Geisskopf - lyžování - SNOW.cz
Foto

Geisskopf, v překladu Kozí hlava, se výrazně zdvíhá na jižním okraji německé Šumavy do 1 097 m n. m. Moderní 6sedačka a několik kotvových vleků obhospodařují prostorně vykácené lesní průseky sjezdovek, které na středně strmých svazích tvoří přehledné lyžařské magistrály.

Geisskopf - sjezdovky

22%67%11%
8 celkem sjezdovek (km)
6.4 zasněžování (km)

Geisskopf - lanovky a vleky

vlek
5
sedačka
1
6400 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

835-1097 m n.m.262 m

Mapa sjezdovek

Geisskopf - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Geisskopf - lyžování

Z Geisskopfu se rozbíhají čtyři prostorné červené tratě severním až severovýchodním směrem a další červená a černá trať se spouští ze sousedního vrcholu Riegel. Na úpatí svahu v blízkosti parkoviště jsou ještě dvě široké modré jako cvičná louka a pod nimi výukové lyžařské hřiště s posuvným kobercem a lanovým vlekem.

Hlavní svah, obsloužený od r. 2020 moderní expresní 6sedačkou, nese dvě červené sjezdovky – přímější Herrenabfahrt („pánská“) a pozvolnější Familienabfahrt („rodinná“), která opisuje v pohodovém sklonu s občasnou terénní vlnou o něco delší oblouk. Dvojice červených magistrál podél vleku Nordhanglift je lehčím, terénně jemně zvlněným slalomákem. Tři hlavní tratě jsou osvětlené pro večerní lyžování.
Z vrcholu Riegel spadá od horní stanice stejnojmenného vleku rovněž pohodová červená Familienabfahrt Riegel, napojující se na tratě u Nordhangliftu, anebo černá se širokým, zčásti dosti strmým a částečně boulovým hangem ve své střední části.
Všechny tratě dovolují sportovní jízdu a díky občasné terénní vlně to nejsou ani zcela sterilní dálnice.

Sáňkařská dráha vede z vrcholu Geisskopf v lesních serpentinách a po 2 km přijíždí přímo k parkovišti.

Severní orientace svahů s vrcholem téměř v 1 100 m n. m. přináší přirozenou sněhovou jistotu, ale významnou roli má samozřejmě zasněžování – svahy na Riegelu jsou závislé jen na přírodním sněhu, a tak jsou v provozu jen za dobrých sněhových podmínek.

Zatímco pro české lyžaře je Geisskopf poněkud vzdálenějším centrem (cca půl hodiny jízdy z Železné Rudy přes Regen a Bischofsmais), pro německé návštěvníky ze šumavského podhůří je naopak jedním z nejsnadněji dostupných. Je tak typickým víkendovým střediskem, o čemž svědčí neobvykle velké parkoviště, a ve všední dny tu bývá poloprázdno.

Přímo na vrcholu stojí horská chata s restaurací a slunečnou vyhlídkovou terasou, další restaurace je u parkoviště. U nástupu na vlek Nordhanglift najdete i jednoduché bufetové občerstvení.

Od horní stanice sedačky se vydávají po hřebeni několika směry i upravované běžecké stopy.

Vyhledávaným cílem je Geisskopf i v letní sezóně – a nejen díky dřevěné rozhledně s panoramatem hlavního šumavského hřebene, ale i díky svému rozsáhlému bike parku.

Geisskopf - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

800

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • široké, přehledné červené tratě
  • moderní 6sedačka na hlavním svahu
  • nižší ceny skipasů

Minus:

  • podobný, dálniční charakter všech sjezdovek
  • krátká sezóna a nejisté sněhové poměry
  • vzdálenější šumavské středisko

Odkazy

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 19
Otevřené sjezdovky 0 z 140 km