Monínec - aktuální report z 29.12.2017 - SNOW.CZ

Monínec | aktuální report z 29.12.2017

Monínec - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Česká Sibiř

průměrné hodnocení Monínec:
autor: 0ndra
hodnocení:
návštěva od: 29.12.2017 do: 29.12.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tentokrát jsme se na Monínec vydali v období vánočních svátků. Samozřejmě jsme očekávali plno, ale fronta na permanentky stejně naše očekávání předčila.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Upraveno bylo zřejmě zhruba v čase 9:00 - 9:30. Přijeli jsme před desátou a první muldy již byly vidět. Otevřeno bylo vše, co středisko nabízí, k lanovce bylo možné sjet z obou stran a částečně již byla průjezdná i trať Funline.

Sněhové podmínky:

Areál bohužel nebral ohled na své klienty a celé dopoledne zasněžoval jak děly ze Snowfactory (která jsou v provozu takřka neustále, ale nezpůsobují problémy, jelikož sníh stříkají na ohraničené hromady), tak i obyčejnými děly, kvůli kterým (a také množství návštěvníků) vypadalo lyžování již kolem jedenácté hodiny jako v písečných dunách na poušti. Během pár hodin se na sjezdovce tvořily i metr(!) vysoké boule z "pískového" sněhu a podmínky pro lyžování byly prakticky tristní. V místech, odkud sníh "uklouzal", zůstaly naopak ledové plotny.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Vše v provozu, fronty kupodivu minimální. Lanovka, kotva i vlek nápor vcelku zvládaly.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Sjezdovka zaplněná lidmi jako Václavské náměstí, nic jiného se ovšem čekat o svátcích nedalo. Obrovským problémem byla však fronta na permanentky, která sahala od pokladny až k parkovišti. Areál tohle bohužel nemá zvládnuté, zažil jsem to již asi potřetí (naposledy tuším vloni při prvním večerním lyžování, kdy jsem se k lanovce dostal okolo 19:20 - areál pak lyžování alespoň prodloužil do 22 h). Přitom by stačilo málo. Areál neustále propaguje nákup skipasu na internetu, stačilo by tedy koupit například dva automaty, které by za zálohu 100,- vydávaly čipové karty a zákazníci by si hned na místě např. přes internet v mobilu karty dobíjeli. Jsem přesvědčen, že by byla fronta minimálně o polovinu kratší. Není třeba ani žádné další lidské síly, přesto bohužel tento problém zůstává už několikátým rokem nevyřešen.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurace M2 byla v provozu, stejně tak i bufet v chatce na svahu. Nové občerstvení pod kotvou ale zůstává stále zavřeno i přes to, že byl areál narvaný k prasknutí. Funguje zde ale toaleta, tudíž je tato dřevěná budka asi nejbližším WC ze svahu.

Doprava do střediska a parkování:

Při mé poslední návštěvě (přesně před týdnem) stála auta cca ve 3 řadách na hlavním parkovišti, dále asi 5 až 10 aut na parkovišti u kotvy. Nyní již před desátou musela všechna auta parkovat na druhém, odlehlejším parkovišti za silnicí. Naštěstí většina návštěvníků stále neví o parkovišti pod kotvou (ani areál na něj směrovky nepřidělal, zřejmě z důvodu jeho menší kapacity), takže nebyl problém zaparkovat zde, na parkovišti bylo po celý den okolo 20 až 30 aut. Doporučuji ho využívat, jelikož je z něj vzdálenost ke svahu i toaletám absolutně nejmenší, zároveň se těší i trochu lepšímu pokrytí štěrkem (=méně bahna) než parkoviště hlavní.

+ plusy

  • Vše v provozu
  • Areál zvládal nápor z hlediska čekání u lanovky a vleků
  • Parkoviště pod kotvou stále prázdné
  • Jízdné pro seniory od 70 let (včetně) za 10,-
  • Na webu areálu můžete podstoupit zdarma "test", po jehož vyplnění získáte další slevu na eskipas

- mínusy

  • Nezvládnutý nápor návštěvníků z hlediska fronty na permanentky a z hlediska zasněžování
  • V horní části sjezdovky pod lanovkou (cca 50 m) se objevovalo větší množství kamínků(!) - přesto, že sněhu bylo dost
  • Vzdálené parkoviště č. 2
  • Eskipas lze zakoupit pouze pro děti a dospělé, veškeré druhy slev (isic, senior, atd.) lze uplatnit pouze na pokladně = nutnost stát frontu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

