Tanvaldský Špičák - aktuální report z 21.01. - 15.02.2018 - SNOW.CZ

Tanvaldský Špičák | aktuální report z 21.01. - 15.02.2018

Tanvaldský Špičák - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jizerské hory

průměrné hodnocení Tanvaldský Špičák:
autor: ka
hodnocení:
návštěva od: 21.01.2018 do: 15.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Do Tanvaldského Špičáku jezdíme pravidelně, a to i z důvodu, že to máme z východního okraje Prahy blízko a cesta nám trvá asi 1 hodinu bez výrazného spěchání.
Areál má, dalo by se říci, dvě části, a dokonce i dvě parkoviště s pokladnami. Hlavní parkoviště pod lanovkou je rozlehlejší a myslím si, že pro manipulaci s lyžemi a obouváním lyžáků i vhodnější. V této hlavní části je půjčovna vybavení a veškeré zázemí. Za to vás čeká trochu nepohodlný výstup po železných schodech k lanovce, eventuálně obchůzkou kolem cele budovy. Druhé, menší parkoviště je v rovině s dojezdem červených sjezdovek kolem kotvy, ale zase vás čeká cca 100 m chůze k nástupu na kotvu nebo pomy.
Středisko není moc velké, ale po opakovaných návštěvách nás stále dokáže nadchnout. Níže popisuji žážitky z celkem tří letošních návštěv 21.1., 1.2. a 15.2. Přes to, že při 1. návštěvě byla neděle (21.1.) a předpověď připouštěla možnost srážek, tak to byla idyla, kterou v českých podmínkách zřídkakdy zažijete. Na neděli bylo na sjezdovkách málo lidi a většinu dopoledne téměř prázdno (na sjezdovkách). U vleku či pomy fronta sice byla, ale vše se vykompenzovalo téměř sólo jízdou po sjezdovce.
Pro druhou návštěvu střediska jsem zvolil čtvrtek (1.2.) i s vědomím toho, že nebude ideální počasí, ale při kombinaci se všedním dnem jsem si myslel, že by mohlo být málo lidí. Naopak, návštěvníků bylo víc než dost a navíc plusové teploty s ranním deštěm. Zatím asi nejhorší lyžování v tomto roce.
Třetí návštěva byla ve čtvrtek 15.2. Předpověď počasí slibovala mráz a jasné počasí, což se vyplnilo. Chtěl jsem se zároveň vyhnout víkendovému návalu lyžařů, to ale nevyšlo a areál byl plný.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

21.1.: Po dvou jízdách po červené podél lanovky, jsme tuto variantu zavrhli a šli lyžovat na modrou, červenou a černou obsluhovanou pomou a kotvou. Modrou k lanovce jsme ten den nevyzkoušeli. Krátká sjezdovka pod lesem nebyla otevřena a vedle ní byly kopy nastříkaného sněhu, při další návštěvě už zprovozněna byla vč. měřeného slalomového úseku.
1.2.: Krátká sjezdovka pod lesem byla otevřená, ale vlek nejel, v provozu byl i měřený slalom vedle ní. Nevyzkoušel jsem a předpokládám, že za daného počasí podklad dlouho nevydržel. Sjetá červená a modrá podél lanovky a rovnou na oblíbenou červenou u kotvy, která slibovala na ten den asi nejlepší lyžování.
15.2.: Sjezdovka pod lesem opět uzavřena pro nějakou soukromou akci, vyskytovalo se na ní 3 až 5 lidí… Dopoledne na všech sjezdovkách dobré podmínky. Nejlepší to bylo na červené 9 a černé.

Sněhové podmínky:

