Hochkar - aktuální report z 15.02.2014 - SNOW.CZ

Hochkar | aktuální report z 15.02.2014

Hochkar - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Dolní Rakousko

průměrné hodnocení Hochkar:
autor: lukas.peterka
hodnocení:
návštěva od: 15.02.2014 do: 15.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Úvodem musím poznamenat, že jsem na Hochkaru předtím nebyl. Cílem bylo jet na jednodenní lyže (z Brna) a volil jsem mezi Stuhleckem, kde už jsem několikrát byl, Hochkarem, případně ČR. Pokud je někdo v podobné situaci, třeba mu tento report pomůže v rozhodování.

Proč jsem nakonec zvolil Hochkar:
1. chtěl zkusit něco jiného než Stuhleck,
2. v sobotu, když je hezky, je na Stuhlecku fakt nával,
3. časem jsem došel k tomu, že je lepší jet jednou do Rakouska než dvakrát do Jeseníků (finančně i zážitkově).

Upřímně řečeno, měl jsem z Hochkaru trochu obavy - jednak to bylo neznámo, docela dál a jednak na netu se dají najít hodně protichůdné recenze.
No a když jsme v kolonce celkový dojem, tak za sebe můžu uvést, že byl z Hochkaru pozitivní a i když jsem si to původně nemyslel, nejspíš si tam někdy ještě zajedu.

P.S. Jinak ty hvězdičky, které je povinné vyplnit, jsou dle mě o ničem. Co mají vlastně říkat?

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

  1. Hlavní deviza jsou tři kopce, ze kterých vedou sjezdovky. Prostě ten areál neobjedete za hodinu a ač je tam necelých 20 km sjezdovek, působí to větším dojmem, což je +.
  2. Spousta místa pro freeride. Nejezdím ho a nedovedu tedy objektivně posoudit, ale dalo by se říct, že každá pista se dá vzít "bokem" (terén skalnatý, klečový až stromový). Pokud je čerstvý prašan, musí se tam dát vyřádit.
  3. Zastoupení všech kategorií sjezdovek, od modrých, až po černé. Je fakt, že převýšení areálu je jaké je, a s tím nic udělat nejde (lyžařsky je Stuhleck lepší). Nicméně se tady dají najít dobrá místa (pro široký carvingový oblouk): horní část pětky, prostřední část jedničky, úseky sjezdovky 1a a 6, čtyřka a dvojka. Max. rychlosti, co jsem dosáhl v každém sjezdu, byly v rozmení 70-80 km/h, a to už je frkot (maximálka 88 km/h).
  4. Areál není ideální pro snowbordisty vzhledem k tomu, že je tam spousta míst, kde i když to rozpálíte na fest, prostě nedojedete (na lyžích tak tak) a musíte vyhodit jednu nohu z vázání a "odkulhat". Lahůdka je protisvah na sjezdovce 10.

Sněhové podmínky:

S ohledem na katastrofální průběh zimy 2013/14 (hlavně v ČR, a ten sever Rakouska není moc daleko) byly dobré. Všechny sjezdovky byly plně zasněžené, v horních partiích bylo znát, že je to přírodní sníh. Mimo sjezdovky solidní vrstva sněhu, která působila kompaktně (odhadem tak do 40 cm).
Vzhledem k teplotě vzduchu sjezdovky držely tak do 12 hod. Po obědě hodně změkly a na exponovaných místech se vyjezdily muldy (mezi 14-15 h).

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Fakt je, že lanovky jsou starší, proto nečekejte luxus. Nejmodernější z nich je na Vorgipfel - nejrychlejší z ostatních, pohyblivý pás, bublina. Nejhorší ta podél dvojky a na Lackerplan - pomalé, na vstupu úzké, podsekává, když si nedáte pozor. Paradoxně dvojsedačka na Hochkar byla celkem pohodě - pomohlo i krytí hřebenem proti větru.

Zalidněnost:

Liduprázdno nebylo, na volnější úseky sjezdovek si musel člověk občas počkat. Čekací lhůty na sedačkách v pohodě.

