Měděnec - Alšovka - aktuální report z 08.01.2022 - SNOW.cz

Měděnec - Alšovka aktuální report z 08.01.2022

    průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krušné hory

Měděnec - Alšovka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

  • autor: plamice
  • hodnocení:
  • návštěva od: 08.01.2022 do: 08.01.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Po novoroční oblevě příjemné ochlazení a následné sněžení i v Krušných horách. :-) Ani jsme nedoufali, že by menší střediska na víkend otevřela, tak byl na plánu pěší výlet. V pátek odpoledne ještě zjišťování, kde kdo má otevřeno a večer bylo jasno - Alšovka u Měděnce. Na to, že již spoustu let jezdíme přes Měděnec v zimě na Klínovec, tak jsme tady ještě nikdy nebyli. A nakonec jsme byli moc mile překvapeni. Až otevřou ještě druhou sjezdovku s delším vlekem, rádi sem ještě zavítáme. :-)

Areál je vhodný pro začátečníky, malé děti, rodiny s dětmi, nic velkého ani komerčního zde nečekejte. :-) Velmi překvapily také dost příznivé ceny za skipasy a množství variant. Jinak při koupi skipasu nikdo nic nepožadoval, ani u ostatních, co jsem tak vysledovala.... Funguje již i večerní lyžování, takže kdo nehledá velké areály, množství lidí, komerci a vystačí si s málem, bude se mu tu líbit.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou tu dvě, vlevo delší červená (cca 600 m), vpravo kratší modrá (cca 300m). Uprostřed je lesík a z modré se ve dvou místech dá přejet vlevo na červenou. Tam, kde začíná vlek na modré, je ještě červený sjezd k druhé sjezdovce a jen z mého pohledu je to opravdu poctivý červený krpál. :-) Jezdili jsme jen modrou, neboť červenou ještě dosněžují a upravují. Modrá je místy užší, dole se již rozšiřuje, má příjemný sklon.

Sněhové podmínky:

Od pátku začalo sněžit a jemně sněžilo ještě přes poledne, pozdě odpoledne přestalo a trochu vysvitlo i sluníčko a byli vidět najednou panoramata před námi. Všude krásně bílo, teplota lehce pod nulou, na sjezdovce mix technického a přírodního sněhu. Žádná vyvátá místa, žádné ledové plotny, prostě tak akorát, jak to má být. Příjemně jsme si lyžovačku užili.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dva vleky typu poma. Na modré sjezdovce pomalejší, vhodné opravdu pro začátečníky, tyče se zahnutým talířkem, občas se objevila i rovná tyč. Jen hned na začátku je potřeba počítat s tím, že vlek trochu vytahuje, ale po dvou metrech už jede dobře. Obsluha postarší pán a bohužel na to, že tam většina lyžařů či snb byla dětí, tak moc nepomáhal, až když se jim vícekrát nepodařilo tyč chytnout, tak vylezl z chatičky a podával. Z jiných středisek jsem zvyklá, že obsluha tam většinou opravdu stojí a jsou připravený a ochotný hned pomoci. Možná měl blbý den, nevím? Jinak tu mají lyžařskou školičku, sáňkařský svah, půjčovnu, u pokladny jedna Toi Toi (celkem čistá i s toaleťákem), druhou jsem zahlédla u občerstvení dole.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Když jsme přijeli po poledni a sjeli první kopec, který se zdál prázdný, překvapila nás fronta u vleku, asi dvaceti lidí, to jsme čekali snad deset minut. Stojí se pak ve svahu. Nejlepší to bylo cca od tří, kdy už lidí bylo jen pár, tak se to dalo.

Občerstvení a aprés-ski:

Nahoře u parkoviště naproti pokladně malý stánek, klasika - párek v rohlíku, klobásy, vafle, káva, čaj, studené nápoje. U konce modré sjezdovky občerstvení i s vnitřním posezením, ale nevyužili jsme.

Doprava do střediska a parkování:

Pokud se jede z Chomutova, je to lepší vzít horní cestou přes Výsluní, kde i silnice byla v lepším stavu než klikaté silničky zezdola od Prunéřova, či Klášterce... Menší parkoviště pro cca 20 až 30 aut, měli jsme štěstí hned ze začátku, když někdo odjížděl.

+ plusy

  • malé středisko
  • dobrý sníh
  • super ceny za skipas a množství variant
  • pěkné výhledy

- mínusy

  • škoda že červená sjezdovka byla ještě zavřená

Zajímavé odkazy

https://alsovka.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 11
Otevřené sjezdovky 0 z 16