Špindlerův Mlýn aktuální report z 30.03.2023

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Špindlerův Mlýn - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:
 • návštěva od: 30.03.2023 do: 30.03.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jelikož v celých Jizerkách a Krkonoších včetně jejich polské strany jsou v provozu v podstatě jen tři areály, z nichž dva jsem již tuto sezónu navštívil, padla dnes volba na Špindl. Skipasy se i pár dní předem daly pořídit za něco málo přes 600 korun, což bylo celkem fajn. Navíc byl jeden z posledních dnů, kdy se dalo zajezdit i na Mísečkách a Medvědíně, což se v dubnu již nikdy nedaří. Velká škoda deště, který odpoledne trval skoro 3 hodiny a lyžování dost znepříjemňoval, protože jinak zde byly opravdu skvělé podmínky. K tomu nulová zalidněnost a dokonce skibusy stále v provozu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jezdí se na Mísečkách, Medvědíně, ve Svaťáku i na obou Hromovkách, Stoh byl z důvodu závodů po většinu dne uzavřen. Nejlépe se jezdilo na červených na Medvědíně a ve Svaťáku a také na Hřišti. Na modrých to bylo vlivem hodně pomalého sněhu nezáživné, na obou černých zas byla znát několikadenní absence úpravy, stejně jako na levé Hromovce. Vytátých míst bylo po předchozím sněžení minimum. V provozu byl také snowpark na Mísečkách, uzavřeno jen pár překážek - fajn místo na vyblbnutí.

Sněhové podmínky:

Než začalo okolo 13. hodiny pršet, jezdilo se skvěle, ale ani potom to rozhodně nebylo marné. Nepříjemný byl hlavně déšť samotný, jako jeden z mála jsem neměl pláštěnku, ale jako jeden z mála jsem i přesto vydržel lyžovat až do 15:30. Úprava byla velmi dobrá, široké lyže skvěle držely a díky nulové zalidněnosti nebyly nikde žádné muldy ani led. Ani déšť překvapivě nepůsobil nějaké značné těžknutí sněhu. Jen na dojezdech se postupně místy tvořily louže.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Všechny zprovozněné LD jsou odpojitelné, přesto působí jízda na Medvědíně i Mísečkách poměrně zdlouhavě, obzvlášť ve špatném počasí. Naštěstí jsem si den vhodně naplánoval a většinu lijáku si "užíval" v bublině ve Svaťáku. Lanovka nezastavovala, také nebylo proč, většina sedaček i vyhřívala. Z vleků byl v provozu akorát ten u snowparku na Mísečkách. Zázemí je zde na velmi dobré úrovni, z promočeného oblečení jsme se převlékli na prostorných a vytopených toaletách na parkovišti na Mísečkách.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Do oběda lyžovalo v areálu několik desítek lyžařů, zejména po 14. hodině nás byly už opravdu jen jednotky. Vysněný stav, který zde lze zažít v podstatě jen za podobného počasí.

Občerstvení a aprés-ski:

Stejně jako většina dalších návštěvníků zdejší občerstvení nevyužívám, nicméně u dolních stanic LD bylo zpravidla vše otevřeno. Aprés-ski se na Mísečkách rozhodně nekonalo, po odjezdu pár běžkařů jsme zde v 16 hodin zůstali sami.

Doprava do střediska a parkování:

Na Mísečky jsme jeli z Polska přes Harrachov, Rokytnici a Rezek, jen okolo Rezku ležela ještě sněhová břečka na silnicích, díky vysokým teplotám se už zmrazky nikde nevyskytovaly. Kluzko bylo ale místy i tak, ještě den zpátky zde musel být i led. To samé platí i o parkovišti na Mísečkách, kde již místo ledu ležela skoro všude slušná vrstva sněhové břečky. Spíš než sníh a led ale na místních komunikacích způsobuje ztrátu trakce velká vrstva kamenného posypu, který se na silnici za celou zimu nakupil - asfalt již leckde skoro ani není vidět.

