Ještěd - aktuální report z 29.01.2014 - SNOW.CZ

Ještěd | aktuální report z 29.01.2014

Ještěd - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jizerské hory

průměrné hodnocení Ještěd:
autor: Rychle
hodnocení:
návštěva od: 29.01.2014 do: 29.01.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Sněhové podmínky odpovídají aktuálním klimatickým podmínkám, tedy chce to mít nabroušeno, jelikož podklad je hodně zmrzlý. Na druhou stranu jezdí se bez čekání a na sjezdovkách je minumum lidí. Obecně je Ještěd jedno z nejlepších středisek na jednodenní lyžování přes týden pro lidi z Prahy a okolí, jelikož je velmi dobře dostupný a zaplněnost přes týden je rozumná.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Skalka - slabší červená - výborný podklad v horní části a minimum lidí. Po spojení s Libereckou počet lidí vzrostl, ale stále nebyl problém najít na sjezdovce místo. Zde už byl ale vlivem počtu lidí sníh vyšoupán na zmrzlý podklad. Na krajích sjezdovky byly naopak vrstvy vyšoupaného sněhu. V dolní části byla situace nejhorší. Sice minimum lidí, ale podklad více méně led a místa s hrudkami hlíny (viz fotky) a občas popadané jehličí. Kamení jsem neviděl. Bohužel v této části je sjezdovka/širší cesta nejužší (cca 5 metrů) a okolí sjezdovky není zabezpečeno, aby z ní člověk nevyjel, tudíž to chce dávat velký pozor, aby člověk nejel objímat smrčky. Na druhou stranu jelikož je sjezdovka obsluhovaná odpojitelnou lanovkou, nebyla to špatná kombinace pro daný den.

Liberecká - slabší červená - víceméně zmrzlý podklad s vyšoupaným sněhem po krajích po celé délce. Více lidí než na Skalce, ale stále v pohodě. Podobně jako Skalka není sjezdovka po celé délce závratně široká a také zde je dojezd spíše širší lesní cesta (7 metrů). Nevýhodou této sjezdovky je také to, že je nutno od lanovky 30 metrů brusit, než se to rozjede.

Pláně - vršek červený, spodek modrý, lze objet celé po modré - sníh nastříkán v pásu cca 30 metrů a tudíž z ještědských sjezdovek nejširší. Podklad také velmi zmrzlý sníh. Také zde počet lidí v rozumných mezích.

Slalomák - jediná černá ve středisku - aktuálně mimo provoz, ale stříkají, takže se snad brzo rozjede. Bylo ale stále mnoho míst, kde byla vidět tráva.

Pod lany - také mimo provoz - na začátku dlouhý přejezd.

Dětské hřiště - funguje.

Sněhové podmínky:

Teplota celý den pod nulou, oblačno. Po obědě se na chvíli vyklubalo sluníčko, ale následně se zase zatáhlo. Viditelnost ale po celou dobu bez problémů. Mimo sjezdovky je do 10 cm sněhu, a tudíž sníh na sjezdovkách je veskrze umělý a hodně zmrzlý. Na Skalce v dolní části je to na některých místech víceméně led. Problém se sněhem je především na přejezdech a v dolní části Skalky, kde jsou hroudy hlíny. Při přejezdu z Plání k Liberci je to občas spíše travní lyžování. Naštěstí kamení jsem na sjezdovkách neviděl, a tudíž lyže zůstaly téměř bez poškození.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Všechny lanovky byly víceméně bez čekání.

Skalka - odpojitelná lanovka - bikeři jásají, lyžaři pláčou. Lanovka totiž v tuto chvíli obsluhuje pouze jednu sjezdovku a jak napsáno výše, ve spodní části velmi úzkou, tudíž její využití je problematické. Kdekoliv jinde by byla pro lyžaře lepší. Pro mě z nepochopitelných důvodů lanovka, ačkoliv jezdila prázdná, tak téměř každou jízdu stála. Dále je zde problém s turnikety - pokud jedete bez zastavení, což při délce Skalky není problém a pokud lanovka po cestě nezastaví, tak počítejte s tím, že při příjezdu k turniketu vás bude vítat oznámení "již použito" a budete muset počkat cca 30 sekund, než budete moci znovu jet.

Černý vrch - lanovka s nástupním kobercem - zde je problém hlavně následný přejezd ke sjezdovkám. V obou případech je nutno šlapat.

Pláně - pouze dvousedačka pouze bez nástupního koberce, takže neskutečně pomalá.

Zalidněnost:

Tak málo lidí jsem na Ještědu ještě nezažil.

Občerstvení a aprés-ski:

Samoobslužná restaurace u lanovky na Černý vrch. Ceny tomu odpovídající. Jinak u každé lanovky nějaký ten stánek.

Možnost zakoupit kombinaci skipas + aquapark.

Doprava do střediska a parkování:

Dostupnost z Prahy vynikající, neustále po rychlostní silnici a po sjezdu je to jen kousek k parkovišti. Parkování bez problémů, aut minimum.

