Kubínska hoľa - aktuální report z 03.03.2018 - SNOW.CZ

Kubínska hoľa | aktuální report z 03.03.2018

Kubínska hoľa - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Slovensko Slovensko - Oravská Magura

průměrné hodnocení Kubínska hoľa:
autor: toom007
hodnocení:
návštěva od: 03.03.2018 do: 03.03.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Kubínskou jsme si vybrali k návštěvě na sobotu díky širokým sjezdovkám, kde by více lidí nemuselo zase tak vadit. A volba se nám vyplatila. Výtku mám jen jednu, ale už dále. Jinak totiž s areálem atd. maximální spokojenost.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou na Kubínské parádně široké a s optimálním členěním a sklonem. Jen je vidět, že doplácí na jižní orientaci svahu, takže i když je třeba -5 a vyjde sluníčko, tak prostě sníh začně mírně tát a díky tomu na sjezdovkách byly časté plotny, ale naštěsní jen úsekově a po pár projetích už jsme věděli, kde to moc nepokládat na naše hrany nehrany.

Sněhové podmínky:

V provozu byl celý areál a na vrcholu to vypadalo jak v pohádce, krásně zasněžené stromy a do toho nádherně svítilo sluníčko, jen ranní teplota -15 nám dala trochu zabrat a dostávali jsme se z ní celý den.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky jsou na výběr buď poma, nebo sedačka a buď jen do půlky, nebo až nahoru, to se mi tady moc líbí, že pokud chce člověk nalítat kilometry a má energii navíc, tak jezdí na kotvě po levé straně sjezdovky, pokud naopak chce energii pošetřit a spíš krajinkovat, tak může zvolit 4sedačky po pravé straně sjezdvky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na sobotu jsme to čekali daleko horší, nikde nebyla fronta delší než dvě minuty a na sjezdovce se mezi lidmi dalo krásně propolouvat. Hlavně v horní části areálu to bylo super celý den.

Občerstvení a aprés-ski:

Na oběd jsme si vybrali chatku pod lanovkou, protože nabízeli meníčko za cca 130 Kč, a to za polévku a hlavní jídlo (cesnaková a vepřový plátek ala svíčková s knedlíkem) na horách docela šlo a kvalita jídla byla taky v pořádku, nebyl to luxus, ale najedli jsme se a porce taky vydatná.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava posledních cca 8 km je užšími cestičkami, ale jak už to u takových areálů býva, tak to moc na škodu není, ráno všichni tam a odpoledne všichni zpět, takže vyhýbat si není třeba, řetežy také nejsou třeba, cesta je vždy upravena a protažena aspoň pískem. Parkovacích míst je poblíž spodní stanice také dostatek, možná bych řekl i moc, protože, kdyby se naplnila celá kapacita parkoviště, tak by to na sjezdovce vypadalo spíš jako na demonstraci.

+ plusy

  • Široké a super členěné sjezdovky
  • Docela chutná strava za přijatelné ceny
  • Celý areál v provozu včetně freeride modré sjezdovky
  • Celodenní sluníčko :-)

- mínusy

  • Na ledové plotny by se hodilo použít rolbu se sekáčema (Ratrak)
  • Vyšší cena skipasu (710 Kč celodenní)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

05.01.2016  | Kubínska hoľa

autor: lighthouse
hodnocení:

Pani zima uz konecne prisla a obsluha kubinskej holi vyuziva kazdu chvilu mrazov k zasnezovaniu zjazdoviek. Moja navsteva bola cez pracovny den, skolske prazdniny a navstevnikov bolo minimalne.

zobrazit celý report

13.02.2015  | Kubínska hoľa

autor: MichalW
hodnocení:

Kubínska Hola se nachází na severu Slovenska na Oravě. Středisko je lanovkami rozděleno na horní a spodní část, dá se tedy jezdit z vrcholu až dolů nebo zejména odoledne zůstat na horní, sluncem tolik nepoznamenané části. Počasí vyšlo úplně ukázkově a to jen umocnilo celkový dojem. Proto plný počet ...

zobrazit celý report

06. - 08.02.2015  | Kubínska hoľa

autor: lighthouse
hodnocení:

Kubinska hola je stredisko rodinneho typu, ktore sice neochromi velkostou a poctom lyziarskych trati, ale urcite vas dostane svojou pohodou, sirkou zjazdoviek a ich dlzkou, ktora urcite kompenzuje variabilitu.

zobrazit celý report

28.02.2013  | Kubínska hoľa

autor: toom007
hodnocení:

Kubínská hoĺa je ideální areál pro každého. Kromě kabinkové lanovky zde najdete aspoň v nějaké míře zastoupeno vše - freeride, boule, skipark, sjezdovky všech obtížností...

zobrazit celý report

26.02.2012  | Kubínska hoľa

autor: toom007
hodnocení:

Kubínská hoľa je parádní areál se vším všudy, od široké modré sjezdovky, která ale jede a není to rovná louka, přes freeride, slalom a snowpark, až po černou sjezdovku plnou boulí.

zobrazit celý report

09. - 10.02.2013  | Kubínska hoľa

Skipark Kubínska hoľa s 14 kilometry tratí a téměř 700m převýšením se nachází přímo nad městem Dolný Kubín. Dvě sedačky a 8 lyžařských vleků spolu s velkokapacitním parkovištěm jsou připraveny na nápor lyžařů, kteří se ale i na širokých tratích mohou vzájemně plést. Výhledy na Oravu, Nízke i Západné...

zobrazit celý report

19.02.2010  | Kubínska hoľa

Kubínska hoľa se nachází de facto přímo nad městem Dolný Kubín (6 km). Na 13 kilometrech jižně orientovaných svahů můžete lyžovat od 720 do 1 396 metrů nad mořem. K přepravě vám poslouží jedna čtyřsedačka a 8 lyžařských vleků. Lyžařské terény s úchvatnými výhledy na Oravu, Nízké i Západné Tatry, Cho...

zobrazit celý report