Seefeld - aktuální report z 10. - 16.03.2019 - SNOW.cz

Seefeld aktuální report z 10. - 16.03.2019

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Seefeld - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Lukanius
 • hodnocení:
 • návštěva od: 10.03.2019 do: 16.03.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Značka Olympia region na vás v Seefeldu vybafne na každém kroku, jestli je to soutěžení se sousedním Garmischem, kde se OH konaly jen 1x, zato v Seefeldu 2x, heč... No, možná trochu, protože jinak nic extra. Středisko je pospojované z několika kopců, ale pouze předraženou permicí. Konkrétně v Seefeldu jsou dva kopce, vyšší těsně přes 2 000 m, kam vede pozemní lanovka s intervalem 15 min (a nebo taky 45 min a nikdo se nenamáhá vám to říct) a pak přestup na nekapacitní kabinku pro 20 osob. Pak nějaké kotvy a 4sedačky, ale bez bublin. Sjezdovky docela obyčejné. Napadl prašan, a tak jsem vyrazil mimo do volného terénu, a to tedy byla pecka.
Na nižší kopec vede 4sedačka, která je dlouhatánská a pomalá, rychlejší je přibližovák v Rokytnici. :) Ale dolu vede moc pěkná modrá, a to spolu s lesními modrými na kotvy, co vedou na druhou stranu kopce. Zde jsme se učili s děckama, a to bylo prima. Někde jsem četl, že Seefeld na sjezdovky je ideální na 2 až 3 dny a je to pravda. My jsme též na běžkách, a to je paráda, krásný trasy, okolí pěkný.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Z nižšího kopce jsou moc pěkné pasáže na modrých sjezdovkách, tamtéž pak široká modro-červená pod lanovkou: přehledná, zábavná, širokánská.
Vyšší kopec vypadá velmi dobře: úplně seshora černá/červená, ale je to krátké, pak se připojí sedačka a červená a už je to plné.

Sněhové podmínky:

Velmi dobré, napadlo 30 cm prašanu a za další dva dny opět 30 cm, takže hodně lidí vyrazilo off-piste a kopec byl během hodiny totálně rozoranej, bez ohledu na varovné lavinové cedule. Vydupal jsem po hřebeni cca 300 m od koncové stanice, a když jsem viděl ty obrovský převisy na závětrné straně hřebene, opravdu tak 5 až 8 m vysoké střechy, tak jsem radši jel hned dolů. Na sjezdovkách krásný sníh, bez boulí, jen trošku pomalý, začalo se odpo oteplovat, nicméně to drželo pěkně, žádný koryta a ledové plotny.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nic moc a bohužel tomu neodpovídá cena. Můžete si pro každý kopec koupit vlastní celodenku, ale když chcete na 2 až 3 dny a kopce měnit, tak je to vcelku drahé v porovnání s nabídkou. Na obou kopcích jsou skidepoty, půjčovna na každém kroku.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Ráno prázdno, po 10. hod. už trošku víc, ale pořád přijatelné počty lyžařů, po 14. hod. prázdno. Vcelku dost lyžařských kurzů ne ze Skischule, ale z normálních škol. A podle toho to vypadalo: kamikaze se vyhrnuly z lanovky a volná dráha, bacha jedu.

Občerstvení a aprés-ski:

Na velkým kopci spousta hospod a kaváren, kde se dnes v azuru válelo spousty opalovačů. Na malém kopci vřele doporučím Sonnalm, hospoda s historií, uvnitř dřevořezby z rakousko-italské fronty, zajímavé.
Větší kopec dražší, menší levnější, ale takový opravdovější, víc se nám tam líbilo. Dvojité espreso 4,8 € a hrušková kořalka 3,2 €.

Doprava do střediska a parkování:

Bydlíme v docházkové vzdálenosti na malý kopec. V pátek jsem v honbě za prašanem vyrazil skibusem na velký kopec: sice menší vyhlídková okružní jízda, ale dorazili jsme. Paradox je, že skibusy jezdí až od 9:20 a místní městská MHD od 8:30, ale lanovky na velkým kopci jezdí již od 8:30. Ve finále okružní jízdou dorazíte k terminálu v 8:50...

+ plusy

 • malý kopec ideální na učení, pás, modré sjezdovky
 • velký kopec atraktivní, když napadne prašan
 • děti do 6 let s doprovodem jezdí gratis
 • vyhlášené běžkařské okruhy za poplatek 10 eur, s kartou hosta za 5

- mínusy

 • nesoulad s jízdním řádem skibusů a provozem lanovek (skibusem nestihnete první lano)
 • nesmyslná cenová politika spojeného velkého + malého kopce, pokud separé, tak ok
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14.02.2020  | Seefeld

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Možná málokdo tuší, že v běžkařském ráji jménem Seefeld se nachází i několik lyžařských areálů. Ještě překvapivější je, že jeden z nich patří v okruhu pár desítek kilometrů k těm větším. Areál Rosshütte potěší možná některé milovníky kuriozit, ale určitě i obyčejné sjezdaře. Kuriozitou myslím předev...

Chopok Juh

Chopok Juh

Chopok Juh

Chopok Juh

Chopok Juh

Chopok Juh

SNOW tipy