+ plusy

  • minimum lidí
  • výborný příjezd od Prahy
  • možnost krytého parkování
  • kombinace lyže + akvapark
  • lze vybrat, zda jezdit ve stínu či na sluníčku

- mínusy

  • úzké sjezdovky
  • poloha odpojitelné sedačky
  • od sjezdovky Černý vrch nutno v obou případech šlapat
  • nesmyslně nastavené časy u turniketů
  • z mého pohledu nesmyslné zastavování lanovky Skalka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25.12.2017  | Ještěd

autor: tomtvaroha
hodnocení:

Areál je celkem zastaralý. Občerstvení předražené, ale minimum lidí. V provozu jedna sedačka a kotva. Sjezdovky Pod Lany a Liberecká, Slalomák zavřený, ale sjízdný s opatrností. Liberec pronajmul areál na 10 let TMR (vlastní Špindl atd.) Takže lze očekávat zlepšení služeb, lanovek, ale také zvýšení ...

zobrazit celý report

14.03.2017  | Ještěd

autor: Rychle
hodnocení:

Oproti minulé návštěvě nutno vyzdvihnout podstatně lepší úpravu sjezdovek, byť k dokonalosti to mělo stále hodný kus cesty. Naopak sněhové podmínky se dle očekávání hodně zhoršily, takže na Ještěd aktuálně jen se starými lyžemi. Těch vydřených míst už začíná být mnoho. Čtyři hvězdy dávám hlavně za p...

zobrazit celý report

08.03.2017  | Ještěd

autor: Rychle
hodnocení:

Velkou výhodou dnešních dnů je minimum lyžařů ve středisku. Nevýhodou minimálně (ale spíš to vypadá jako pravidlo) byla 8.3.2017 slabší úprava sjezdovek.
Rozhodoval jsem se, zda dát 3* nebo 4*. Za to minimum lidí jsem se přiklonil ke 4*, protože tím pádem si člověk mohl volit stopu a vždy...

zobrazit celý report

05.03.2017  | Ještěd

autor: mtxd
hodnocení:
Hrozna zkusenost, sjezdovky vubec nejsou pripravene.

27.02.2017  | Ještěd

autor: andy97
hodnocení:

Skiareál Ještěd má před sebou možná poslední 2 týdny lyžování (dle odhadu dotazovaných vlekařů: "2 týdny a pak se uvidí."), ale i přesto nabídl dobrou jarní lyžovačku s celkově 8 km sjezdovek. Po ránu dokonce umrzlé a s minimem lidí.

zobrazit celý report

21.02.2017  | Ještěd

autor: andy97
hodnocení:

I přes nepřízeň počasí, která se přes den v Liberci projevovala silnými srážkami a dokonce i krupkami, jsme se rozhodli po vyčasení se navečer vyrazit na večerní lyžování pod Ještědem.

zobrazit celý report

08.02.2017  | Ještěd

autor: urnatko
hodnocení:
Byl jsem na Jestedu lyzovat poprve a nejspise take naposledy. Ani by neslo o to, ze byla cely den mlha. Holt neni kazdy den posviceni. Nicmene kvalita sjezdovek je bidna. Sjezdovky jsou uzke (krom Plani a sjezdovek u skokanskeho mustku). Snih rano premrzly a odpol mekka kejda. Z letosni zimy jsem namlsan trochu jinymi podmínkami. :) Diky charakteru sjezdovek se tvori slusne boule, na kterych bohuzel zacatecnici padaji jak svestky a komplikuji sjezd lepsim lyzarum. Ale tak byla to zde zajimava zkusenost. Plane pro decka a snowbordaky super. Navic vyborne vari v chate na Planich.

06.02.2017  | Ještěd

autor: Jerry70
hodnocení:

Ač je Ještěd z Prahy jedním z nedostupnějších skiareálů, nikdy jsme tam nebyli. Dnes jsme se to za pomoci Skipasomatu rozhodli napravit. Počasí – ráno -2 °C, přes den max. +2 °C, při odjezdu opět -2 °C. Celodenní zápolení s mlhou. Na centrální parkoviště jsme dorazili v 8:15 mezi prvními. Bohužel b...

zobrazit celý report

26.01.2017  | Ještěd

autor: human
hodnocení:

Je to přesně týden, co jsem byl na Ještědu, a jelikož na Slevomatu byla nabídka za 399 Kč, tak jsem toho využil a jel znova. Předpověď slibovala slunečné, relativně teplé počasí, ale ani trochu to nevyšlo. Po sluníčku ani památka, dole -3 a nahoře určitě ještě méně, navíc v horní částí foukal celkem...

zobrazit celý report

19.01.2017  | Ještěd

autor: human
hodnocení:

Na Ještědu jsem byl minulý rok, kdy byla velmi špatná sněhová situace, a tak jsem to chtěl zkusit, když funguje celý areál včetně Plání, o kterých jsem vůbec nevěděl, že existují. Projel jsem si párkrát některé sjezdovky a úplně se mi nelíbilo, že i přes to, že napadlo celkem dost přírodního sněhu, ...