29.01.2019  | Monínec

autor: Joho
hodnocení:

Na Monínci jsem byl poprvé a nevěděl jsem, co od něj mám očekávat. Lyžařský areál uprostřed Vlašimské pahorkatiny nedaleko Tábora by čekal málokdo. Svou polohou nic nenasvědčovalo, že by zde byla nějaká delší sjezdovka. Až na parkoviště byla cesta na večerní lyžování suchá a bez sněhu. Parkoviště by...

zobrazit celý report

20.01.2019  | Monínec

autor: Dušanbe
hodnocení:

Příjemný svah pro rekreační lyžaře poskytující večerní lyžování 18-21 h, kde celodenní stres odpluje jako lodička po vodě.

zobrazit celý report

19.01.2019  | Monínec

autor: doum25
hodnocení:

Sobota slibovala konečně pěkné, i když mrazivé, počasí, a tak jsme vyrazili na dopolední lyžování na středočeský Monínec. Stejný nápad mělo více lyžařů, návštěvnost byla poměrně vysoká.

zobrazit celý report

05.01.2019  | Monínec

autor: tereskaska
hodnocení:

Rodinné lyžování ve středních Čechách se zárukou sněhu, kde i v dešti bylo docela dost lidí. Sníh byl vzhledem k počasí v celkem slušném stavu. Hospoda přecpaná.

zobrazit celý report

02.01.2019  | Monínec

autor: sparrow1
hodnocení:

Včera jsem vyrazil na večerní na monínecký ledovec, aby syn vyzkoušel nové lyže, než vyrazíme do Alp. Myslím, že to bylo asi nejméně povedené lyžování na Monínci tak pět sezon zpět. Tentokrát to byl fakt ledovec. :-(

zobrazit celý report

21.12.2018  | Monínec

autor: 0ndra
hodnocení:

Na Monínec jezdím už pravidelně v poslední den platnosti kuponu na skipas zdarma ze SNOW, většinou se jedná i o první (druhý) den spuštění sedačkové lanovky. Na pátek bylo slibováno deštivé počasí, které však mělo úderem páté odpolední odeznít. To znamenalo jediné - naději na večerní lyžovačku na up...

zobrazit celý report

21.12.2018  | Monínec

autor: 2181989
hodnocení:
Příjemně překvapená! Rozhodovali jsem se, že vyrazíme na večerní lyžování na poslední chvili a dobře jsme udělali. Nikdo tam nebyl, jen par nadšenců! Perfektní podmínky a super lyžovačka. Horní část sjezdovky se mi líbila víc. Jelo to, sjezdovka vydržela upravená skoro do konce večerního lyžování, žádné muldy ani plotny. Chtěla jsem vyzkoušet jízdu na sněhu ze Snowfactory a byla jsem překvapená, jak sníh drží a opravdu jede. Jelikož bylo po dešti, sedačka byla mokrá a to bylo dost nepříjemné. Na celém kopci nás mohlo byt tak 25 až 30 lidí. Po lyžování jsme navštívili Restaurací M2. Moc příjemná obsluha a krásné prostředí. Cesta z Dobříše ok. Značení ke středisku také super. Jen mi chybělo osvětlené parkoviště.

09.12.2018  | Monínec

autor: tereskaska
hodnocení:

Vzhledem k termínu a k počasí (plusové teploty) slušná vrstva sněhu přijatelné kvality. Lyžování pouze na horní kotvě, bez front. Menší zalidněnost. Vhodné pro start do nové sezóny...

zobrazit celý report

25.11.2018  | Monínec

autor: sněžný sobík
hodnocení:

Monínec je výjimečné středisko díky zasněžovací technologii Snowfactory, spočívající ve výrobě sněhu při plusových teplotách na dvě hromady, které pak rozvezou rolby. V provozu byla horní část areálu - horní kotva v délce 500 m. Hned v 9 ráno byla teplota -1,5 °C, tak to na mančestru jelo úžasně. Vy...

zobrazit celý report

22.11.2018  | Monínec

autor: sparrow1
hodnocení:
Dnes jsem zahájil sezónu. Sněhu bylo dost a pocitově kvalita jako jarní lyžování. Sjezdovka je vysněžená cca do poloviční šířky. Výstup z kotvy je těsně před vrcholem. Lidí bylo málo, takže žádné čekání. Pokladna je dohromady s bufetem. K jídlu jsem si dal smažák v housce slušné velikosti za 55 Kč. Parkoviště už je oproti minulému roku dobře osvětlené.

15.03.2018  | Monínec

autor: Bubla
hodnocení:

Vyšla předpověď počasí, ráno -1 a jasno, tak vše bylo připraveno na kvalitní poježdění. Pár fajnšmekrů dalo 2 hodiny a odjelo a zůstali pohodáři, co nepotřebují mondénní středisko nebo zkrátka bydlí blízko.

zobrazit celý report

11.03.2018  | Monínec

autor: 0ndra
hodnocení:

Po pár měsících jsem se opět vrátil na starý známý Monínec. Potěšil mě zlevněný skipas na večerní lyžování, který se objevil před měsícem na Skipasomatu, a tak jsem ho dnes využil.
S večerním lyžováním jsem tu měl nedobré zkušenosti, hlavně kvůli návalu, který tu dřív o víkendových dnech býval. Pr...

zobrazit celý report

03.03.2018  | Monínec

autor: doum25
hodnocení:

Sobotní počasí slibovalo oproti týdenním mrazům již podstatně vlídnější předpověď, a tak jsme vyrazili na denní lyžovaní na středočeský Monínec a nakonec jsme se dočkali i sluníčka.

zobrazit celý report

03.02.2018  | Monínec

autor: tereskaska
hodnocení:

Hlavní výhodou Monínce pro Pražáky a část Středočechů je malá vzdálenost od domova. Na to, že jste na Monínci za cca hodinku z Prahy, je to celkem slušná lyžovačka. S horama ale raději nesrovnávat. =)

zobrazit celý report

24.01.2018  | Monínec

autor: peta_dr
hodnocení:

Po roce jsem se opět rozhodl zkusit večerní lyžovačku na Monínci. Teplota sice moc kompatibilní s lyžováním nebyla :-) (v Praze +10 °C), ale jaké bylo moje překvapení, když se ještě před šestou večerní rozjela čtyřsedačka a pode mnou se objevil krásně upravený svah. Lyžování na dané podmínky bylo ví...

zobrazit celý report

22.12.2017  | Monínec

autor: 0ndra
hodnocení:

Sezonu jsme zahájili tradičně na Monínci, kde je v provozu již více než týden sedačková lanovka a hlavní sjezdovka v celé délce 1,2 km. Do Štědrého dne zde panuje klidná atmosféra, už jen proto, že denní provoz funguje pouze v režimu pátek až neděle. Pátek byl proto jasnou volbou pro nejklidnější ly...

zobrazit celý report

22.11.2017  | Monínec

autor: sparrow1
hodnocení:

Na začátek sezóny jsem vyrazil stejně jako loni na večerní lyžování na Monínecký ledovec. Oproti minulému roku je par změn, bohužel spis k horšímu. Beru to tedy ve srovnání s loňskou návštěvou ve stejnou dobu. Přesto je pořád Monínec pro Stredočechy, Jihočechy a Pražáky natěšené na lyžování dobrou v...

zobrazit celý report

18.11.2017  | Monínec

autor: mottomb
hodnocení:

V letošní sezóně 2017/18 to bylo moje první lyžování v ČR. Středisko jsem navštívil poprvé, lákala mě technologie Snowfactory. Škoda, že nemrzlo a nemohlo se zasněžovat, ale sněhu na sjezdovce bylo dostatek. Trochu mě překvapila velká fronta na skipas, ale po úvodním ranním náporu už se dále fronta ...

zobrazit celý report

26.03.2017  | Monínec

autor: human
hodnocení:

Monínec je momentálně nejbližší středisko z Prahy, kde mají sníh a dá se jezdit. Podle jejich odhadů v zimě psali, že by se u nich mělo lyžovat až do Velikonoc, ale myslím, že proti tomuhle téměř letnímu počasí, co bude (teploty skoro 20 stupňů), těžko něco udělají. Ani Snowfactory už nemá smysl. Ka...

zobrazit celý report

07. - 09.03.2017  | Monínec

autor: garry
hodnocení:

Na Monínec jezdíme již několik let, tentokrát jsme se ho rozhodli vyzkoušet tento areál s dětmi - čtyři děti začínající lyžovat a jedno bobující hlídané babičkou.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Monínec

Lyžařské zájezdy

Chalet Lions Blancs
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 032 Kč/os.
Hotel Gasthof Stangl
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 854 Kč/os.
Familienhotel Rotspitz
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 2 182 Kč/os.