Heiligenblut - aktuální report z 01. - 02.04.2017 - SNOW.CZ

Heiligenblut | aktuální report z 01. - 02.04.2017

Heiligenblut - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Korutany

průměrné hodnocení Heiligenblut:
autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:
návštěva od: 01.04.2017 do: 02.04.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Nenápadný a mezi třítisícovkami Vysokých Taur ukrytý Heiligenblut je díky své „nedostupnosti“ spolehlivým místem lyžařského klidu a na jaře obvykle i firnovým rájem.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky stékají hlavně po jižních svazích více než dvouapůltisícového Scharecku a téměř třítisícového Hochfleissu, které na jaře obvykle pokrývá kvalitní firn. Terény jsou poctivě červeně skloněné, tratě převážně členité a neposedné, zkrátka atraktivní pro náročnější lyžaře.
Letos však bylo sněhu málo a teplý březen i jeho zbytky rozpustil – lyžovat se přesto bude do Velikonoc, v mezidobí však jen na hlavním svahu Scharecku a Viehbühelu, vedlejší Hochfleiss se možná otevře znovu o svátcích.

Sněhové podmínky:

Sněhově nejslabší zima za posledních nejméně 5 let a teplý březen se podepsaly na tom, že holými svahy se už vinuly jen zúžené stužky sjezdovek. Přes neradostný pohled, omezenou šíři sjezdovek a z důvodu slabé vrstvy sněhu i ne zcela dokonalou úpravu se ale po změknutí firnu lyžovalo výtečně.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z centra Heiligenblutu na Schareck vede 4místná kabinka s přestupem v mezistanici Rossbach, na Hochfleiss pak pohodlná krytá 4sedačka a strmý kotvový vlek. Kotva vede i na vedlejší vrchol Viehbühel, zpět na Schareck odtud stoupá moderní 8místná kabinka.
Obě hlavní lokality – Schareck a Hochfleiss – jsou propojené pouze tunelovou kabinkovou lanovkou, což areálu sice ubírá na kompaktnosti, zato přidává světovou kuriozitu, neboť jde o jedinou lanovku svého druhu, přičemž tunel je v létě využíván jako vodovodní potrubí.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Sjezdovky byly polo- až liduprázdné, na některých dlouhé minuty nikdo neprojel, což přinejmenším vyvážilo špatné sněhové podmínky – manšestr se dal na některých tratích najít ještě v brzkém odpoledni.

Občerstvení a aprés-ski:

Malé a malebné dřevěné horské chaty podél sjezdovek (Spatzlalm, Tauernberg, Fleisskuchl), žádné samoobslužné „krmelce“. Nad Fallbichlem je nejvýše položený rakouský horský gasthof Wallackhaus s milou slunečnou terasou.

Doprava do střediska a parkování:

Při zimní cestě do Heiligenblutu od severu je potřeba podjet Vysoké Taury směrem na jih (Katschbergtunnel nebo Felbertauerntunnel) a pak se po horských silnicích vrátit zpět k severu k hlavnímu hřebeni Taur – vzdálenost je tak o něco delší, než by se z mapy zdálo.
Na okraji vesnici je bezplatný parkovací dům (300 m od lanovky), parkovat se dá i poblíž mezistanice Rossbach.

+ plusy

  • dlouhé, členité a sportovní sjezdovky
  • během dne měknoucí firn
  • svatý vysokohorský klid

- mínusy

  • už jen zbytky sněhu
  • delší příjezd z ČR, než by se z mapy zdálo
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25.01.2012  | Heiligenblut

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Heiligenblut je rakouský Zermatt – jen se zde do každého pohledu snaží místo Matterhornu vpašovat Grossglockner. Malebné středisko s velmi atraktivními výhledy a pestrým, vertikálně mohutným a středně náročným lyžařským areálem je rozložené na dvou mohutných vrcholech přesahujících dva a půl tisíce ...

zobrazit celý report

29.01.2010  | Heiligenblut

Heligenblut se nachází poblíž majestátné hory Grossglockner (3 798m). Je to takové malé-velké lyžařské středisko. Každý si zde najde to své – lyžaři a snowboardisté, freerideři i skialpinisté. Lanovka začíná přímo v Heiligenblutu. Les sahá až po Mittelstation, zbytek střediska leží nad hranicí lesa ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Camping Villagge Boscoblú
Orientační cena za noc vč. skipasu 700 Kč/os.
Hotel Autentic Adler
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 329 Kč/os.
Aktiv Hotel Elan
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 646 Kč/os.