Stará Ves u Rýmařova - aktuální report z 04.02.2018 - SNOW.cz

Stará Ves u Rýmařova aktuální report z 04.02.2018

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jeseníky

Stará Ves u Rýmařova - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: dkrejci
 • hodnocení:
 • návštěva od: 04.02.2018 do: 04.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ski areál ve Staré Vsi u Rýmařova najdeme ve stejnojmenné vesnici u silnice 1. třídy číslo 11 mezi městy Šumperk a Rýmařov. Sjezdovka má při své délce 550 m převýšení 100 a je tedy vhodná pro zkušenější lyžaře i pro začátečníky. V areálu je též dětský lanový vlek s cvičnou loučkou. Součástí areálu je zázemí chaty Severka s restaurací. Při příchodu do areálu zákazníci hledají hlavní pokladnu, která není téměř označená a musí se doptat u obsluhy - nachází se v nejvzdálenější části, provozním objektu lanovky. Cenově je středisko na příjemné cenové úrovni, ale více než jeden den vás to zde patrně neuspokojí.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovka je dobře upravená, sníh tvrdý s ledovějším podkladem, důsledkem tání v minulých dnech. Dostatečně tvrdá a rovná vydrží až do konce provozní doby, kdy již 5 minut před 16. hodinou personál nekompromisně uzavře vstupy k vlekům. Horní část delší sjezdovky je velice úzká, po asi 150 m se však spojuje s druhou sjezdovkou a až do konce tvoří krásně širokou loučku. Při dojezdu je nutné být na pozoru, protože v místě dojezdu je množství pěších a odpočívajících lyžařů.

Sněhové podmínky:

Sjezdovka vysněžená technickým sněhem a upravená, přesto je velký nedostatek sněhu v horním propojení sjezdovek, kde je množství kamínků a odhalené hlíny.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Areál má dva vleky - delší dvoukotvu a kratší TLV. U dvoukotvy není žádný personál, proto si musí rodiče obsloužit své malé děti, které si nedokážou kotvu stáhnout pod zadek. Stejně tak, pokud někdo neumí nebo upadne, nikdo jim vlek nezpomalí. Častý problém malých areálů je i zde - turniket je na pravé straně, přestože všichni lyžaři mají skipas v kapsičce na levé ruce.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvit se můžeme přímo na dojezdu sjezdovek v restauraci chaty Severka. Točené je jen pivo, nealko jen v lahvích. K jídlu je mimo rychlovek typického fastfoodu i standardní jídlo. Káva, čaj a alkohol je též v široké nabídce. Cenová hladina je ve střední úrovni. Sociální zázemí přiměřené kapacitě restaurace.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do areálu je po místní komunikaci, v části obce bez posypu, jen s protažením pluhem. Parkoviště je zdarma, o víkendu velice naplněné.

+ plusy

 • příjemný sklon sjezdovky pro učení
 • nízká cena
 • pěkná restaurace

- mínusy

 • úzká horní část sjezdovky
 • nedostatečné vysněžení v horní části spojovačky
 • absence obsluhy u dvoukotvy
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Stará Ves u Rýmařova