Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure - aktuální report z 22. - 25.01.2018 - SNOW.cz

Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure aktuální report z 22. - 25.01.2018

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Trentino

Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Nojby
 • hodnocení:
 • návštěva od: 22.01.2018 do: 25.01.2018
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ve svém dalším podrobném reportu z Dolomit se budu věnovat především areálu Buffaure-Ciampac (čti Čampač). Buffaure - Ciampac jsem navštívil v pondělí 22.1. a samotné Buffaure ještě ve čtvrtek 25.1. dopoledne.
V areálu jsem si nejvíce užil hlavně dlouhé oblouky na červenomodré sjezdovce Panorama z Buffaure do Pozzy a taky lehký obřáček na Ciampaci. Celkově středisko Buffaure-Ciampac hodnotím 4 vločkami.
Areál Belvedere-Col Rodella, který se nachází na okruhu Sella Ronda, jsem projel jen v rámci přesunu do sousedních středisek a zpět. Na podrobnější poznání jsem se letos nedostal.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Z vrcholu Buffaure vedou do městečka Pozza di Fassa pouze dvě sjezdovky, ale obě stojí za velkou pozornost. Červená 1a Panorama, která má celkovou délku něco málo přes 5 km, je v první polovině široká pěkně se klikatící spíše červenomodrá, prudší pasáže se střídají s mírnějšími. Na zhruba 2,5 km sjezdovka klesne o 500 výškových metrů, na druhou polovinu sjezdovky zbývá něco přes 200 výškových metrů. Druhá polovina má tak charakter dojezdu po cestě podél potoka v modrozeleném sklonu. Dojezdová pasáž je téměř celý den ve stínu a tak při standardně namazaných lyžích se dala projet bez píchání a bruslení. Pro zvýšení rychlosti stačilo na rovinatých úsecích nasadit sjezdařské vajíčko a rychlost náležitě narostla. Kvůli první polovině rozhodně sjezdovka Panorama stojí za opakované sjíždění. Na této sjezdovce jsem si užíval dlouhé oblouky v kontrolované rychlosti na závodních babských obřačkách staré normy i superdlouhé oblouky na chlapských FIS GS podle nedávné normy.

Černá 1b Vulcano má délku 2 km. Má proměnlivý sklon a v nejprudších pasážích je to poctivá černá. Vzhledem k sněhovým podmínkám bez náznaku zmrzlého povrchu byla sjezdovka dobře sjízdná i pro méně pokročilé lyžaře.

Kratší sjezdovky 3a a 3b na Buffaure lemují místní snowpark, který v době mé návštěvy obsahoval spíše lehčí překážky.

V Pozze di Fassa se nachází ještě trošku odstrčená kilometr dlouhá závodní sjezdovka Aloch. Současnou sezónu je vyhrazena pro trénink závodníků a pro veřejnost je k dispozici pouze při večerním lyžování.

Propojovací sjezdovky mezi Buffaure a Ciampacem mě moc nezaujaly, i když kratší červeně značené sjezdovky 2a a 2b z Col de Valvacin nejsou vůbec nudné.

Nad Ciampacem se mi líbila sjezdovka 14 ze Sella Brunech a zejména boční kratší sjezdovka 13b obsluhovaná talířovým vlekem, na které byl postaven lehký obří slalom pro veřejnost.

Bonbónkem pro experty je černá sjezdovka 10 z Ciampace do Alby s délkou přes 2 km a převýšením 650 m. Je to ostrá červenočerná, klikatící se do údolí. Má severovýchodní orientaci a tak byl její povrch tvrdší, než na jihozápadně až západně orientovaném Vulcanu. Pro mě až tak zajímavá nebyla. Na to, abych na ní „potáhl hranu“, je má technika nedostatečná. Při sjíždění krátkými smýkanými oblouky mi docházely síly i dech.

Sněhové podmínky:

Sněhu bylo na sjezdovkách i mimo ně dostatek. Na sjezdovkách převládal prašanový manšestr, zmrzlejší byla místy jen sjezdovka z Ciampace do Alby.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Ve Val di Fassa bylo před sezónou vybudováno několik nových lanovek. Největší investicí byla 10místná kabinková lanovka Alba-Ciampac, která nahradila starou velkokapacitní kabinu. Dále byly nad Ciampacem vybudována nová 4sedačková lanovka na Sella Brunech a původní 4sedačka byla o něco zkrácena. Další novou lanovku jsem zmiňoval v celkovém reportu Dolomiti Superski.

