Tatranská Lomnica - aktuální report z 15.02.2019 - SNOW.CZ

Tatranská Lomnica | aktuální report z 15.02.2019

Tatranská Lomnica - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Slovensko Slovensko - Vysoké Tatry

průměrné hodnocení Tatranská Lomnica:
autor: Omut83
hodnocení:
návštěva od: 15.02.2019 do: 15.02.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Do Lomnice jsme vyrazili kvůli přelidněnosti na Chopku. Pokud víte, co od Lomnice očekávat (jedna sjezdovka), tak nezklame, spíš potěší.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Pořádná sjezdovka je v Lomnici prakticky pouze jedna, i když se ve spodní části větví. Úplně shora začíná jako velmi prudká černá, potom se mění na červenou a poté na modrou. Dojezd už je spíše do kopce. Je možné jezdit jen jednotlivé úseky díky lanovkám obsluhujícím právě jen daný úsek. Nejlepší zážitek nakonec poskytla freeride zóna, která je alternativou pro horní černý úsek.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky například proti Beskydám, přes které jsme na Slovensko jeli, byly slabší, nicméně na sjezdovkách sněhu dost, dole technický. Ráno vše perfektně upraveno a na černé vydrželo v dobré kvalitě celé dopoledne.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Ve spodní části od parkovišť jsou moderní sedačkové lanovky a starší kabinka. Na Skalnaté pleso pokračuje moderní velkokapacitní kabinka a úplně nahoru prehistorická dvousedačka. Nicméně oproti podobným u nás i ve světě vás tato dole nekopne do nohou či zadku dle velikosti a má dostatečný prostor na nohy i pro vyšší lyžaře jako jsem já (200 cm), takže nemusíte dlouhé minuty jízdy trpět s visícíma nohama.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí ve spodní části bylo lehce nadprůměrně, nahoře v černé části podprůměrně, fronty se prakticky netvořily.

Občerstvení a aprés-ski:

Na Skalnatém plese je velkokapacitní restaurace a vnitřní venkovní bufet. Vnitřní bufet těžce nestíhal, venkovní (pouze nápoje) taktéž. Nahoře je parádní samoobslužná restaurace Panoráma, která zela prázdnotou. Vypadá poměrně luxusně, takže se jí asi všichni bojí, nicméně ceny jsou zde stejné jako dole.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice do Tatranské Lomnice od Popradu (vyzkoušeli jsme dvě) jsou tragické, je lépe vzít si na ně tank. Parkoviště velká, zdarma a s organizátory, vše bez problémů. Z mnoha pokladen byla otevřena pouze jedna bez Gopassu a jedna pro Gopassy, u obou tak byla poměrně dlouhá fronta.

+ plusy

  • Vynikající počasí a sněhové podmínky
  • Úprava sjezdovek
  • Freeride
  • Poměrně nízká zalidněnost
  • Restaurace

- mínusy

  • Rozloha střediska
  • Poměrně vysoká cena vzhledem k rozloze
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14.02.2019  | Tatranská Lomnica

autor: LBS
hodnocení:

Dnes jsme vyrazili mimo původní plán do Tatranské Lomnice. Sice jsme chtěli zůstat na Štrbském plese, ale když byla z důvodu silného větru mimo provoz lanovka na Solisko, nakonec jsme se rozhodli pro rychlý přesun.

zobrazit celý report

28. - 31.12.2017  | Tatranská Lomnica

autor: julo
hodnocení:

Po dobudovani nových zjazdoviek a lanoviek asi po Jasnej druhe najlepsie stredisko na Slovensku. Idealne pre zaciatocnikov a pre super pokrocilých. Najstrmsia otvorena cierna zjazdovka na Slovensku a legendarny freeride Francuzka mulda.

zobrazit celý report

25.12.2017  | Tatranská Lomnica

autor: wangaone
hodnocení:

Na jeden deň pri dobrom počasí pohodová lyžovačka.

zobrazit celý report

15.02.2017  | Tatranská Lomnica

autor: zdeno12
hodnocení:

