Paseky nad Jizerou - aktuální report z 31.12.2018 - SNOW.CZ

Paseky nad Jizerou | aktuální report z 31.12.2018

Paseky nad Jizerou - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Krkonoše

průměrné hodnocení Paseky nad Jizerou:
autor: Daniella
hodnocení:
návštěva od: 31.12.2018 do: 31.12.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Překvapivě pěkná silvestrovská lyžovačka. Ač jsem se chtěla o vánočních svátcích držet hesla "Když na hory, tak jedině na běžky", tak jsem nakonec vyměkla, nechala se synem ukecat a po třech běžkových výpravách jsem na poslední den v roce vymyslela pro celou rodinu kombinovaný výlet – dopoledne na lyže a odpoledne na běžky. Vydali jsme se samozřejmě do Pasek, kde je tato kombinace možná. A byl to opravdu super strávený Silvestr.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ze sjezdovek dnes nebyla upravena Strýčkova a Potůček. My jsme nejvíc jezdili po Víťově, jednou po Jindrovce a jednou jsme sjeli Turistickou. Viděla jsem dokonce lidi na Prdecké, ale tam jsme neměli odvahu zajet.

Sněhové podmínky:

Sněhu je ve středisku zoufale málo, už aby přišlo avizované sněžení a mrazy. I přes malou vrstvu byla však Víťova dobře upravená, po ránu přimrzlá a až do 11 hodin se po ní dalo pěkně pojezdit. Čekala jsem, že to bude daleko horší, že bude sníh více mokrý. Bylo zde několik hnědých míst, kterým se dalo ale bez problémů vyhnout. V horní části, která se nachází ve vyšší nadmořské výšce, byla vrstvička čerstvého sněhu, i stromy zde byly pocukrované, což navodilo krásnou zimní atmosféru... K naší celkové spokojenosti také přispělo i počasí – po několika opravdu ošklivých dnech, kdy ve středisku bylo podle záběrů z kamer šedivo a mlhavo, dnes po ránu oblačno a občas i vykouklo sluníčko. Odpoledne na běžkách dokonce úplně azůro!

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu je nová sedačka, my jsme ale zbourání rychlé pomy skoro obrečeli. Sedačka je sice pohodlná a rychlá, ale je to něco za něco. Pokud bude foukat vítr, nebude to na ní nic příjemného. Má hodně vysoké sloupy. Na pomě se jezdilo při zemi a vítr tady vůbec nevadil. Synovi-zmrzlíkovi na ní bude skoro pořád zima. Dneska naštěstí ne, protože bylo kolem nuly. Dvakrát jsme se dnes svezli i na druhé, pomalejší, lanovce na Pizáru. V provozu byly i obě dětské pomy. Zázemí – zatímco na Pizáru byly vloni otevřeny nové komfortní toalety, v obecní části sice postavili lanovku, ale WC je jedno velké zoufalství. Mobilní budky na parkovišti ráno při našem brzkém příjezdu zavřené. Vyběhla jsem kopec k občerstvení. Toalety zde byly zavřené taktéž. A rozhodně se nám to nestalo poprvé. To prostě není dobrou vizitkou areálu. To samé kasy – u spodní už stála dlouhá fronta, ale okénko zavřené, musela jsem tedy vylézt znovu strmý kopec k druhé kase, která už jela. Naivně jsem si myslela, že když zde postaví novou lanovku, bude zde zároveň i nějaká nová spodní budova, ve které budou jak pokladny, tak i důstojné WC. Tedy shrnuto a podtrženo: lanovka nová, nešvary zůstaly staré.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Nepodcenili jsme včasný příjezd, protože jsme dnes předpokládali lyžařskou apokalypsu. Na spodním parkovišti jsme parkovali asi jako pátí. Pak už přijížděla další auta v poměrně rychlém sledu, ale jak se později ukázalo, byli to podobní natěšenci jako my. V devět nastal nějaký útlum a další vlna nastala až někdy po desáté. Do jedenácti se tak lyžovalo docela pohodově, s minimální frontou. A to jsme jezdili většinu doby na rychlejší lanovce. Na té druhé se fronta netvořila také skoro žádná. Čekala jsem to daleko horší. Ani jsem původně kvůli obavě z přelidněnosti nechtěla jet. Lidé si zřejmě na Silvestra rádi ráno pospinkají. Odjížděli jsme v půl dvanácté a to teprve spousta lidí přijížděla a fronta na lanovku už byla slušná. Tady prostě platí pravidlo - kdo dřív chodí, ten líp lyžuje. My jsme si za tři hoďky zalyžovali opravdu velmi dobře.

Občerstvení a aprés-ski:

Co se týká občerstvení, zůstalo vše při starém. Dá se najíst v chatě Hermína, kde se vaří klasická jídla, u horní stanice v bufetu Oaza – sezení pouze venku, nebo v dolním bufetu, který jsme dnes využili dvakrát. Tady je výběr z klasického rychlého občerstvení. Škoda, že tu jsou polévky jen z nějakého polotovaru. Za 45,- Kč by kvalita mohla být lepší.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do areálu je kapitola sama pro sebe. Dnes to bylo na plavských serpentýntách kupodivu lepší než na hlavním tahu – na kopci mezi Držkovem a Plavy byla silnice pokrytá vrstvou ledu. Parkoviště v obecní části nedoznalo od loňska také žádných změn – tedy jeden velký tankodrom.