21.1.: Podle počasí se zdálo, že sníh nebude úplně dokonalý a že dlouho nevydrží, opak byl pravdou. Perfektní lyžovaní až do cca 13 hod. I poté byl nahrnutý sníh stále bez potíží sjízdný a volba celodenního skipasu vyšla. Do toho většinou modré nebe a slunce, až po 16. hod. se zamračilo a padla mlha. To už ale nikomu nevadilo…
1.2.: Sníh nic moc, spíše špatný, dopoledne stále ještě trochu mrholilo a teplota byla nad nulou. U lanovky se boty bořily do sněhu. Volba celodenního skipasu nebyla správná. V ten den se slušně lyžovalo asi první 4 hodiny, více ne.
15.2.: Do třetice jsem areál navštívil opět ve čtvrtek, kdy mrzlo (-7 °C) a bylo skoro jasno. Podklad zmrzlý a tvrdý, lyže se hůř zařezávaly a zlepšilo se to až k poledni. Tratě jako obvykle dobře upravené a vydržely v dobrém stavu skoro až dokonce. U tohoto střediska vzhledem k jeho poloze velmi záleží na počasí a množství návštěvníků. Pokud se to trefí dobře, tak se nám tady lyžuje skvěle.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovka a vleky takový standard. Kotva trochu delší a ne úplně vhodná pro odpočinek, na druhou stranu pokud by tam byla lanovka, tak by sjezdovky dopadly podstatně hůře. Vlek sjezdovky Pod lesem nebyl v provozu. Při druhé návštěvě pro změnu nefungovala poma Zalomený, paralelní s kotvou, která obsluhuje modrý dojezd černé sjezdovky, na jejíž půlce byl trénink. Za této situace v kombinaci s počasím dostala oblíbená červená č. 9 tak zabrat, že už kolem 13. hodiny byla jízda nezáživná. I přestože byl všední den a špatné počasí, nadměrný počet lidí se dostavil kolem poledne, kdy byla jistota, že už nebude pršet. Ti, co by běžně lyžovali na modré, byli odkázáni na červenou a černou (č. 9 a 6) 15.2. Pod lesem opět uzavřena!!

Zalidněnost:

malá střední vysoká

21.1.: Na víkend byla návštěvnost vynikající a více lidí bylo znát až po poledni, i tak byly sjezdovky volné.
1.2.: Do 12 hodin byly sjezdovky volnější a lyžovaní dobré i přes nepřízeň počasí. Poté vetší provoz. 15.2.: Jarní prázdniny a plno – pořád to, ale není jako ve Špindlu…

Občerstvení a aprés-ski:

Pro občerstvení většinou volíme restauraci Špičák, do 11.30 hod. bývá ještě prázdná… Jinak na velikost areálu je nabídka docela rozmanitá, asi 7 restauračních zařízení se sezením uvnitř a pár dalších „na vzduchu“.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska je dobrá a pro cestu z Prahy to je ideální na půl denní nebo 1denní lyžováni. Parkování zdarma a při příjezdu do 8.30 hod. parkujete blízko nástupu na lanovku nebo vleky.

+ plusy

  • Pěkný areál s dobrou atmosférou
  • Sjezdovky jsou spíše široké
  • Dostupnost
  • Ideální pro jednodenní lyžování

- mínusy

  • Nefungující poma Zalomený
  • Ani při jedné ze tří návštěv nebyla sjezdovka Pod lesem nebo její vlek v provozu!
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

26.03.2019  | Tanvaldský Špičák

autor: OtaR
hodnocení:

Po třítýdenním půstu první letošní návštěva v asi nejlepším jizerskohorském areálu, na Tanvaldském Špičáku. Lehce ospalá atmosféra na konci sezóny a velmi dobrá lyžovačka. Sjezdovky byly dobře upravené, lidí naprosté minimum, jen už bohužel nejezdila druhá lanovka, která letos nahradila kotvový vlek...

zobrazit celý report

18.03.2019  | Tanvaldský Špičák

autor: ka
hodnocení:

Do oblíbeného a pro nás dostupného střediska jsme se vydali na poslední lyžováni v této sezoně. Trochu jsme se obávali toho, v jaké kvalitě bude sníh, proto jsme využili nižších teplot, předpovídaných na začátku tohoto týdne, k návštěvě střediska. To, co nám mělo narušit radost z poslední lyžovačky,...

zobrazit celý report

28.02.2019  | Tanvaldský Špičák

autor: 0ndra
hodnocení:

Po vydařeném lyžování na Ještědu jsem další den vyrazil do Tanvaldu. Skipas jsem zakoupil již nějaký ten měsíc zpátky a těšil se, až konečně vyzkouším zdejší "novou" čtyřsedačku. I když nové pro mě bylo skoro vše, v areálu jsem ještě nikdy dříve nebyl.
Závěrem vlastně nemám co vytknout, kromě menš...

zobrazit celý report

25.02.2019  | Tanvaldský Špičák

autor: Rychle
hodnocení:

S pořízením odpojitelné sedačky pro mě velmi stoupla hodnota tohoto střediska, a proto jsem ho jel letos vyzkoušet. Bohužel velkou část dne byla u této lanovky fronta, a proto jsem jezdil raději starou neodpojitelnou. Oceňuji taky severní orientaci svahů, takže i když je tepleji a svítí slunce jako ...