zobrazit celý report

14.01.2017  | Ještěd

autor: chodera
hodnocení:

Prašan, prašan, zase prašan, všude spousta prašanu, nádhera. Po příjezdu na již docela plné parkoviště P1 jsme sa zařadili do asi 15- až 20minutové fronty, která se jako had vinula od dvou otevřených pokladen. Lanovek je ve středisku dost, takže potom už jsme jezdili celý den bez čekání. Pouze asi t...

zobrazit celý report

16.03.2016  | Ještěd

autor: OtaR
hodnocení:

Celkem příjemné překvapení v příměstském libereckém areálu, který je unikátní v tom, že se do něj dá ze stotisícového města přijet až pod lanovku tramvají. Ale jak vidno, tak místní spíše jezdí jinam, protože za krásného počasí byl areál poloprázdný, o to víc si to užili ti, co dorazili. Letošní prv...

zobrazit celý report

16.03.2016  | Ještěd

autor: Rychle
hodnocení:

Přemýšlel jsem, jestli se vyplatí jet z Prahy na dvě hodiny lyžovat na Ještěd, a odpověď byla jasná - vyplatí!

Dosud jsem byl zvyklý jezdit lyžovat vždy na celý den, ale tentokrát vzhledem k času byla možnost pouze půldenního volna, a tudíž vznikla otázka, jestli to má na půl den smysl.

**Neg...

zobrazit celý report

27.02.2016  | Ještěd

autor: sipa32
hodnocení:

Na Ještěd jezdím rád kvůli víceméně jediné sjezdovce, a tou je místní Slalomák. Pěkná předpověď počasí mě tam v sobotu opět vylákala. A zklamán jsem rozhodně nebyl. I v letošní podivné zimě byla ráno trať velice dobře připravena a vydržela tvrdá až do odpoledne.

zobrazit celý report

13.02.2016  | Ještěd

autor: Frank831
hodnocení:

Jelikož to mám na Ještěd velmi blízko, tak to pro mě byla jasná volba. Ráno před 8. hodinou to vypadalo na krásné počasí, ovšem s přibývajícími hodinami se začala tvořit mlha a okolo 11. začal poletovat i sníh.
Celodenní skipas vyjde na 590 Kč pro dospělého. Zákazníci operátora O2 mohou využít 20%...

zobrazit celý report

06.02.2016  | Ještěd

autor: Andrea Rosenbaumová - SNOW
hodnocení:

Už v pátek jsme se díky slibné předpovědi počasí (polojasno) rozhodli vyrazit na Ještěd. V Praze to po ránu vypadalo na slunný den, ale Ještěd zůstal celý den v mlze a nahoře foukal čerstvý vítr. Jinak byla viditelnost dobrá.
Celodenní skipas pro dospělého lyžaře stojí 590 Kč a dítě 320 Kč. Úplně ...

zobrazit celý report

23.01.2016  | Ještěd

autor: Sparťan
hodnocení:

Dnes zdravím z "českého Innsbrucku", tedy z Liberce a jeho lyžařského areálu na úpatí hory Ještědu- skol! Celodenní permice vyjde dospělého lyžaře na 590 Kč a dítě na 320 Kč. Dost se tady využívá čtyřhodinová permice za 450 Kč.

A proč dávám jen dvě hvězdy? Protože: dnešní počasí, ledové plotny a ...

zobrazit celý report

10.03.2015  | Ještěd

autor: OtaR
hodnocení:

Příměstské liberecké středisko s dobrou dostupností i uprostřed března a při vyšších teplotách velmi příjemně překvapilo. Výborně upravené sjezdové tratě s dostatkem sněhu, kopce zalité sluncem, malá návštěvnost, ideální jarní lyžování na dopoledne. Z plného počtu hvězdiček chtě nechtě musím ubrat z...

zobrazit celý report

07.03.2015  | Ještěd

autor: eva
hodnocení:

Středisko dosahující výše 944 m n. m., celkově krásné prostředí, hustě zalesněné. 9,2 km sjezdovek ale vypadá větší než ve skutečnosti. Jednodenní permanentka stojí 590 Kč.

zobrazit celý report

21.02.2015  | Ještěd

autor: Sparťan
hodnocení:

Tak po pár letech jsem zavítal na sjezdovky pod vrcholem Ještědu. Moc se toho tady od mé poslední návštěvy nezměnilo. Je to celkem zajímavé středisko s členitýma sjezdovkama slušných délek, ale dosti úzkých, a to je největší problém tohoto střediska. Permice vyjde dospělého na 590 Kč a prcek zaplatí...

zobrazit celý report
Další reporty ze střediska: Ještěd

Lyžařské zájezdy

Hotel Marianna
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 268 Kč/os.
Résidence Machu Pichu
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 707 Kč/os.
Hotel Gornergrat-Dorf
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 6 809 Kč/os.