Sillian - aktuální report z 17.02.2018 - SNOW.CZ

Sillian | aktuální report z 17.02.2018

Sillian - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Východní Tyrolsko

průměrné hodnocení Sillian:
autor: skiwelt
hodnocení:
návštěva od: 17.02.2018 do: 17.02.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Přišel poslední den naši lyžařské tour a cesta domů, při které jsme s přítelkyní navštívili rakouské středisko Sillian. Popravdě Sillian i přes horší počasí byl nakonec velmi milé překvapení. Přes jeho nevelkou rozlohu a pouhou dvacítku kilometrů sjezdových tratí je středisko rozmanité, a to po všech stránkách.
Celkově mi ale tato oblast na rakousko-italské hranici přijde lyžařsky dražší. Denní skipas na 20 km sjezdovek za 46,50 euro není zrovna málo. Nicméně ten, kdo Sillian zná, zřejmě rád připlatí a snad i díky ceně jezdí na sjezdovkách skoro sám. Byla sobota, prázdniny a týden masopustu a na Sillianu bylo prázdno.
Rád bych ještě zmínil lyžařskou půjčovnu a prodejnu lyží Sunny Sport vedle spodní stanice kabinové lanovky. Zapůjčil jsem si zde lyže na testování a když jsem je přijel vyměnit za jiné, které jsem měl v hledáčku (Fischer RC4 World Cup SC), už si je půjčil někdo jiný, avšak obsluha vytáhla úplně nové zabalené RC4 a do pěti minut jsem si je vezl v lanovce. Tato situace se opakovala znovu ještě jednou a já měl možnost vyzkoušet úplně nové nejeté modely lyží. Nakonec jsem si také jedny z nich odvezl za cenu v ČR nedosažitelné. Rozhodně doporučuji vyzkoušet skvělé služby Sunny Sportu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Velmi dlouhé, modré, červené i kratší sjezdovky až s 1 400m převýšením nabízí jeden jediný "kopec". Atraktivní dlouhý sjezd do údolí není rozhodně jednotvárnou úzkou lyžařskou cestou. Jedná se o pěknou sjezdovku, která obsáhne veškerou náročnost a je jezditelná vícekrát než jen jednou při návratu na parkoviště. Další dlouhý a malinko náročnější sjezd, označen červeně jako trať 5 a 6, si užijí sportovní lyžaři. V horní části areálu jsou k dispzici hravé červeno-modré zábavné sjezdovky, které jsou navíc přehledné. Sjezdovky se často prolínají a je tak možné pokaždé jezdit jinou trasou.

Sněhové podmínky:

Na parkovišti pod kabinkovou lanovkou připomíná zima spíše jaro, sněhu na jižním svahu moc není, ale sjezdovka je perfektně vysněžená. Po výjezdu do horní části střediska se situace mění a panují zde skvělé sněhové podmínky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Pohodové lanovky, od kabinkové ze Sillianu přes pěknou rychlou vyhřívanou lanovku Thurntaler až po kotvový vlek. Snad jen pomalá čtyřka naproti kabinkové lanovce by zasloužila zrychlit.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Přes prázdninovou sobotu na tratích prázdno, to je veliké plus střediska, které celkově nemá takovou návštěvnost jako například nedaleké areály v Itálii. Na lanovkách absolutně bez front a tratě volné. Na prázdniny v únoru skoro neuvěřitelné.

Občerstvení a aprés-ski:

Nádherná Thurntaler Rast nabízí samoobslužnou restauraci s velkým výběrem. Zázemí restaurace je na špičkové úrovni a rozhodně doporučuji jeho návštěvu.

Doprava do střediska a parkování:

Po cestě z oblasti Tre Cime zabere cesta okolo 20 minut. Parkoviště se nachází hned vedle hlavní silnice a je lehce dosažitelné. Parkování zdarma.

+ plusy

  • Příjemné středisko
  • Velmi malá návštěvnost
  • Dlouhý sjezd do údolí

- mínusy

  • Dražší skipas
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

05. - 09.03.2018  | Sillian

autor: Kubro
hodnocení:

Velmi příjemné překvapení. Středisko se rozkládá na jednom kopci a má pouhých 20 km sjezdovek. Původně jsme chtěli navštívit středisko jen na den dva a pak dojíždět do Itálie do střediska 3 Zinnen, ale nakonec jsme tady zůstali na delší dobu. Středisko nás mile překvapilo svým absolutním klidem. Sje...

zobrazit celý report

20.03.2017  | Sillian

autor: brácha
hodnocení:

Do Sillianu jsme zavítali v rámci 4denního zájezdu do Východního Tyrolska, kde jsme po prvním dnu v Grossglockner Resortu strávili díky společnému skipasu Super Ski Hit den druhý. Počasí nám přálo, celý den zde pražilo sluníčko, že se dalo být i v tričku.

zobrazit celý report

07. - 10.03.2017  | Sillian

autor: zemlo
hodnocení:

Menší příjemný kompaktní areál ve Východním Tyrolsku u hranic s Itálí. Areál jsme navštívili v úterý a pátek, kdy v našem domovském Kalsu bylo zataženo se sněžením, v Sillianu vládlo naopak příjemné prosluněné počasí. V těchto dnech se ukázala přednost skipasu SkiHit, který platí pro celé Východní T...

zobrazit celý report

31.12.2013 - 01.01.2014  | Sillian

autor: KubaJires
hodnocení:

Sillian jsem touto dobou navštívil již druhý rok po sobě a po pozitivních zkušenostech z loňska mě opět nezklamal. Výborné sněhové podmínky, upravené široké sjezdovky, které jsou liduprázdné i v lyžařsky vytížených dnech, jakými jsou Silvestr a Nový rok. Původně jsme Sillian zamýšleli jako jednodenn...

zobrazit celý report