Hochkar - aktuální report z 30. - 31.03.2019 - SNOW.CZ

Hochkar | aktuální report z 30. - 31.03.2019

Hochkar - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Rakousko Rakousko - Dolní Rakousko

průměrné hodnocení Hochkar:
autor: super
hodnocení:
návštěva od: 30.03.2019 do: 31.03.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Chtěli jsme ukončit lyžařskou sezonu a na Hochkaru stále hlásili 280 cm sněhu, takže nás to lákalo se zde podívat. Počasí bylo nádherné. Sluníčko svítilo, takže to bylo takové to jarní lyžování. Sněhu bylo opravdu hodně. Ráno ještě mrzlo, takže sjezdovky byly super. Během dne sníh měknul a začínaly se tvořit muldy. Ale vždy se dala najít některá sjezdovka, kde se dalo dobře zalyžovat.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky po ránu upravené, ale na těch, které byly předešlého dne hodně rozježděné, nic moc. Ráno ještě mrzlo, asi 2 hodiny to bylo super, potom se začaly zhoršovat.

Sněhové podmínky:

Sněhu bylo opravdu hodně a vypadá to, že se zde bude lyžovat ještě dlouho.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Na Hochkaru jsme lyžovali již několikrát, a již několik let se tu mnoho nezměnilo. Jezdily sice všechny lanovky, ale dost pomalu a téměř každá se několikrát zastavila.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Čekali jsme, že lidí bude již méně, ale konaly se zde nějaké závody a taky zde byla akce Dirndlskitag. Bylo tu hodně místních mladých lidí v krojích a bylo vidět, že si to užívají.

Občerstvení a aprés-ski:

Je zde několik restaurací. Všechny jsou u sjezdovek a dá se říct, že byly téměř všechny plné. Lyžaři si užívali hezkého počasí a místní akce Dirndlskitag. Ceny v restauracích byly přijatelné. Bylo tu levněji než ve velkých střediscích.

Doprava do střediska a parkování:

Je to pro nás jedno z nejbližších středisek, po sjezdu z dálnice jsme jeli asi 70 km. Poslední úsek po odbočce na Hochkar asi 9 km zcela bez problémů. Parkoviště u nástupní stanice zcela zaplněné a ostatní parkoviště téměř plná.

+ plusy

  • krásné počasí
  • dobré sněhové podmínky
  • parkoviště u nástupních stanic
  • velké možnosti občerstvení

- mínusy

  • pomalu jedoucí lanovky
  • hodně lidí
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22.02.2019  | Hochkar

autor: Lena258
hodnocení:
Včera jsem měla tu čest navštívit Hochkar. Mohu vám říct, že nic horšího jsem v životě nezažila. Bílá tma, mlha, že nebylo vidět na 5 metrů. Chápu, že si člověk počasí nevybere, ale provozovatel střediska by měl mít trochu rozum a říct dnes je zavřeno, počasí je nesnesitelné… Ale skutečnost byla přesně naopak, vyinkasoval si plnou cenu za skipas, přitom se nedalo vůbec lyžovat. Viditelnost 0, orientace byla příšerná, spíše se divím, že se nikdo nezranil. Silný vítr a zmrzlý déšť píchal do tváře, lanovka se nakláněla na neúnosnou mez, sedáky neometeny. Jedním slovem hrůza. I cestovka Minitrans se měla zamyslet a tento zájezd zrušit a přesunout na sobotu, když bylo 4 dny před zájezdem patrno, že tam bude kalamita.

20.02.2018  | Hochkar

autor: Kubass
hodnocení:

Po mnoha dlouhých letech jsem opět zavítal na Hochkar zjistit, jak to tam vypadá teď. Předchozí návštěva byla v dubnu 2009. Středisko se za těch devět let nijak nezměnilo, jen ty smrčky povyrostly. :) Tenkrát šlo o jarní lyžování a zakončení sezóny, v tomto případě naopak o pravé zimní počasí, typic...

zobrazit celý report

26.12.2017  | Hochkar

autor: hans
hodnocení:

Nejbližší Alpy. Rakouská kvalita. Pohoda. Po cca 8 letech jsme vyrazili na 2. svátek vánoční na naši první lyžovačku do Rakouska. Nejbližší naší adrese mimo Semmering je Hochkar.

zobrazit celý report

13.12.2017  | Hochkar

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Hochkar je jedno z nejbližších alpských středisek, které působí vysokohorským dojmem, a to nejen kvůli klikaté a strmé příjezdové cestě, členité kotlině s freeridovými terény, ale i kvůli nadprůměrně štědré sněhové nadílce. Už v polovině prosince to na Hochkaru vypadá jako ve vrcholu zimy.

zobrazit celý report

11. - 16.02.2017  | Hochkar

autor: jjilek
hodnocení:

Byli jsme na Hochkaru již několikrát a stále je vidět snahu o lepší (ale stále dražší) služby. Ochota a přívětivost jsou vidět na každém kroku. Ceny se nám jeví o něco málo nižší než např. v Tyrolích nebo Salzburgerlandu.

zobrazit celý report

07. - 11.03.2016  | Hochkar

autor: Mirejzr
hodnocení:

Hochkar není špatný, zalyžovala jsem si tam dobře, ale už jsem byla i ve střediscích, která se mi líbila výrazně víc. Pro mě "nepotěší, neurazí".
Výhoda je, že středisko je relativně blízko ČR a mívá velmi brzo a dlouho sníh. Je vhodné spíš pro zkušenější lyžaře - kopce tam mají docela slušný skl...

zobrazit celý report

29.12.2015  | Hochkar

autor: Rob64
hodnocení:

Vzhledm k tomu,že v Česku, na Moravě i v Rakousku doposud nikde moc sněhu není, tak na Hochkaru ho bylo celkem dost.
Vstávačka ve 2:00, odjezd z Uh. Hradiště 2:40. To bylo asi nejhorší z celého zájezdu. :(
Překvapilo mě krásné počasí i upravené sjezdovky, v rámci sněhových podmínek. Pojal jsem ...

zobrazit celý report

15.02.2014  | Hochkar

autor: lukas.peterka
hodnocení:

Úvodem musím poznamenat, že jsem na Hochkaru předtím nebyl. Cílem bylo jet na jednodenní lyže (z Brna) a volil jsem mezi Stuhleckem, kde už jsem několikrát byl, Hochkarem, případně ČR. Pokud je někdo v podobné situaci, třeba mu tento report pomůže v rozhodování.

Proč jsem nakonec zvolil Hochkar:...

zobrazit celý report

22.01.2013  | Hochkar

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Jedno z nejbližších alpských středisek neohromí velikostí, ale zanechá vysokohorský dojem. Ve všedním lednovém dnu zelo kromě školních kurzů prázdnotou.

zobrazit celý report

28.02.2009  | Hochkar

Nedávno jsme se pod dojmem náramně rozběhnuté sezóny rozhodli, že se konečně musíme zajet okoupat. Výběr destinace nebyl lehký, vždyť i české a moravské hory nabízí po dlouhé době neskutečné podmínky. Chtělo by to však něco většího. Když koupel v prašanu, tak alespoň kolem 2000 m n. m. Dalšími krité...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Antares
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 5 150 Kč/os.
Residence Walsertal
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 516 Kč/os.
Hotel Krone
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 1 998 Kč/os.