Rauris - aktuální report z 26. - 28.01.2020 - SNOW.cz

Rauris aktuální report z 26. - 28.01.2020

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Salcbursko

Rauris - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: batdik
 • hodnocení:
 • návštěva od: 26.01.2020 do: 28.01.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Nádherné menší středisko dál od hranic s ČR, žádné čekání na vleky, dlouhé a dobře upravené sjezdovky, většinou kabinkové lanovky, jedna sedačková a dvě kotvy. Nejvyšší bod lanovky je ve 2 175 m n. m. Areál vhodný pro lyžaře zdatné, začátečníky i rodiny s dětmi.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Propojené sjezdovky jsou rozděleny na dvě části, u každé je parkoviště. Všechny části byly perfektně upravené. Většina sjezdovek je červená, k hlavnímu parkovišti vede černá sjezdovka a úplně dole se sjíždí po zasněžené silnici. Na sjezdovkách byly i nachystané různé skokánky, zatáčky a tunel. Pro děti je dole široká mírná sjezdovka, kde s nejmenšími dětmi na kraji jezdili rodiče i na saních. Pro nejmenší je pod pokladnou baby školička s nachystanými atrakcemi a věnovalo se jim dost školitelů.

Sněhové podmínky:

Podkladem byl umělý sníh, na tom čerstvě nasněženo, maximální výška sněhu 120 cm. Vše pěkně upravené, i přejezdy mezi sjezdovkami. Za sluníčka byly krásné výhledy na Alpy. Když začalo sněžit, vrstva sněhu rychle přibývala. V jednu chvíli byl obrovský vítr a sněžení, že lanovky museli zastavit o hodinu dříve. Druhý den opět vše perfektně připraveno.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

U hlavního parkoviště je kabinková lanovka do poloviny svahu, kde se přesedne na druhou kabinkovou lanovku vedoucí na nejvyšší bod. Dá se využít i kotva na vršek, ale zůstávala prázdná. Z druhého parkoviště vede sedačková lanovka, pak se přesedne na kabinkovou lanovku, která vede na kopec.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Byli jsme tam mimo sezónu, v neděli bylo trochu více lidí, v pondělí a úterý dost volno. Někdy i v kabince pro deset lidí jsme jeli sami dva. Na parkovišti se dalo bez problémů zaparkovat.

Občerstvení a aprés-ski:

Na obou parkovištích je vyhřívané WC, občerstvení. Restaurace jsou i na sjezdovkách, ceny běžné Rakousku (polévka asi 100 Kč). Nikde nebylo přelidněno. Všude jsou stojany na odkládání lyží, u hlavní sjezdovky i vevnitř. Sjezdovky hned na kraji městečka Rauris, kde je plno obchůdků, restaurací, hotelů (jeden i pro pejskaře), infocentrum, dva větší obchody - Billa a Spar.

Doprava do střediska a parkování:

Parkoviště jsou u obou spodních částí sjezdovek a dá se tam vždy zdarma zaparkovat. Jezdí tam i skibusy, asi po půl hodině (pro ubytované v okolí zdarma). Středisko leží asi 30 km od dálnice, cesty upravené.

+ plusy

 • Menší středisko, bez lidí
 • Skipas levnější přes e-shop dopředu než na místě
 • Nádherný požitek z krajiny
 • Vše perfektně dostupné
 • Každý si tu najde svoje
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

09. - 16.03.2022  | Rauris

 • autor: malymartin
 • hodnocení:

Menší středisko ležící mezi rozsáhlejšími areály s dobrým přístupem autem v relativní blízkosti Čech i Moravy.
Sjezdovky - areál reálně rozdělen na dva kopce, kdy je jedna polovina vhodnější pro začínající lyžaře (sjezdovky značené modře) a druhá pro ty zkušenější (červeně značené sjezdovky jsou poctivě červené). Neznamená to ale, že na modrých sjezdovkách by si pokročilejší lyžaři nezalyžovali, právě naopak. Jsou příjemně široké a členité s občasnými prudšími úseky. Vždy perfektně upravené. Pokud bylo do 5 stupňů, tak držely celý den (žádné muldy a plotny).
Lanovky - převažují kabinky, což ulehčí nastupování zejména rodinám s malými dětmi. Občas se stávalo, že nejely všechny kotvy, což odpovídalo menšímu počtu lidí.
Restaurace - na modrých bufetové hospůdky, na červené klasika. Ceny běžné - polévky 4,5 -6,5 eur, řízek cca 14 eur, čaj 2 eura.
Zalidněnost - na konec jarních prázdnin odpovídající, tedy minimální (nebo žádné) čekání na lanovku a na sjezdovce jste občas sami.

17. - 21.02.2019  | Rauris

 • autor: gimli35
 • hodnocení:

Pokud existuje nějaký alpský Krakonoš, pravděpodobně se rozhodl vynahradit mi předchozí návštěvu rakouských velehor (report) a nepřetržité sněžení vyměnil za neuvěřitelně stálé slunečno. A protože za krásného počasí se lyžuje tak nějak samo, celkový doj...

25. - 29.01.2016  | Rauris

 • autor: doum25
 • hodnocení:

Během našeho šestidenního pobytu v rakouských Alpách, v městečku Rauris, jsme nejvíce času strávili právě v tomto malém a nepříliš známém areálu. Středisko jsme navštívili v pondělí, ve středu a v pátek.

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

Hintertuxer Gletscher

SNOW tipy

Výška sněhu 410 cm
Otevřené lanovky a vleky 17 z 21
Otevřené sjezdovky 56 z 62 km