+ plusy

  • Příjemné počasí
  • Sníh dopoledne pěkně držel, i přesmálo sněhu dobrá kvalita úpravy
  • Překvapivě nižší zalidněnost, než jsme čekali
  • Pracovníci areálu ráno ofukovali a ometali omrzlé sedačky

- mínusy

  • Staré sociální zařízení v obecní části, ráno vše zavřené
  • Horší příjezdová cesta, parkoviště stále ve špatném stavu
  • Není tu už rychlopoma
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22.01.2019  | Paseky nad Jizerou

autor: sedmihlasek
hodnocení:

Návštěvu střediska jsme zcela úmyslně směřovali na všední den. O víkendu, zejména v kombinaci s pěkným počasím, to zde bývá poměrně masakr, zejména díky velké návštěvnosti lyžařů z Polska. Přesto jsou Paseky úžasným střediskem, od letošního roku s dvojicí lanovek a dvojicí dětských vleků.

zobrazit celý report

20.01.2019  | Paseky nad Jizerou

autor: chodera
hodnocení:

Moc rád se vracím do tohoto krásného střediska, kde jsou hodně široké sjezdovky a velmi příznivé ceny. Také mám moc rád zdejší výhled na hlavní krkonošský hřeben. A ten slibovalo dnešní slunečné počasí.

zobrazit celý report

19.01.2019  | Paseky nad Jizerou

autor: Sparťan
hodnocení:

Konečně je pravý zimní den, ráno mrzne je jasno, sněhu je taky dost a tak co nejrychleji na lyže. Ráno chytám první lano a stojí to za to. Podmínky jsou skoro ideální. Sníh neuvěřitelně drží a na zdejších nadstandardně širokých plání se dají jet nejlepší oblouky této sezóny. Chce to mít dobře nabrou...

zobrazit celý report

18.01.2019  | Paseky nad Jizerou

autor: Jiřan84
hodnocení:
Hodnocení bohužel není žádné, jelikož jsme se do střediska nedostali, protože obě příjezdové cesty byly nesjízdné a ucpané stojícími auty. Jeli jsme kvůli tomu cca 300 km a z lyžování nic nebylo ☹️. Měl jsem aktivovaný skipas zdarma, který kvůli tomu propadl, jelikož nový termín už jsem dát nemohl.

12.01.2019  | Paseky nad Jizerou

autor: Lehla
hodnocení:

Po roce jsem zase díky časopisu SNOW a poukazu 1+1 vyrazil na Paseky. Tentokrát byla návštěva okořeněna novou lanovkou instalovanou před letošní sezónou. Areál se tím velice změnil, přibylo komfortu, možná i lidí, nicméně i tak to byla zase po roce radost. Paseky mohu vždy jen doporučit.

zobrazit celý report

10.01.2019  | Paseky nad Jizerou

autor: OtaR
hodnocení:

S trochou zpoždění dnes zahájení nové sezóny 2019. Volba padla na sympatické rodinné středisko s pohodovými a širokými carvingovými sjezdovkami - Paseky.
Letošní sezóna je v Pasekách plná novinek, zejména jde o výstavbu pohodlné, odpojitelné a rychlé čtyřsedačky, která nahradila na delší straně ar...

zobrazit celý report

09.01.2019  | Paseky nad Jizerou

autor: ataner2005
hodnocení:

Za me opet spokojenost. Malo lidi. Snehu hodne. Skoda jen teplot kolem nuly, stacilo by jen malinke ochlazeni. Pocasi se behem dne rychle menilo. Takze snezeni, chvili vitr se snehem. Odpoledne i chvili vysvitlo slunce.

zobrazit celý report

06.01.2019  | Paseky nad Jizerou

autor: Milka
hodnocení:

Z plánované výstavby lanovky nahrazující dva vleky jsem byla otrávená už dlouho dopředu. Když k výstavbě opravdu došlo, nezbylo, než se do Pasek vyjet podívat a osobně se přesvědčit, jak moc se naše předpoklady naplnily.

zobrazit celý report

04. - 05.01.2019  | Paseky nad Jizerou

autor: pedrod
hodnocení:

Akutální proměnlivé povětrnostní podmínky nám nemohly zkazit náš pozitivní názor na tento areál. Středisko známe a líbí se nám široké sjezdovky, dovolující v daném terénu více možností, jak se spustit dolů, většinou je to vhodné i pro menší děti. Za dva dny, které jsme zde strávili, se diametrálně z...

zobrazit celý report

28.12.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: JenaJena
hodnocení:

Na Štědrý den jsme lyžování v Pasekách nad Jizerou vzdali, i když jsme dojeli až na Čermákovy Rovně před sjezd do Pasek. Nechtělo se nám lyžovat v silném větru. Dnes se lyžování vydařilo. Hodnotím jen to naše, ranní. Problémem byl jen menší dopravní kolaps při odjezdu.

zobrazit celý report

01.04.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: CHLASTAVA
hodnocení:

Naše "Velikonoční tour" na lyžích pokračovala ve skiareálu Paseky nad Jizerou. Tento areál máme rádi a každoročně si zde musíme zalyžovat. V nadmořské výšce od 620 do 860 metrů nad mořem leží na rozlehlých stráním středisko pro všechny věkové a výkonnostní kategorie. Sjezdové tratě jsou ve stupni ob...

zobrazit celý report

15.03.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: JenaJena
hodnocení:

Javorník a Hromovka jsou názvy hor a zároveň známých lyžařských středisek. My se na dnešní lyžování vypravili mezi vrcholy Javorník a Hromovku na sjezdovky skiareálu Paseky nad Jizerou. Dvouhodinové ranní lyžování bylo vynikající. Dnes to ani počasí nekazilo. Sice bychom si za stejnou cenu se SNOW z...

zobrazit celý report

08.03.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: JenaJena
hodnocení:

Mám ráda dlouhé sjezdovky, ale nemám ráda ledové plotn ... dnes jsem se rozhodla pro osvědčené Paseky nad Jizerou, pro pětihvězdičkový areál. Promiň, Pizáre, ty za to nemůžeš, jednu hvězdičku jsem ubrala. Nebo vlastně můžeš. Při první jízdě po Turistické jsem si říkala: Kde je ten sloup? Kde je ten ...

zobrazit celý report

04.03.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: chodera
hodnocení:

Paseky, Ó Paseky, je na vás cosi krásného. Nerad jezdím stále na jedno místo, a to je taky důvod, proč jsem nezakoupil sezónku do nějakého z našich areálů. Ale přistihl jsem se, že jsem letos na Pasekách už po čtvrté. A zase absolutní spokojenost. Stýská se mi už ale po černé, příště zajedu asi něka...

zobrazit celý report

25.02.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: chodera
hodnocení:

Tak nevím, jestli to bylo tím avizovaným mrazem, nebo všichni seděli doma a sledovali olympiádu, ale neděle na kopci byla bombastická. Ráno -10 stupňů, potom k poledni se to vyšplhalo k -7. Bylo jasno, foukalo málo, takže na sluníčku bylo pocitově docela příjemně. A hlavně žádné fronty. Mráz nedovol...

zobrazit celý report

16.02.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: OtaR
hodnocení:

Páteční den vyšel ve volbě opět na oblíbené rodinné středisko v Pasekách. Při odjezdu lehce sněžilo a předpokládal jsem, že bude ve středisku mlha, ale nakonec počasí přálo, během dopoledne začalo i svítit slunce, technický sníh pokrylo pár centimetrů přírodního sněhu, takže vyrazit na lyže byl dobr...

zobrazit celý report

10.02.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: OtaR
hodnocení:

I další víkendová sobota byla strávena v pohodovém lyžařském areálu na pomezí Krkonoš a Jizerských hor, v Pasekách. Naladila nás předpověď počasí, meteorologové slibovali i sluníčko, to se ale nekonalo, bylo zataženo, mlha naštěstí spíš jen v povzdálí. Sobota bývá nejvytíženějším dnem, co se týká ná...

zobrazit celý report

10.02.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: Daniella
hodnocení:

Další lyžovačka v Pasekách. Letošní naše sedmá. Už bychom měli mít nějakou věrnostní slevu... Za dnešní lyžování uděluji čtyři hvězdičky, jezdilo se nám velmi pěkně, jen chybělo sluníčko. To sice předpovídala většina meteoserverů, včetně tolik oblíbeného norského yr.no, který podle mě ale patří k tě...

zobrazit celý report

04.02.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: Daniella
hodnocení:

V pátek se lyžování v Pasekách vydařilo, v sobotu jsme byli na běžkách a kam vyrazit v neděli? Navíc když předpověď byla velmi slibná – slunce a po ránu mráz. Manžel chtěl na běžky, já bych radši na sjezdovky a syn tak napůl. Tak se jelo napůl. Byla to sice trošku složitější logistická akce, ale nak...

zobrazit celý report

02.02.2018  | Paseky nad Jizerou

autor: Daniella
hodnocení:

Pololetní prázdniny – a konečně návrat zimy. Jasná volba. Jedeme do Pasek. Včera víc pršelo, než sněžilo, a tak jsme si nedělali příliš velké naděje, že si pěkně zalyžujeme. Pro jistotu jsme do auta přihodili i běžky, kdyby bylo nejhůř. Ale nakonec to bylo docela vydařená lyžovačka.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Paseky nad Jizerou

Lyžařské zájezdy

Hotel Seehof
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 2 689 Kč/os.
Apartmány Wildschönau
Orientační cena za noc 636 Kč/os.
Residence Miramonti
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 636 Kč/os.