Goldeck - aktuální report z 13.02.2023 - SNOW.cz

Goldeck aktuální report z 13.02.2023

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Korutany

Goldeck - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 13.02.2023 do: 13.02.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

V menším středisku Goldeck lze také uplatnit Gopass a cena skipasu se zde pohybovala okolo 45 euro za dospělého a 22,5 euro za dítě do 15 let včetně. Bohužel první nepříjemnost přišla hned u vstupu na lanovku, kdy naše české Gopassy, které bez problémů fungovaly na Mölltalu, tak tady bohužel ne. Naštěstí zde nebyla fronta, ale vyřízení trvalo docela dlouho a na sluníčku v zimním oblečení při teplotě skoro 10 stupňů nic moc. Naštěstí jsme si to nakonec užili na skvělých sjezdovkách a lyžovali až do zavíračky. Proto odečítám jednu hvězdu, jinak by to nemělo chybu. Skvělé počasí, málo lidí a skvěle upravené sjezdovky.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Areál disponuje celkem 25 km sjezdovek všech obtížností - jedná se o 8 km modrých sjezdovek, 8,5 km červených sjezdovek a 8,5 km černá sjezdovka. Bohužel kvůli malému množství sněhu byla černá jako jediná uzavřena. 30 000 m čtverečních je určeno pro děti s označením Kinderland. Potkal jsem zde i mnoho skialpinistu, jsou tu i trasy pro procházku na sněžnicích. Areál je vyložené rodinný a každý si zde najde to svoje.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou mírně horší. Černá sjezdovka mimo provoz z důvodu nedostatku sněhu. Sjezdovky jsou nastříkané umělým sněhem, a to v rozmezí od 30 do 100 cm sněhu. Musím teda říci, že na dvou místech jsem objevil trávu - to se týkalo především červené sjezdovky Skyliner (4) a na ni navazující Eggeralm (5). Jedna ledová plotna se pak nacházela ve spodní části sjezdovky Skyliner. Jinak díky skvělé přípravě sjezdovek se dalo skvěle jezdit až do uzavření skiareálu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Do střediska se dostanete 8místnou kabinkovou lanovkou. Po výstupu na horní stanici se vám otevře dětský park, kde jsou k dispozici 2 kotvy a jezdicí pás, který využijete pro přiblížení z restaurace Seehütte Goldeck. Po přesunu po modré sjezdovce se dostanete ke dvěma páteřním 6sedačkám, a to Bärnbiss a delší vedoucí až na vrchol Goldeck s názvem Gipfelbahn Skyline. U obou sedaček chybí bublina pro nepříznivé počasí

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost je zde velmi nízká. V odpoledních hodinách už jsme měli sjezdovky sami pro sebe. Celý den na sedačkách bez čekání. Dopoledne převažovali většinou návštěvníci z Rakouska a odpoledne už byla více slyšet i čeština.

Občerstvení a aprés-ski:

Na sjezdovkách jsou většinou menší restaurace, najdete jich zde celkem sedm. Já jsem využil jednu z největších, a to hned pod horní stanicí kabinkové lanovky - Seehütte Goldeck. Aperol zde pořídíte za 5,20 euro a Germknodel s vanilkovým krémem za 11 euro, což jsou o něco vyšší ceny za občerstvení. Musím pochválit moc hezky a čistě vypadající WC, které se nachází v dolní části restaurace. Lehátka byla dnes taky velmi dobrý nápad.

Doprava do střediska a parkování:

Cesta z Flattachu, kde jsme byli ubytováni, vedla přes Obervellach do Möllbrucke a dále směrem na Spittal an der Drau. Cestou je velké množství vesnic s rychlostí 50 km/h a také jeden radar v obci Mühldorf. Silnice suché. Parkování zdarma na obřím parkovišti přímo pod kabinkovou lanovkou. Parkoviště je pokryté štěrkem, takže z tajícího sněhu to bylo občas blátíčko. Jinak po celou dobu bylo parkoviště zaplněno pouze z jedné třetiny.

+ plusy

 • Parkování zdarma
 • Nádherné počasí
 • Panoramata
 • Nízká zalidněnost
 • Perfektně upravené sjezdovky
 • Celý areál v provozu mimo černé sjezdovky do údolí

- mínusy

 • Nefunkční Gopass
 • Menší skiareál
 • Vyšší ceny jídla
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11.02.2023  | Goldeck

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Vzhledem k vyšší zalidněnosti v korutanských areálech v předchozích dnech jsme se v sobotu rozhodli pro risk buď, a nebo. Menší areál Goldeck mohl být vzhledem ke své velikosti buď plný k prasknutí, a nebo naopak úplně prázdný, protože většina lyžařů dává přednost větším střediskům. Jako pravdivá se...

16. - 23.01.2022  | Goldeck

 • autor: vasek4545
 • hodnocení:

Goldeck je malé středisko uprostřed Korutan bez jakékoliv fronty, perfektně upravené tvrdé sjezdovky vydržely bez muld až do odpoledne. Počasí celý týden slunečné, ale mráz a větrno. Dokonce 2 dny bylo středisko zavřeno z důvodů silného větru, proto jen 4 hvězdičky. :-) Za nás spokojenost, opravdu j...

13. - 18.02.2012  | Goldeck

Sice už je dávno po sezóně, ale konečně se ke mně dostaly fotky z kurzu konaného v nepříliš známém areálu Goldeck. Myslím, že si tento areál zaslouží zmínku v reportech - třeba jako inspirace pro příští sezonu. Je to areál, který v poslední době prošel rozsáhlou modernizací a který se snaží neustále...

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

Nassfeld

SNOW tipy

Výška sněhu 60 cm
Otevřené lanovky a vleky 28 z 30
Otevřené sjezdovky 100 z 110 km