tentokrát. Areál je příjemně kompaktní, bez zdlouhavých přejezdů, přitom terén je rozmanitý - nahoře se lyžuje pohodově na slunci, do údolí na...

zobrazit celý report

17. - 24.03.2018  | Plose

autor: slabajiri
hodnocení:

Každý rok se snažíme jezdit někam jinam, ale na Plose, respektive do Parkhotelu se rádi vracíme. V letošní zimě po několika letech disponovalo Plose dostatečným množstvím sněhu, takže byly všechny sjezdovky dokonale vysněžené, včetně těch které jsme z minulých let ani nepamatovali. Všude byl dokonal...

zobrazit celý report

19.02.2018  | Plose

autor: ondrejj
hodnocení:

Jedno z našich nejoblíbenějších středisek. Rozkládá se nad Brixenem a vede k němu klikatá silnička. Relativně malé (7 lanovek - 42 km sjezdovek), kde si ale vybere každý. Letošní zima je po několika letech s dostatkem sněhu, takže vysněženo nejvíce sjezdovek za poslední roky. Za den najeto dle iSKI ...

zobrazit celý report

12. - 13.02.2017  | Plose

autor: ondrejj
hodnocení:

Jedno z našich nejoblíbenějších středisek. Rozkládá se nad Brixenem a vede k němu klikatá silnička.

zobrazit celý report

08.03.2016  | Plose

autor: BigBang
hodnocení:

Plose je středisko nad městem Brixen, které se stalo na nějaký čas domovem K. H. Borovského - jde o středně velký areál s velice okouzlujícími panoramaty. Z centra Brixenu sem vystoupáte po klikaté silničce. Celkovým technickým vybavením nepatří mezi špičku, ale zato se odmění příjemným prostředím a...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmány La Fonte
Orientační cena za noc 910 Kč/os.
Residence Parc des Airelles
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 044 Kč/os.
Hotel Edelhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 067 Kč/os.