Goldeck - aktuální report z 13. - 18.02.2012 - SNOW.cz

Goldeck aktuální report z 13. - 18.02.2012

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Korutany

Goldeck - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Iceman1
 • návštěva od: 13.02.2012 do: 18.02.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Sice už je dávno po sezóně, ale konečně se ke mně dostaly fotky z kurzu konaného v nepříliš známém areálu Goldeck. Myslím, že si tento areál zaslouží zmínku v reportech - třeba jako inspirace pro příští sezonu. Je to areál, který v poslední době prošel rozsáhlou modernizací a který se snaží neustále něco zlepšovat. Nachází se na jihu Rakouska a mimo jiné disponuje 8,5 km dlouhou černou sjezdovkou. Díky menší známosti areálu jsme za celý týden nezažili ani jednou výraznější fronty.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál nabízí celkem 32 km upravených sjezdovek všech náročností. Největším lákadlem je 8,5 km dlouhý sjezd po černé sjezdovce do údolí. Mimo jiné je zde i několik freeride sjezdovek pro vyznavače jízdy v neupraveném terénu. Většinou je zde skvělé slunečné počasí.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou zde někdy menším problémem. Při menší sněhové nadílce je sjezd do údolí bohužel uzavřen. Nám bylo přáno a o tento velký zážitek jsme nebyli připraveni. V hlavním areálu po výjezdu kabinovou lanovkou se nachází většina sjezdovek, kde již s nedostatkem sněhu rozhodně problém není. :-)

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Cestu z údolí do hlavního areálu obsluhuje nová 8místná kabinková lanovka, která je také jedinou, kde potřebujete pro vstup skipas. Na vrcholu již pouze volně jezdíte. Sjezdovky jsou obsluhovány převážně dvěma nově modernizovanými 6místnými sedačkovými lanovkami. Zbytek jsou většinou vleky typu poma či kotva. Pro výjezd z údolí je také možno využít dvě starší kabiny, které pojmou větší množství lidí.

Zalidněnost:

Při naší návštěvě lyžovačka bez čekání. Pouze po ránu drobná fronta na výjezd z údolí. Převážně rakouští návštěvníci si přicházeji zalyžovat max. na dopoledne, poté areál naprosto volný. Všechny tratě jsou velice široké a přehledné, takže i při mírné zalidněnosti jsou stále bezpečné.

Občerstvení a aprés-ski:

V okolí sjezdovek se nachází několik barů, kde je možné se za poměrně přijatelné ceny občerstvit. Každý den jsme si vybrali a nikdy jsme neměli žádný problém. :-)

Doprava do střediska a parkování:

Bydleli jsme v útulném penzionu v městečku Seeboden, odkud jsme jezdili našim autobusem do areálu (cca 5 km). V případě potřeby je možné také zdarma využít skibus, který stavěl přímo před penzionem a po předložení skipasu máte dopravu zdarma. Silnice vždy sjízdné bez problémů. V penzionu jsme měli možnost si vyzvednout zdarma místní kartu, se kterou máte vstup zdarma do většiny místních muzeí a především do aquaparku ve Spittalu an der Drau, kde se dá výborně relaxovat po celém dni na kopci.

+ plusy

 • moderznizace areálu
 • 8 km dlouhá černá sjezdovka
 • minimální zalidněnost
 • příjemné zázemí areálu a okolí

- mínusy

 • v některých obdobích uzavření sjezdu do údolí kvůli nedostatku sněhu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11.02.2023  | Goldeck

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Vzhledem k vyšší zalidněnosti v korutanských areálech v předchozích dnech jsme se v sobotu rozhodli pro risk buď, a nebo. Menší areál Goldeck mohl být vzhledem ke své velikosti buď plný k prasknutí, a nebo naopak úplně prázdný, protože většina lyžařů dává přednost větším střediskům. Jako pravdivá se...

13.02.2023  | Goldeck

 • autor: mikels
 • hodnocení:

V menším středisku Goldeck lze také uplatnit Gopass a cena skipasu se zde pohybovala okolo 45 euro za dospělého a 22,5 euro za dítě do 15 let včetně. Bohužel první nepříjemnost přišla hned u vstupu na lanovku, kdy naše české Gopassy, které bez problémů fungovaly na Mölltalu, tak tady bohužel ne. Naš...

16. - 23.01.2022  | Goldeck

 • autor: vasek4545
 • hodnocení:

Goldeck je malé středisko uprostřed Korutan bez jakékoliv fronty, perfektně upravené tvrdé sjezdovky vydržely bez muld až do odpoledne. Počasí celý týden slunečné, ale mráz a větrno. Dokonce 2 dny bylo středisko zavřeno z důvodů silného větru, proto jen 4 hvězdičky. :-) Za nás spokojenost, opravdu j...

Risoul Vars

Risoul Vars

Risoul Vars

Risoul Vars

Risoul Vars

Risoul Vars

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 35
Otevřené sjezdovky 0 z 185 km