Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure - aktuální report z 31.01.2020 - SNOW.cz

Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure aktuální report z 31.01.2020

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Trentino

Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Míša Kratochvílová
 • hodnocení:
 • návštěva od: 31.01.2020 do: 31.01.2020
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Další skvělý den. S vyšším počtem lyžařů po trase zelené Sella Rondy z Val Gardeny do Val di Fassa jsem počítala předem. Jakmile jsem uhnula pod Belvederem přes Col dei Rossi na trasu Skitour Panorama, která mě dovedla až do Val di Fassa, počet lidí očekávatelně poklesl. Přes vyšší teploty odpoledne (předchozí dny mrzlo) sníh krásně držel a "jarní lyžování" panovalo snad jen po cestě zpět do Val Gardeny na sjezdovce Del Bosco vedoucí do Canazei (oranžová Sella Ronda a klasický stav této sjezdovky po drtivou většinu roku). Zkrátka a dobře – když je Sella Ronda narvaná, vyplatí se hledat cestičky a méně známé okruhy kolem. Vyplatí se to! :-)

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V oblasti Ciampac - Sella Brunech - Col de Valvacin - Buffaure pěkné málo zalidněné terény vhodné pro celou rodinu. K dispozici obří slalom (Sasso di Rocca) i fun park (Buffaure di sotto).

Sjezd do Pozza di Fassa nabízí dvě varianty:

 • červená široká sjezdovka Panorama, která v prvních cca dvou třetinách nabízí krásný rovný široký svah ideální pro carving, následně se zlomí a vede údolím zpět k lanovce spíš stylem širší cesty (bruslit netřeba) - rozhodně se vyplatí jet díky krásným výhledům (jméno Panorama nemá fakt pro nic za nic)
 • černá sjezdovka Vulcano je méně zalidněná, klasická přímá černá, přehledná a dá do těla, jak to má být

Cestou zpět vede z Ciampacu dolů do Alby černá sjezdovka Ciampac, variantou je sjet kabinkou. To se ovšem moc lidem nechce, takže většina jede po sjezdovce, která má mírný začátek. Následně je ale hůř, přijde několik prudších vyježděných úseků a část lyžařů se rázem promění v nešťastné "příčníky". Pokud černé sjezdovky nepatří úplně mezi vaše favority, doporučuji tuto část vynechat a svézt se kabinkou.

V oblasti Belvederu se dá následně ještě pěkně pojezdit v oblasti pod velkou kabinou Pecol - Col dei Rossi, kde je málo lidí, než se případně vydáte zpět do Val Gardeny nebo kam vás srdce táhne.

Sněhové podmínky:

Severní svahy perfektní, jižní dobré, exponované úseky, kudy prochází Sella Ronda (ukázkovým případem je sjezdovka Del Bosco z Belvederu na Pian Frataces) pak v odpoledních hodinách měkčí, "jarní".

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Cestou na Skitour Panorama je třeba využít dvou velkých "stojacích" kabin, pak už jsou k dispozici klasické sedačky a kabinka, byť ne tak polstrované či vyhřívané, jak jsme zvyklí z okruhu Sella Ronda. Menší zalidnění to ale bohatě vynahradí.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Klasický stav – kudy vede Sella Ronda, tam je lidí jako máku, bokem se to ale jezdí jedna báseň (pokud nevznikne fronta na startu, protože si všichni chtějí projet obřáček). 8-)

Občerstvení a aprés-ski:

Cestou tam je příjemná zastávka na kafe v Baru Pian Frataces hned u stanice stejnojmenné lanovky (platí a objednává se na baru, na obsluhu budete čekat marně). V oblasti Ciampac až Pozza di Fassa je spousta krásných srubů a chat, stačí si jen vybrat.

Pojedete-li z Val Gardeny, kam se budete vracet, stavte se cestou zpět určitě v chatě Sella Alm (minete dolní stanici sedačky Sasso Levante a budete pokračovat po modré sjezdovce směrem k sedačce Sole, chata bude v rovném úseku po vaší levé ruce). Chatu provozuje jihotyrolský Alpenverein, ceny jsou velmi sympatické, personál taktéž. Doporučit můžu třeba skvělý Spanferkel, Speckknödelsuppe, nejrůznější variace knedlíků jako takové, širokou škálu dezertů nebo Jägertee, který nemá v okolí obdoby. Ale pozor, jeden bude na cestu bohatě stačit, je to fakt síla. :-)

Doprava do střediska a parkování:

Opět po lyžích, tudíž opět nic nevím. :-)

+ plusy

 • Vhodné pro všechny kategorie, každý si najde své
 • Není to hoblování stejné sjezdovky, ale zajímavá cesta
 • Kromě pěkných lyžařských terénů parádní výhledy
 • Menší zalidněnost oproti Sella Rondě, proto sem chodí i místní
 • Sjezdovka Vulcano. Svižná přímá černá, která baví

- mínusy

 • Při napojení zpět na Sella Rondu víc lidí a místy (sjezdovka Del Bosco) měkčí sníh
 • Sjezdovka Ciampac (která je jinak moc pěkná černá) zkraje těžce klame tělem. Pro mírný rozjezd se na ni pustí řada lyžařů, kteří až pozdě zjistí, že je nad jejich možnosti. Potom je dobré hlídat si neustále okolí i záda
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

08. - 10.12.2019  | Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

 • autor: emilio
 • hodnocení:

Val di Fassa sa tiahne pod najvyššími horskými štítmi centrálnych Dolomitov. Záhŕňa ski areály Belvedere / Col Rodella, Ciampac / Buffaure, Ciampedié, Passo Costalunga a Passo Fedaia. Najväčší areál Belvedere / Col Rodella je priamo napojený na Sella Rondu s neskutočne dlhými trasami. Ostatné stredi...

24. - 26.02.2019  | Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Údolí Val di Fassa bývalo rozdrobené do několika menších areálů, postupně ale přibývaly spojovací lanovky a od předloňska jsou už téměř všechny sjezdovky vzájemně prolinkované, navíc s přímým přístupem na Sella Rondu a jejích více než 400 km tratí. Koncem února vládly typické předjarní podmínky Dolo...

30.01.2018  | Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Díky propojení Belvederu s Pozza di Fassa se tento areál rozrostl do obřích rozměrů. Hlavním cílem taky byla vyhlídka na Sasso Pordoi, a to z důvodu, že jsem byl zde několikrát, ale ještě nikdy se mi tam nepodařilo dostat. A opravdu tato návštěva stojí za to. Kdo se na to cítí, může si odsud sjet he...

22. - 25.01.2018  | Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

 • autor: Nojby
 • hodnocení:

Ve svém dalším podrobném reportu z Dolomit se budu věnovat především areálu Buffaure-Ciampac (čti Čampač). Buffaure - Ciampac jsem navštívil v pondělí 22.1. a samotné Buffaure ještě ve čtvrtek 25.1. dopoledne.
V areálu jsem si nejvíce užil hlavně dlouhé oblouky na červenomodré sjezdovce Panorama ...

15. - 18.12.2017  | Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

 • autor: zdeno12
 • hodnocení:

Za 4 dni lyžovania v oblasti okruhu Sella Ronda sme sa pohybovali najviac vo Val Gardene, Val di Fassa a Arabbe. Využili sme predvianočnú akciu 4=3, teda za 4 dni lyžovania sme zaplatili za 3 dni. Tak nás skipas na 1 deň vyšiel na 33 €. Do oblasti Val dí Fassa patrí niekolko lyžiarskych stredísk. My...

Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure