Arosa Lenzerheide - aktuální report z 23. - 24.03.2024 - SNOW.cz

Arosa Lenzerheide aktuální report z 23. - 24.03.2024

  průměrné hodnocení:

Švýcarsko Švýcarsko - Graubünden

Arosa Lenzerheide - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Milka
 • hodnocení:
 • návštěva od: 23.03.2024 do: 24.03.2024
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Na našich horách už v podstatě není kde lyžovat a pohled na webkamery nesliboval příliš dobré podmínky ani v nejbližším Rakousku. Zato ve Švýcarsku před několika dny vydatněji sněžilo, rozhodli jsme se tedy absolvovat tuto delší cestu. Naštěstí to stálo za to.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V Arose se sjezdovky rozprostírají na svazích pod vrcholy Hörnli, Weisshorn a Brüggerhorn. V horních částech převažují obtížnější sjezdovky včetně poměrně dlouhých černých. Mezi nimi vyniká Black Diamond. Početné členité červené sjezdovky jsou v dolní části areálu doplněny ještě o modré sjezdovky. Některé končí ve městečku a je potřeba od jejich konce dojít k lanovce pěšky nebo dojet skibusem. Spousta modrých sjezdovek je obsluhována pouze vlekem a několik z nich ani nelze sjíždět opakovaně - například dlouhou modrou z Brüggerhornu.

Lenzerheide je oproti Arose mnohem rozlehlejší. Východně od městečka se rozprostírají dlouhé a členité sjezdovky na svazích Parpaner Rothornu a Urdenfürggli. Vyniká mezi nimi černá Silvano Beltrametti a červená z Rothornu s galerií.

Na protějším svahu najdeme pavučinu sjezdovek pod vrcholy Piz Scalottas, Piz Danis, Lavoz a Stätzerhorn. Sjezdovky se různě kříží, takže je lze různě kombinovat. Pod Stätzerhornem najdeme i černé.

Trochu stranou od hlavních svahů se nachází několik sjezdovek nad Churwaldenem.

Výhradu bych měla především ke značení sjezdovek, které je občas poměrně sporadické. Sjezdovky jsou navíc pouze číslovány, takže dorazit do požadovaného místa může představovat trénink paměti v podobě zapamatování si kombinace sjezdovek č. 60, 60a, 65, 65a a 78.

Sněhové podmínky:

V sobotu ráno byly sjezdovky perfektně urolbované, ale na místech přímo obrácených k rannímu slunci byly už při zahájení provozu hodně měkké. Brzy se ale zatáhlo a začalo sněžit, což s přestávkami vydrželo po celý zbytek víkendu. V nejníže položené oblasti Parpanu a Valbelly dokonce v sobotu dopoledne pršelo. V sobotu okolo poledne sněžilo velmi vydatně, v horních částech areálu napadlo až 30 cm sněhu. V neděli už sněžilo méně.

Na některých sjezdovkách se během odpoledne objevila místa vydřená na tvrdý technický podklad.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V Arose tvoří páteřní přepravní zařízení dvě visuté kabiny a kabinková lanovka, které jsou doplněné o několik sedačkových lanovek a vleky v nejnižší části areálu.

V Lenzerheide jsou svahy obsluhovány zejména sedačkovými lanovkami, které jsou doplněné o několik vleků, dvě kabinky a visutou kabinu na Rothorn.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Sklonek sezóny a předpověď počasí zřejmě řadu potenciálních návštěvníků odradily. Nástup na lanovky byl zcela bez čekání a sjezdovky byly většinou zcela prázdné.

Občerstvení a aprés-ski:

Na svazích se nachází velké množství restaurací, ale jejich návštěvou jsme se nezdržovali.

Doprava do střediska a parkování:

Příjezd z České republiky byl v pátek odpoledne bezproblémový, počasí slunečné, silnice suché. Parkovali jsme v Churwaldenu u ubytování. Parkoviště u lanovek jsou zpoplatněná. Po většinu víkendu byly silnice mokré a parkoviště pod sněhem.

+ plusy

 • Propojení Arosy a Lenzerheide
 • Sedačkové lanovky s bublinou
 • I přes silné sněžení upravený podklad sjezdovek

- mínusy

 • Ne úplně přehledné značení sjezdovek
 • Trochu nepraktické propojení Arosy s Lenzerheide visutou kabinou a obou částí Lenzerheide pomalou sedačkovou lanovkou
 • Drahé skipasy, jejichž cena s blížícím se datem výrazně narůstá
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11. - 14.01.2021  | Arosa Lenzerheide

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Po víkendu stráveném v Obersaxen Mundaun jsme se na zbytek pobytu vrátili do Lenzerheide. Hlavním důvodem byla blízkost areálu, která byla velkým plusem ve chvílích, kdy se ve sněhu nedalo ani chodit, natož jezdit autem :-).

07. - 08.01.2021  | Arosa Lenzerheide

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Z jednoduchého logického příkladu nám začátkem ledna vyšlo, že jestli nepojedeme lyžovat do Švýcarska teď, tak už si možná v téhle sezóně kvůli koronaviru vůbec nezajezdíme. V práci jsme tedy bleskově vyřešili urgentní věci, zabalili nezbytnosti a 6. ledna vyrazili.
V oblasti ArosaLenzerheide jsme...

19.12.2020  | Arosa Lenzerheide

 • autor: andy97
 • hodnocení:

Sobotní den jsme věnovali rozsáhlému areálu Arosa Lenzerheide, který nabízel více než 100 km otevřených sjezdovek. Volba to nebyla špatná. Za jeden den se však všechno rozhodně nestíhá projet, obzvláště, když si přiberete návštěvu propojeného areálu Arosa.

24. - 26.03.2014  | Arosa Lenzerheide

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Letos nově propojené dvojstředisko vstoupilo do klubu alpských lyžařských obrů, které vystačí i na týden. Velikostně i všestranným charakterem je srovnatelné třeba s rakouským Saalbachem, přičemž leží ještě o dost výše. Nová lanovka, která Arosu a Lenzerheide spojila, je vedená téměř geniálně - z do...

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

Mölltaler Gletscher

SNOW tipy

Výška sněhu 290 cm
Otevřené lanovky a vleky 6 z 9
Otevřené sjezdovky 27 z 36 km