Niekedy som chodieval do Tatranskej Lomnice na týždeň, no tie možnosti už pominuli. Nebol som tu asi 5 rokov. Za tú dobu sa tu dosť zmenilo, postavili nové lanovky, trate, reštaurácie, obchody...
Jednodňová návšteva strediska v peknom, až jarnom počasí ma príjemne prekvapila, hneď zrána som si dob...

zobrazit celý report

15.01.2017  | Tatranská Lomnica

autor: TheNecumson
hodnocení:
Jednodenní lyžovačka v tomto tatranském středisku nabídla značné množství lidí, kteří si nenechali ujít pěkné počasí a sněhové podmínky. Bohužel několik částí areálu nepřeje plynulosti a kvalitě lyžování. Jedná se zejména o úzké a často vydřené (ledovaté) úseky, kterým se nelze vyhnout při cestě ze Skalnatého plesa k horní stanici Čučoriedok. Tyto úseky jsou již stěží sjízdné před polednem. Druhé úskalí vidím v nedostačující dvousedačce na Lomnické sedlo, fronta na sjezd této černé sjezdovky (i v půlce dne ve slušném stavu) nezřídka dosahuje 15 minut. Ve výsledku se tedy nejlépe lyžuje na širokých pláních v nejnižší třetině areálu.

29. - 31.12.2016  | Tatranská Lomnica

autor: dunci
hodnocení:

Do Tatranske Lomnice jsem vyrazil po dlouhych 20 letech. Napadlo celkem 30 cm noveho snehu, dalsi 3 dny vymetena obloha a slunicko. Stredisko se nachazi na jiznim svahu, a tedy slunko cely lyzarsky den. Po 15. hodine v prosinci vsak zapada. Jinak doporucuji hlavne pro deti, ktere se uci a pro turist...

zobrazit celý report

21.03.2016  | Tatranská Lomnica

autor: skatona
hodnocení:

Vysoké Tatry první jarní den. Počasí vyšlo, sněhu bylo na svahu dost. O Velikonocích by to ještě mohlo stát zato. ;)

zobrazit celý report

01.01.2016  | Tatranská Lomnica

autor: julo
hodnocení:
Rozhodol som sa správne ak som išiel až 1.1.2016 lyžovať do Tatranskej Lomnice. Fungovala podstatná cast strediska. Co neslo, bola cast Buková hora a Lomnicke sedlo. BH práve zasnežovali a v Lomnickom sedle je treba len prírodniny sneh, nakoľko tam nezasnežuju. Ludi bolo tak posviatočne ideálne. Rady neboli, ráno sa lyzovalo super do 11:00 hod., potom sa na hornej casti vytvorila uz ladova plocha a lyzovalo sa o dost horsie vsetkym navstevnikom. Pocasie super, ale zima celodenný mráz - 5 az - 11°C. Svahy rano super upravene. Zasnezovali po celý čas. V nedelu, ked som uz nelyzoval, ale iba siel hore lanovkou, pustili dalsie 2 zjazdovky, a to Cucoriedky a Bukovu horu zapad.

11.04.2015  | Tatranská Lomnica

autor: lighthouse
hodnocení:

Jarna lyzovacka. Nesli sme sem kvoli 100% snehu, manchestru, perfektne upravenej piste... Vedeli sme, ze to v polovicke aprila proste nenajdeme. Sli sme za slnkom, super zazitkom z jarnej lyzovacky. A to sa aj splnilo.

zobrazit celý report

01. - 06.02.2015  | Tatranská Lomnica

autor: lorx
hodnocení:

Príchod do Lomnice bol deň po snežení a to nám poskytlo nádhernú scenériu ako z rozprávky. Našťasti celý tyždeň bolo skoro bezvetrie, takže sme nemuseli vynechať ani jeden deň. Síce bolo asi 2 dni pod mrakom, ale to len po Skalnate Pleso. Nad ním v Skalnatom sedle bolo nádherne. Výhľad ako pre bohov...

zobrazit celý report

16.01.2015  | Tatranská Lomnica

autor: kabo007
hodnocení:

Byli jsme tam po 4 letech. Lanovkou na Lomnický štít jsme jeli minule, nic nového by k vidění nebylo, ale jinak vřele doporučuji, je to zážitek, pokud je dobrá viditelnost, což bývá nejčastěji ráno a dopoledne. Lyžovali jsme ve střední části ze Skalnatého plesa na Štart, než po obědě zastavili kabin...

zobrazit celý report

21.01.2015  | Tatranská Lomnica

autor: lorx
hodnocení:

Jediné pozitývum tohoto dňa bolo, že bolo otvorené Lomnické sedlo. Zbytok strediska des a hrôza a ešte aj počasie bolo proti nám.

zobrazit celý report

17.01.2015  | Tatranská Lomnica

autor: Ivka77
hodnocení:

Tatranská Lomnica je v prípade priaznivých podmienok super stredisko. Avšak pri našej návšteve situáciu skomplikoval silný vietor, kvôli ktorému bola polovica strediska uzatvorená - vôbec nespustili Skalnaté pleso a Lomnické sedlo. Zo začiatku nefungovalo nič, no časom spustili pre verejnosť aspoň j...

zobrazit celý report

12.01.2015  | Tatranská Lomnica

autor: Lehla
hodnocení:

Když jsem poprvé v životě stoupal lanovkou z Tatranské Lomnice na Skalnaté pleso, splnil se mi sen. Jako častý návštěvník "letních" Vysokých Tater jsem po lyžování v Tatrách toužil už dávno a letos se mi to konečně splnilo. Nicméně, středisko je třeba hodnotit objektivně, takže pojďme na to.

Sjez...

zobrazit celý report

04.02.2014  | Tatranská Lomnica

autor: cmelak11
hodnocení:

Celkový dojem z návštěvy střediska Tatranská Lomnica je dost rozpačitý. Středisko se prezentuje ve velkém stylu. Nechal jsem se zlákat reklamní kampaní a navštívil jsem jej. Mohu hned na začátek říct - už bych tam nikdy nejel. A nemůže za to jen absence sněhu. Přestože na webových stránkách dává ski...

zobrazit celý report

04.02.2014  | Tatranská Lomnica

autor: ope
hodnocení:

Na Tatransku Lomnicu som sa tesil. Bolo to stredisko, kde som este nikdy nebol - predsalen ked som bol mladsi tak nam bolo pohodlnejsie chodit vlakom z Kosic do Strby a odtial zubackou na pleso. Takze ciel prveho dna mojeho pobyu v Tatrach bol jasny. Mal som nejake ocakavania a to bola asi chyba.

...

zobrazit celý report

01.02.2014  | Tatranská Lomnica

autor: Viera1
hodnocení:
Stredisko, napriek nedostatku snehu bolo dobre zasnežené, veľké mínus za nadmerne prehnané ceny za občerstvenie.

05.03.2013  | Tatranská Lomnica

autor: OtaR

Moderní slovenské středisko ve Vysokých Tatrách. Služby na úrovni, výměna lanovek za moderní. Překrásná scenérie Lomnického štítu. Vysoká návštěvnost oblíbeného místa.

zobrazit celý report

15.02.2013  | Tatranská Lomnica

Středisko kromě své nadmořské výšky převyšující 2 000 m n. m. a možnosti lyžování nad úrovní lesa nabízí opravdu dechberoucí výhledy do širokého okolí - v tomto jej lze tedy srovnat s leckterým alpským střediskem. Nejvýše položená černá sjezdovka č. 7 vedoucí z Lomnického sedla z výšky přes 2 100 m ...

zobrazit celý report

27. - 29.12.2012  | Tatranská Lomnica

autor: julo

Najkrajšiu lyžovačku na Slovensku zažijete iba vo Vysokých Tatrách (Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso a Starý Smokovec) - 22 kilometrov vždy upravených zjazdoviek, sneh minimálne 5 mesiacov v roku. Uvedene informácie z propagačných materiálov platili aj počas našej návštevy.

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Tatranská Lomnica

Lyžařské zájezdy

Garni Letizia
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 2 424 Kč/os.
Résidence Le Sun Valley
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 126 Kč/os.
Berg & Spa Hotel Urslauerhof
Orientační cena za noc vč. polopenze 3 803 Kč/os.