Geisskopf - aktuální report z 24.03.2013 - SNOW.cz

Geisskopf aktuální report z 24.03.2013

Geisskopf - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: dnovy
  • návštěva od: 24.03.2013 do: 24.03.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Zajímavý areál, který má co nabídnout zkušeným lyžarům, ale i úplným začátečníkům. Pro pěší je k dispozici sáňkařská dráha. Za povšimnutí stojí i dřevněná rozhledna na vrcholu. Středisko doporučuji navštívit ve všední dny, v sobotu a neděli nejlépe v prosinci a poté od půlky února.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál nabízí 8 výborně upravovaných sjezdových tratí všech obtížností a dětský park. Od každého vleku vedou dvě prostorné sjezdové tratě, takže i při plném zatížení vleků je na sjezdovkách dostatek prostoru. Při naší první letošní návštěvě o lednové sobotě bylo parkoviště narvané k prasknutí (dle časopisu SNOW pro 1 000 aut), na vlecích fronta až na 15 minut, ale na sjezdovkách pohoda. Při dnešní návštěvě otevřeny 4 perfektně vysněžené a upravené sjezdovky, které při minimálním zalidnění vydržely ve výborné kondici, bez jediné plotny, až do konce provozní doby. Tři dlouhé sjezdovky (u nejdelší kotvy a u vleku Nordhang) jsou osvětleny pro noční lyžování.

Sněhové podmínky:

Na 4 otevřených sjezdových tratích dostatečná vrstva kvalitně upraveného sněhu. V údolí cca 15 cm přírodního sněhu, na vrcholu 50 cm.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Areál obsluhuje 5 kotvových vleků (600 až 1 000m dlouhých) a jedna stařičká pomalá jednosedačka, pro běžného lyžaře nepoužitelná (jede asi 2x pomaleji než kotva). V dětském parku pohyblivý koberec a 2 vleky. Parkoviště v bezprostřední blízkosti areálu - vzhledem k rozlehlosti parkoviště to ale znamená, že kdo přijede v poledne, musí kousek pěšky. :-)

Zalidněnost:

Při naší první sobotní lednové návštěvě praskal areál ve švech, na vlecích Forsthauslift I a II spousty dětských kurzů a na většině vleků čekací doba 15 min. Dnes se dá říct, že jsme měli areál sami pro sebe, jak je patrné z fotek na vlecích, a ani na sjezdovkách nebyl nikdo. Dle sdělení vlekaře bývá na Geisskopfu prázdno po skončení bavorských jarních prázdnin.

Občerstvení a aprés-ski:

Na vrcholu horská chata s terasou, nicméně dnes zavřena s odůvodněním, že zimní sezona byla ukončena. V údolí stylová restaurace, dva kiosky a děštník v alpském stylu s venkovním posezením.

Doprava do střediska a parkování:

Středisko vzdáleno od hraničního přechodu Železná Ruda 41 km, z toho 32 km po silnici 1. třídy a posledních 9 km po užší silnici, ale s perfektní zimní údržbou. Velké, ale jen místy asfaltové parkoviště, které je bezplatné.

+ plusy

  • Areál se sjezdovkami všech obtížností
  • Severní orientace sjezdovek s perfektní úpravou
  • Krásný výhled na hraniční hřeben Šumavy

- mínusy

  • Chybí plnohodnotná sedačková lanovka
  • Vyšší zalidněnost v exponovaných dnech
  • Delší vzdálenost z Čech

Zajímavé odkazy

www.geisskopf.de

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Klínovec

Klínovec

Klínovec

Klínovec

Klínovec

Klínovec

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 14
Otevřené sjezdovky 0 z 28