Občerstvení a aprés-ski:

Oběd v restauraci na Vorgipfel (kolem 12 h): Plno lidí, dlouhá fronta, ale to se dá čekat. Nealko pivo, Nudelsuppe, houska, 0,5 l limonády, boloňské špagety = 18 EUR. Na kase Slovák = bezproblémová domluva. Obecně areál působí, jako by byl člověk v Česku (čeština byla slyšet všude).

Doprava do střediska a parkování:

Cesta dlouhá, je potřeba počítat se 3,5 hodinami v autě. Poslední hodina cesty (směrem tam) je po okresce s průměrnou rychostí 60-70 km/h. Když tam jedete, určitě chytnete tak 3 autobusy na cestě, které se blbě předjíždí.
Dojezd na Hochkar po horské cestě (žádný bakšiš za průjezd - v zimě). V těchto podmínkách v pohodě - nesmíte se bát předjet bus po úzké cestě. Pokud by bylo ale nesněženo, bez řetězů bych tam nevjel, a i tak to může být celkem adrenalin.

+ plusy

  • horské panorama
  • nepřecpáno lidmi
  • sjezdy ze tří vrcholů

- mínusy

  • je to dál
  • převýšení
  • odpoledne muldy

Zajímavé odkazy

Web Hochkar
Počasí

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

26.12.2017  | Hochkar

autor: hans
hodnocení:

Nejbližší Alpy. Rakouská kvalita. Pohoda. Po cca 8 letech jsme vyrazili na 2. svátek vánoční na naši první lyžovačku do Rakouska. Nejbližší naší adrese mimo Semmering je Hochkar.

zobrazit celý report

13.12.2017  | Hochkar

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Hochkar je jedno z nejbližších alpských středisek, které působí vysokohorským dojmem, a to nejen kvůli klikaté a strmé příjezdové cestě, členité kotlině s freeridovými terény, ale i kvůli nadprůměrně štědré sněhové nadílce. Už v polovině prosince to na Hochkaru vypadá jako ve vrcholu zimy.

zobrazit celý report

11. - 16.02.2017  | Hochkar

autor: jjilek
hodnocení:

Byli jsme na Hochkaru již několikrát a stále je vidět snahu o lepší (ale stále dražší) služby. Ochota a přívětivost jsou vidět na každém kroku. Ceny se nám jeví o něco málo nižší než např. v Tyrolích nebo Salzburgerlandu.

zobrazit celý report

07. - 11.03.2016  | Hochkar

autor: Mirejzr
hodnocení:

Hochkar není špatný, zalyžovala jsem si tam dobře, ale už jsem byla i ve střediscích, která se mi líbila výrazně víc. Pro mě "nepotěší, neurazí".
Výhoda je, že středisko je relativně blízko ČR a mívá velmi brzo a dlouho sníh. Je vhodné spíš pro zkušenější lyžaře - kopce tam mají docela slušný skl...

zobrazit celý report

29.12.2015  | Hochkar

autor: Rob64
hodnocení:

Vzhledm k tomu,že v Česku, na Moravě i v Rakousku doposud nikde moc sněhu není, tak na Hochkaru ho bylo celkem dost.
Vstávačka ve 2:00, odjezd z Uh. Hradiště 2:40. To bylo asi nejhorší z celého zájezdu. :(
Překvapilo mě krásné počasí i upravené sjezdovky, v rámci sněhových podmínek. Pojal jsem ...

zobrazit celý report

22.01.2013  | Hochkar

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Jedno z nejbližších alpských středisek neohromí velikostí, ale zanechá vysokohorský dojem. Ve všedním lednovém dnu zelo kromě školních kurzů prázdnotou.

zobrazit celý report

28.02.2009  | Hochkar

Nedávno jsme se pod dojmem náramně rozběhnuté sezóny rozhodli, že se konečně musíme zajet okoupat. Výběr destinace nebyl lehký, vždyť i české a moravské hory nabízí po dlouhé době neskutečné podmínky. Chtělo by to však něco většího. Když koupel v prašanu, tak alespoň kolem 2000 m n. m. Dalšími krité...

zobrazit celý report