zobrazit celý report

22.02.2019  | Tanvaldský Špičák

autor: garry
hodnocení:

Již na začátku sezony jsem zakoupil na Skipasomatu levnější skipas na Tanvaldský Špičák, a tak bylo třeba ho využít. Bohužel celou noc pršelo,takže jsem nečekal žádný zázrak, ale nakonec byl větší problém množství lidí. Na středisku oceňuji, že má 8 km sjezdovek, které jsou téměř vždy všechny v prov...

zobrazit celý report

30.01.2019  | Tanvaldský Špičák

autor: Nuxe
hodnocení:
Dnešní návštěva TŠ se vyplatila - vyrazili jsme na otočku z Prahy. Schválně jsme si vybrali pracovní den, abychom se vyhnuli víkendovým davům a vyšlo krásné počasí. Parkoviště I bylo překvapivě plné již brzy dopoledne, ale na II jsme v pohodě zaparkovali. Návštěvníků nebylo moc, na nové lanovce se čekalo minimálně, na staré vůbec. Sjezdovky byly díky mrazivemu počasí ve velmi dobrém stavu. Menší muldy se objevily až v poslední hodině provozu lanovek. Nová lanovka je fajn, výrazně rychlejší a pohodlnější než ta stará. Jen výstup z ní trochu nepohodlný, je to tam takové nízké.

29.01.2019  | Tanvaldský Špičák

autor: Dwamin
hodnocení:

Druhý den naší jizersko-krkonošské tour jsme chtěli věnovat Špičáku, ale bohužel musím říct, že jsme to neměli dělat. :/ Už krátce po příjezdu se pokazila nová hlavní lanovka a podle slov obsluhy se jednalo o větší poruchu, se kterou si nevěděli moc rady. V ten okamžik se vytvořila obrovská fronta n...

zobrazit celý report

25. - 26.01.2019  | Tanvaldský Špičák

autor: PenaPP
hodnocení:
První den byl dobrý sníh a lyžování bylo také fajn, jen teplota pod -10 stupňů už byla na nevyhřívaných lanovkách přeci jen docela znát. Druhý den celý den chumelilo, takže se brzy utvořily muldy a odpoledne už se dalo lyžovat jen s velkými obtížemi. Rozhodli jsme se tedy, že oblékneme zimní turistické oblečení a vyrazíme ze Špičáku pěšky... Se skipasy jsme prošli turnikety, posadili se na lanovku nahoru, ale v tu chvíli začal jeden člen obsluhy na ostatní pokřikovat, ať okamžitě zastaví lanovku a vyhodí nás. Pak spustil ještě na nás, ať vypadneme, že tam nemáme co dělat. Když jsme se ptali proč, říkal jen, že neexistuje, abychom jeli nahoru a žádného bližšího vysvětlení se nám od něj nedostalo. Šli jsme tedy na pokladnu a tam nebyli o moc příjemnější, ale řekli nám alespoň, že lanovka není pro pěší uzpůsobená, což je nicméně nesmysl, protože stejný typ vozí turisty v létě, ale hlavně i v zimě, jen v jiných resortech. Tato příhoda nás natolik odradila, že sem už se určitě nevrátíme.

12.01.2019  | Tanvaldský Špičák

autor: 2181989
hodnocení:

Když se oprostím od faktu, že mohu jet do Alp atd., pak je zde velmi přívětivé prostředí, ochotný personál (pokud jej o něco požádáte rádi vám vyhoví) a dá se říci, že i jídlo je relativně pestré a upřímně tradiční česká kuchyně je prostě fajn. Toto středisko bych však radeji navštívila přes týden, ...

zobrazit celý report

11.01.2019  | Tanvaldský Špičák

autor: ka
hodnocení:

Do Tanvaldského Špičáku jezdíme pravidelně. Je blízko Prahy a rozsahem sjezdovek je to už celkem zajímavé středisko. Měl jsem trochu obavy, co bude znamenat instalace nové čtyřsedačky na jeho části značené jako TŠ II pro námi oblíbenou červenou č. 9, původně obsluhovanou kotvou. Tyto obavy se potvrd...

zobrazit celý report

24.12.2018  | Tanvaldský Špičák

autor: Milka
hodnocení:

Tentokrát mě na Tanvaldský Špičák nepřivedla nostalgie, ale nová sedačková lanovka. Odpojitelná a s „bublinou“, což slibovalo rychlé a pohodlné svezení.

zobrazit celý report

22.12.2018  | Tanvaldský Špičák

autor: radek1
hodnocení:

Do poslední chvíle jsem si nebyl jist, zda vůbec vyrazit, protože počasí o tomto víkendu opravdu nepřálo. Déšť a teploty nad nulou nebyly úplně ideální konstelace pro zimní radovánky. Rozhodoval jsem se mezi Harrachovem, který je výš a Tanvaldským Špičákem, který vyhrál z důvodu nové lanovky s bubli...

zobrazit celý report

16.12.2018  | Tanvaldský Špičák

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

V několika areálech v Česku již byla zahájena sezóna. Pročetl jsem několik recenzí, mrknul na webkamery a na weby těch středisek, kde je otevřena alespoň jedna červená trať. Má vlastní zkušenost a recenze od kolegů říkaly, že reklamu některých středisek nelze brát vážně. Tak padla volba nakonec na T...

zobrazit celý report

01.04.2018  | Tanvaldský Špičák

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

1.4. + Špičák + celodenní mráz + minimum lyžařů = manžestr až do oběda (na některých místech dokonce až do zavíračky). Výsledek nad očekávání, prostě na výbornou. Lyžovačka jako v lednu. Škoda, že dnešek byl pro tento areál posledním dnem letošní sezóny. Sněhu mají ještě dost, ale lidi už asi okopáv...

zobrazit celý report

25.03.2018  | Tanvaldský Špičák

autor: Elmariacchi
hodnocení:

Chtěli jsme využít jedné z posledních možností letošní lyžovačky, a tak jsme se rozhodli zkusit Špičák, kde hlásili ideální podmínky. Ráno bylo lehce pod nulou, a tak sjezdovka držela krásně přimrzlá a manšestr se jen tak nerozjezdil.

zobrazit celý report

20.03.2018  | Tanvaldský Špičák

autor: Aliena9
hodnocení:

Tak navzdory nízkému očekávání to bylo dnes na pět, spíš na šest hvězd. Na Tanvaldském Špičáku jsme byli lyžovat v životě všehovšudy jenom jednou, a to ne za úplně optimálních podmínek, tenkrát bylo dost teplo a sníh se hodně hrnul. Lanovka se nám zdála pomalá, bylo nám na ní zima a sjezdovky nám př...

zobrazit celý report

20.03.2018  | Tanvaldský Špičák

autor: garry
hodnocení:

Tanvaldský Špičák je krásný skiareál, s krásnými výhledy do okolí. Má dvě části Špičák I., u kterého je dolní stanice čtyřsedačky, a Špičák II., kde je dolní stanice kotvy vedoucí na vrchol Tanvaldský Špičák a také lyžařská škola pro nejmenší. Tato kotva je též jediná možnost, jak se dostat na Špičá...

zobrazit celý report

18. - 19.03.2018  | Tanvaldský Špičák

autor: garry
hodnocení:

Po dlouhých letech jsem se rozhodl navštívit Tanvaldský Špičák, a to tentokrát i s rodinou s plánem výuky ještě né čtyřletého synka. Od mé poslední návštěvy zde přibyla červená sjezdovka napravo od černé při pohledu z vrcholu Tanvaldský Špičák. Jezdila však jen v neděli, a to jsem se věnoval výuce s...

zobrazit celý report

12.02.2018  | Tanvaldský Špičák

autor: Jerry70
hodnocení:

Předpověď počasí slibovala celkem slušné počasí, to se ovšem konalo jen od 11 do 14 hodin, jinak jsme se dočkali sněžení, občas i dosti vydatného. Teplota -2 °C. Příjezd i parkování na velkokapacitním parkovišti (zdarma) u sedačkové lanovky bezproblémové.

zobrazit celý report

04.02.2018  | Tanvaldský Špičák

autor: sejk68
hodnocení:

Dnes jsem se zatoulal do Jizerských hor, a to do střediska Tanvaldský Špičák, dlouho jsem zde nebyl, a tak jsem byl zvědavý na změny. Došlo ke zdražení denního skipasu na 590 Kč, ale vzhledem k tomu, že jsou tam i 3- a 4hodinové skipasy, tak je to fajn...Dále tam mají 20denní skipas, který je přenos...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Tanvaldský Špičák

Lyžařské zájezdy

Hotel St. Leonhard
Orientační cena za noc vč. polopenze 3 121 Kč/os.
Chalet Melusine
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 720 Kč/os.
Hotel Almrausch Bad Kleinkirchheim, 7 nocí
Orientační cena za noc vč. polopenze 3 024 Kč/os.