Parkování je pro držitele platného skipasu na Gopassu zdarma, běžkaři a ostatní platí 300 Kč, parkovat je možno do 20 hodin. Na konci prosince, kdy sníh nebyl skoro nikde, jsem pro běžkařský výlet musel akceptovat tuto částku i já, ale samozřejmě jde o úplně nesmyslný deal, obzvlášť když parkoviště nebylo ani při jedné z návštěv uklizené.

Palec nahoru areálu ale zdvihám za to, že v provozu stále zůstaly dva skibusy, a tak není problém mezi Medvědínem a Svaťákem za pár minut zdarma přejet. Z části vlivem plánování jízdních řádů a z části též vinou šoféra byla ale jízda v obou směrech neskutečně pomalá, při první cestě i přes 7 minutové zpoždění, se kterým autobus přijel. Skibus se celou dobu vleče rychlostí asi 20 km/h a z cesty, která se dá zvládnout za 3 minuty, je tak cesta minimálně třikrát delší. S lyžemi jsme v obou případech jeli jediní, linku využívají spíše místní obyvatelé pro přepravu po městě, ze školy apod.

+ plusy

 • Až na déšť skvělé sněhové podmínky
 • V provozu obě hlavní části areálu
 • Nulová zalidněnost
 • Snowpark na Mísečkách
 • Skibusy stále v provozu

- mínusy

 • Odpolední silný déšť
 • Kromě jedné jsou všechny LD nekryté
 • Absence úpravy na několika sjezdovkách ve všední dny
 • Ceny zdejšího občerstvení
 • Úprava parkoviště a místních komunikací
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25.02.2024  | Špindlerův Mlýn

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:

Je znát, že přes noc pěkně mrzlo, a tak první lano na Medvědíně bylo úžasné. Sjezdovky krásně připraveny, dokonce i lehce sněžilo, takže bylo i trochu prašánku. Na Mísečkách probíhaly závody a tréninky, ale nijak to nevadilo, závodníci měli vyčleněnou část sjezdovky Mísečské Turistické. Tato krása trvala do zhruba desáté hodiny, kdy začalo přibývat lyžařů a zvyšovat se teplota, a tak postupně muldovatěly sjezdovky, hlavně na prudších místech a dojezdech. Přejel jsem i na Svatého Petra, kde bych řekl, že není tak dobrý sníh, navíc začíná "hnědnout", takže jsem se vrátil zpět. Kombinace modré Trénikové a navazující černé pak byla na odpolední lyžovaní dostačující. Překvapivě (na víkend) ani nebylo tolik lyžařů, nejvíce jsem čekal před obědem dole na Medvědíně, a pak na Svatém Petru, ale odpoledne byly více méně turnikety průjezdné. Otevřeno bylo vše, jak lanovky, tak sjezdovky (kromě některých průjezdů), tak více méně i občerstvení. Parkoviště byly hodně plná, ale to i díky závodům, a bylo celkem i dost běžkařů. Silnice sjízdné bez potíží, na Mísečky je hodně štěrku na silnici. Do středy má ještě na Medvědíně přes noc mrznout, ráno a dopoledne to může být ještě zajímavé lyžování, pak nastane další obleva, tak uvidíme, co to udělá se sněhem.

10.02.2024  | Špindlerův Mlýn

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Sobota a k tomu slunce, to je skoro zázrak - v posledních dnech vidíme jen déšť a mraky, tak hurá provětrat sezonku a k tomu ještě kouknout na borce, co si v téhle jarní idylce přijeli střihnout Chinese downhill do Špindlu. Sníh byl dle očekávání i vzhledem k nočnímu dešti značně rozměklý, ale jinak...

31.01.2024  | Špindlerův Mlýn

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:

