Galtür - aktuální report z 21. - 23.12.2021 - SNOW.cz

Galtür aktuální report z 21. - 23.12.2021

  průměrné hodnocení:

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

Galtür - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: 22988
 • hodnocení:
 • návštěva od: 21.12.2021 do: 23.12.2021
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na konci údolí Paznaun leží malebné a klidné městečko Galtür a dva kilometry za městečkem pak pestrý a rodinný areál Silvapark. Tento areál jsem si nechali na závěr našeho vánočního pobytu, a byla to třešnička na dortu. Využili jsme předvánoční akci střediska Friends of Galtür – 1+1 Special, kdy předložíte při nákupu skipasu kartu hosta a při nákupu min. 3denního skipasu lyžují děti do 18 let včetně zdarma. Takto nás 3denní lyžovačka pro 4 osoby stála jen 220 eur. Silvapark se snaží přilákat lyžaře množstvím atrakcí, rozdělených do šesti sektorů, mimo jiné má několik snowparků rozdělených dle náročnosti, dále Speedway, Cross-Strecke, obří salom v brankách, různé hopánky, skoky, Relaxzone, pro děti dětský freeride - pohádkový les, Bambiniland, perníková strašidelná chaloupka průjezdná na lyžích, lovecká stezka a jiné. Po celý pobyt nás provázelo nádherné jasné počasí bez mráčků.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky spíše náročnější, ale vzhledem k minimální zalidněnosti a perfektnímu stavu sjezdovek po celý den den lze doporučit areál i méně zkušeným lyžařům. V provozu bylo cca 35 km tratí z celkem 43 km, z toho 70 % je jich zasněžovaných. Jedná se převážně o červené (26 km) a černé (12 km) sjezdovky. Modrých sjezdovek je k dispozici celkem 5 km. Všechny skirouty byly mimo provoz. V areálu je docela dost křížení jednotlivých sjezdovek, dále zde křižuje zimní pěší cesta + běžecký okruh, tak mi docela dělalo problém se zorientovat, která a kam sjezdovka vede. Sjezdovky jsou vedeny odlišně oproti plánku areálu, tak vám trvá déle, než se tu zorientujete. V zadní části areálu u moderní 10kabinky Breitspitzbahn byla v provozu jen jedna červená sjezdovka č. 10. Parádní byla černá 6, červená 2, 4, 5 a spodní úsek červené 8. Vrchní část černé č. 1 byla dosti nerovná a ledovatá od nasněžených hromad technického sněhu, prostřední část byla 2 dny bez úpravy, ale spodní úsek byl již parádní.

Sněhové podmínky:

Sjezdovky byly opatřeny směsicí přírodního a umělého sněhu, výška sněhu okolo 50 cm a ve spodních částech sjezdovek č. 1 a 2 bylo dosněžováno sněžnými děly a sněhovými tyčemi. Také u výstupu z kabinky Alpkogelbahn se zasněžovala doposud zavřená sjezdovka č. 16. Dále se připravoval terén prostředního úseku černé sjezdovky č. 12. Úprava sjezdovek bez připomínek, kromě prostředního úseku černé č. 1, kde z nepochopitelných důvodů nebyl v prvních dvou dnech upraven prostřední úsek. Po zásahu vrtulníku u zraněného lyžaře právě v části neupraveného úseku, byla třetí den lyžování sjezdovka č. 1 upravena celá.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Všechna hlavní přepravní zařízení byla v provozu, dvě rychlé 8- a 10kabinky, jedna odpojitelná krytá 4sedačka a 1 jedna odpojitelná krytá šestisedačka a dále čtyři vleky a dětské pojízdné pásy. Mimo provoz byl jen vlek Rückbringerlift, který obsluhuje jen uzavřenou sjezdovku č. 9. U vrchní stanice kabinky Alpkogelbahn je možná bezplatná půjčovná lehátek umístěných ve staší kabince Relaxzona - Liegestuhlzone (sektor 05.1).

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Návštěvnost po celé tři dny byla minimální, lyžaři si dělali odstup od ostatních lyžařů, takže jsem s cizím lyžařem ani jednou nejel v kabince, ani na sedačce. Kabinky, sedačky a vleky se většinou točily prázdné.

Občerstvení a aprés-ski:

Na sjezdovkách několik horských chat a u spodních lanovek mnoho hotelů s restauracemi. Vyzkoušely jsme výborný gulášek s knedlíkem za 14,20 eur v horské chatě Weiberhimml + káva Lattemacchiato za 4,90 eur a cappuccino za 3,90 eur.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska z městečka Galtür, kde jsme byly ubytováni, skibusem, který jezdí mezi Ischglem a Siilvaparkem v intervalu 10 minut. Parkovat se dá poblíž kabinky Alpkogelbahn, nebo 4sedačky Birkhahnbahn zdarma na zpevněném odhrnutém sněhu.

+ plusy

 • Zalidněnost a krásné počasí
 • Klidné a komorní středisko
 • Dětský skipas do 18 včetně
 • Akce 1+1 Special
 • Atrakce pro lyžaře a děti

- mínusy

 • V provozu jen jedna sjezdovka u 10kabinky Breitspitzbahn
 • Slabší úprava sjezdovky č. 1

Zajímavé odkazy

Familienskipas 2 dospělí + 2 děti do 18 let včetně:
3 dny 338,5 eur
4 dny 421 eur
5 dní 496,5 eur
6 dní 579 eur

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

21.01.2023  | Galtür

 • autor: Pažitka
 • hodnocení:

Galtür je areál na samotném konci Paznaunského údolí. Končí tu Tyrolsko a do Voralbergu vede v zimě zavřená úzká silnička Silvretta Strasse, která pokračuje kolem jezera do Partenenu. Galtür bývá hojně zásobován sněhem díky "zákrytu" třítisícovek jako Vallüla, Piz Buin apod. Upřímně jsem nic moc neč...

27.01.2017  | Galtür

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Galtür je klidná vesnička na konci údolí Paznauntal, nedaleko hlučícího Ischglu. Vyšší nadmořská výška vesničky alias nástupních stanic znamená omezenější převýšení sjezdovek (cca 400 až 600 m), což ale dostatečně vynahrazuje jejich pestrost.

26.01.2016  | Galtür

 • autor: bohous357
 • hodnocení:

Po poslední sněhové nadílce středisko konečně v téměř plném provozu, deklarovaná výška sněhu 85 cm. I přes vysoké denní teploty skvělé lyžování na urolbovaném prašenu, pouze dole sníh přemrzlý, perfektní úprava a minimum lidí. A když v lednovém slunci později odpoledne na areál padne stín Ballunspitze, něco do sebe má i projížďka po prosluněné modré s panoramatem přehradního jezera Koppsee.

14.03.2015  | Galtür

 • autor: mirjur
 • hodnocení:

Středně velké středisko s nádhernou vysokohorskou kulisou. Přestože je součástí rozšířeného skipasu Silvretta Arena, atmosféra je zde daleko komornější a klidnější než v nedalekém hlavním středisku Ischgl. Určitě naprosto vyhovující pro jednodenní lyžovačku, vícedenní by byla na zvážení. K dobrému d...

12. - 13.02.2015  | Galtür

 • autor: bohous357
 • hodnocení:

Po loňské výborné zkušenosti jsme toto zapadlé středisko na konci světa zařadili do plánu operativní výpravy za ideálním počasím, abychom se vyhnuli prázdninovému náporu lyžařů ve velkých střediscích. Nakonec se nám tam zalíbilo natolik, že jsme tu strávili 2 dny. Při rozhodování nebylo možné opomin...

Zauchensee Flachauwinkl

Zauchensee Flachauwinkl

Zauchensee Flachauwinkl

Zauchensee Flachauwinkl

Zauchensee Flachauwinkl

Zauchensee Flachauwinkl

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 16
Otevřené sjezdovky 0 z 45 km