Z Pozzy na Buffaure vede starší 6místná kabinková lanovka, kde část kabinek je původních z r. 1996 a část je z r. 2005.

Dále se v areálu Buffaure - Ciampac vyskytují 4sedačkové lanovky spíše staršího data výroby, z nichž převažují fixní lanovky, a několik vleků.

Závodní sjezdovu Aloch obsluhuje stará pomalá fixní 3sedačka.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Při obou návštěvách areálu Buffaure byla návštěvnost nízká. Jediné čekání bylo u kabinky v Pozze, kdy přednost nástupu dostalo asi 20 dětí z lyžařské školy. Podobně na Ciampaci bylo na lanovkách, vleku i sjezdovkách naprosto volno.

Občerstvení a aprés-ski:

Několik restaurací se najde jak na Buffaure tak na Ciampaci. Jejich pohostinnost jsem nevyzkoušel.

Doprava do střediska a parkování:

V obou případech jsem jel ráno skibusem z Campitella do Pozzy. Nazpět jsem se vrátil skibusem z Pozzy (při druhé návštěvě z Pery) do Campitella.

+ plusy

 • zajímavé sjezdovky Panorama a Vulkano z Buffaure do Pozzy
 • lehký obřáček nad Ciampacem
 • nízká návštěvnost
 • několik nových přepravních zařízení

- mínusy

 • oproti loňsku přes den pro veřejnost uzavřená sjezdovka Aloch
 • několik starších sedačkových lanovek (jestli mají vliv na malou návštěvnost, je to vlastně plus)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

31.01.2020  | Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

Další skvělý den. S vyšším počtem lyžařů po trase zelené Sella Rondy z Val Gardeny do Val di Fassa jsem počítala předem. Jakmile jsem uhnula pod Belvederem přes Col dei Rossi na trasu Skitour Panorama, která mě dovedla až do Val di Fassa, počet lidí očekávatelně poklesl. Přes vyšší teploty odpoledne...

08. - 10.12.2019  | Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

 • autor: emilio
 • hodnocení:

Val di Fassa sa tiahne pod najvyššími horskými štítmi centrálnych Dolomitov. Záhŕňa ski areály Belvedere / Col Rodella, Ciampac / Buffaure, Ciampedié, Passo Costalunga a Passo Fedaia. Najväčší areál Belvedere / Col Rodella je priamo napojený na Sella Rondu s neskutočne dlhými trasami. Ostatné stredi...

24. - 26.02.2019  | Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Údolí Val di Fassa bývalo rozdrobené do několika menších areálů, postupně ale přibývaly spojovací lanovky a od předloňska jsou už téměř všechny sjezdovky vzájemně prolinkované, navíc s přímým přístupem na Sella Rondu a jejích více než 400 km tratí. Koncem února vládly typické předjarní podmínky Dolo...

30.01.2018  | Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Díky propojení Belvederu s Pozza di Fassa se tento areál rozrostl do obřích rozměrů. Hlavním cílem taky byla vyhlídka na Sasso Pordoi, a to z důvodu, že jsem byl zde několikrát, ale ještě nikdy se mi tam nepodařilo dostat. A opravdu tato návštěva stojí za to. Kdo se na to cítí, může si odsud sjet he...

15. - 18.12.2017  | Val di Fassa - Belvedere Col Rodella Ciampac Buffaure

 • autor: zdeno12
 • hodnocení:

Za 4 dni lyžovania v oblasti okruhu Sella Ronda sme sa pohybovali najviac vo Val Gardene, Val di Fassa a Arabbe. Využili sme predvianočnú akciu 4=3, teda za 4 dni lyžovania sme zaplatili za 3 dni. Tak nás skipas na 1 deň vyšiel na 33 €. Do oblasti Val dí Fassa patrí niekolko lyžiarskych stredísk. My...

Makov

Makov

Makov

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 4
Otevřené sjezdovky 0 z 6