Goldeck - aktuální report z 11.02.2023 - SNOW.cz

Goldeck aktuální report z 11.02.2023

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Korutany

Goldeck - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:
 • návštěva od: 11.02.2023 do: 11.02.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Vzhledem k vyšší zalidněnosti v korutanských areálech v předchozích dnech jsme se v sobotu rozhodli pro risk buď, a nebo. Menší areál Goldeck mohl být vzhledem ke své velikosti buď plný k prasknutí, a nebo naopak úplně prázdný, protože většina lyžařů dává přednost větším střediskům. Jako pravdivá se nakonec ukázala druhá možnost, a tak jsem mohl areál konečně více prozkoumat, před lety jsem zde totiž viděl kvůli mlze sotva na špičku nosu a prakticky nic si z něj nepamatuji. Ranní oblačnost kolem poledne vystřídalo slunce a modrá obloha, a tak kdo přijel, užil si úměrně podmínkám parádní lyžovačku s mizivou zalidněností.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu byly všechny 3 až 4 sjezdovky, které však mají množství variant a objezdů, a tak areál působí rozlehlejším dojmem a i celodenní lyžování zde lze zvládnout bez nudy.

Obecně horní část kopce nabízí mírnější, červeno-modré svahy, ideální na carving, spodní části jsou pak zpravidla prudší, a nahrávají tak tvorbě muld či ploten. Postupně si lze ale nalézt ideální trasu, kde lze carvovat po celou dobu - pro mě to byla například modrá č. 2, pokračující po sjezdovce č. 3, 3a, 3b a opět 3a, což je pravděpodobně i nejdelší trasa, kterou lze bez výjezdu lanovkou absolvovat (když nepočítám traverzy).

V provozu bohužel není černá ski-route vedoucí do údolí, která je suverénně nejdelší trasou v areálu, avšak jestli je upravena jednou za několik let, je to hodně... Sněhu musí napadnout opravdu dost, jelikož dolní stanice lanovky je v nějakých 550 m nad mořem a ani trasa sjezdovky není asi zrovna vzorově vysekaná. Na druhou stranu jsem z lanovky zahlédnul i jedno tyčové sněžné dělo na jejím dojezdu. :-)

Oficiálně v provozu byly ski-route č. 6 a 9 v horních partiích, ale vzhledem k již ztvrdlému sněhu a chybějící úpravě to nebyl žádný zážitek.

Sněhové podmínky:

Stejné jako v předchozích dnech v jiných areálech - nahoře krásně držící prašan, dole ledové plotny. Díky nízké zalidněnosti se alespoň neobjevovaly žádné muldy. Slunce v půlce dne zřetelně zlepšilo viditelnost a šlo si užívat mnohem více carvingu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky neurazí ani nenadchnou, při ceně skipasu si nelze na nic stěžovat. Přístupová kabinka je moderní, rychlá a pojme až 8 osob, obě šestisedačky nejsou kryté ani vyhřívané, ale jezdí rychle a pohodlně.

Cena skipasu na kase je o nějaké euro dražší než při nákupu přes Gopass, nicméně v takovém případě musíte s sebou přivézt i vytištěný doklad, což je značně nepraktické.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Sami jsme zde nebyli, ale šlo rozhodně o velmi pozitivní překvapení. Lidé nikde nepřekáželi, fronty se nekonaly a na lanovkách jsme mohli jezdit sami. Později odpoledne jsme postupně měli i některé sjezdy čistě pro sebe, takže paráda. Bylo zde i pár lyžařských kurzů z ČR, ale nijak nepřekážely.

Hlavním mínusem areálu je konec provozu v 15:30, přístupová kabinka pak jezdí oficiálně jen do 15:45. Zde je vidět jasné šetření. Na konec provozu upozorňují celkem otravně již předem i místní tlampače rozmístěné u tras lanovek.

Občerstvení a aprés-ski:

Nezkoušeli jsme, byl by to hřích při tak dobrých podmínkách. Dole u parkoviště je pouze bistro s vnitřním posezením. Na svazích je rozmístěno několik horských chat, zpravidla i s lehátky a venkovním posezením.

Doprava do střediska a parkování:

Bezproblémová doprava přes Spittal an der Drau, výtečná dostupnost i od dálnice. Obrovské parkoviště na štěrku s bahnem bylo plné asi z poloviny, vzdálenost k lanovce pár desítek metrů.

+ plusy

 • Nízká zalidněnost
 • Cena skipasu
 • Slunečné počasí
 • Rychlé lanovky
 • Bezproblémová dostupnost

- mínusy

 • V dolních partiích ledové plotny
 • V případě špatného počasí nekryté lanovky
 • Provoz do 15:30
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13.02.2023  | Goldeck

 • autor: mikels
 • hodnocení:

V menším středisku Goldeck lze také uplatnit Gopass a cena skipasu se zde pohybovala okolo 45 euro za dospělého a 22,5 euro za dítě do 15 let včetně. Bohužel první nepříjemnost přišla hned u vstupu na lanovku, kdy naše české Gopassy, které bez problémů fungovaly na Mölltalu, tak tady bohužel ne. Naš...

16. - 23.01.2022  | Goldeck

 • autor: vasek4545
 • hodnocení:

Goldeck je malé středisko uprostřed Korutan bez jakékoliv fronty, perfektně upravené tvrdé sjezdovky vydržely bez muld až do odpoledne. Počasí celý týden slunečné, ale mráz a větrno. Dokonce 2 dny bylo středisko zavřeno z důvodů silného větru, proto jen 4 hvězdičky. :-) Za nás spokojenost, opravdu j...

13. - 18.02.2012  | Goldeck

Sice už je dávno po sezóně, ale konečně se ke mně dostaly fotky z kurzu konaného v nepříliš známém areálu Goldeck. Myslím, že si tento areál zaslouží zmínku v reportech - třeba jako inspirace pro příští sezonu. Je to areál, který v poslední době prošel rozsáhlou modernizací a který se snaží neustále...

Sulden

Sulden

Sulden

Sulden

Sulden

Sulden

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 11
Otevřené sjezdovky 0 z 44 km