Zřejmě rozdávání vysvědčení či nepříznivá předpověď počasí zapříčinila, že ve Špindlerově Mlýně bylo téměř liduprázdno, a to jak na Svaťáku, tak Medvědíně. Čekání na modré šestisedačce bylo nejvýše od turniketů k packám, odpoledne bez čekání. Ostatní lanovky a kotvy naprosto bez čekání, skibusy poloprázdné, nejvíce lyžařů bylo asi v restauraci Stadion. :-) Každopádně otevřeno je všechno kromě pár malých vleků a sněhu je na všech sjezdovkách dost - žádné kamínky, občas větvičky a šišky. Nejlépe byla upravená FISka a vydržela tak i do zavíračky, na známých "prudších" místech se (až) odpoledne dělaly muldy, ale nebylo to nic hrozného. Sjezdovky už nejsou jedna ledovka (jako o víkendu), ale zase to není úplně prašánek, tak něco mezi. Odpoledne, hlavně v dolních částech už to začínalo být mírně rozbředlé. Ale zase nic hrozného na to, že teploty dle místních teploměrů u nástupů ukazovaly pár stupňů nad nulou. Parkoviště odpovídalo adekvátně zalidněnosti, nejvíce aut bylo již klasicky na Medvědíně a Hromovce. Příjezdové silnice mokré, na Mísečky též a navíc s velkou dávkou štěrkového posypu.

28.01.2024  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Nahoru Adolu
 • hodnocení:

Využil jsem poslední ze čtyř permanentek, nakoupených s velkou slevou už v listopadu. Byl jsem na slavnostním zahájení 9.12.23. To bylo velké zklamání. Ačkoliv měli v areálu vyrobený dostatek technického sněhu pro otevření více sjezdovek, bylo možno využít ve Svatém Petru pouze modrou, část červené ...

21.01.2024  | Špindlerův Mlýn

 • autor: 0ndra
 • hodnocení:

Kdo by to byl řekl, lednová neděle ve Špindlu, teplota hluboko pod bodem mrazu a místo očekávaných natěšených davů, front, ledu a muld na svazích, zázrak - jedno z nejlepších lyžování v této sezóně. A k tomu se mi taky konečně podařilo projet celý Špindl na lyžích v jediný den a poprvé se tak svézt ...

18.01.2024  | Špindlerův Mlýn

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:

Tento minireport by se mohl jmenovat cesta s Gopassem po Čechách. Monínec jsem tedy z důvodu špatné předpovědi počasí rovnou zavrhl a vydal se na Ještěd (mají otvírat další sjezdovky a předpověď zde byla příznivá). Tam postávala skupina lidí z FrashTracku, že nejede LD Skalka, dal sem tomu nějaký čas, ale nic se nedělo, tak jsem se rozhodl přejet na Medvědín (LD nakonec spravili až někdy k jedenácté). Cestou na parkoviště v Mísečkách byla ale byla nějaká kalamita, takže jsem se opět otočil a nakonec se mi podařilo dojet na Hromovku do Špindlu. Zapomeňte na pěkné obrázky z včerejšího reportu Sparťana. Parkoviště díky rychlé teplé vlně, která dnes přišla, byla jedna velká rozbředlá louže, připravené sjezdovky se měnily v těžký sníh s muldami, a po poledni začalo intenzivně pršet. Nakonec začalo sněžit a mrznout, ale lyžování už bylo hodně náročné, zvlášť třeba přejezd z nové Přehradní byl jak jízda v okapu. Dobré zprávy jsou, že už byla otevřená červená FIS a černá by měla být otevřena v sobotu. Další dobrou zprávou bylo, že přes nepřízeň počasí vlekaři ometali sedačky, a zaklapávali ty nevyužité (nahoru i dolu), takže lyžař neseděl na LD v mokru. A poslední dobrou zprávou je, že zase začlo mrznout a padat sníh, takže by na víkend mohly být sjezdovky opět pěkně upravené.

31.12.2023  | Špindlerův Mlýn

 • autor: mydlar1
 • hodnocení:

Silvestr ve Špindlerově mlýně; Nepíšu velký report, to podstatné bylo napsáno v reportu od Sparťana z 30.12.2023, takže dávám pouze rozdíly a pohled na Silvestra. Původně sem mířil na Medvědín, ale parkoviště na Mísečky bylo dle kolegů plné, takže sem vzdal cestu přes Vítkovice a jel rovnou do Špindlu. Tam byla situace podobná, Medvědín-parkoviště už bylo zavřené a parkoviště Hromovka odbavovala auta na přilehlá parkoviště na loukách, která byla téměř samé bahno. Mě se podařilo najít místo na asfaltu, takže sem při odjezdu nevypadala jak po závodu motokrosovou tratí. V duchu sem si pomyslel, že to bude na sjezdovkách masakr, ale nebylo to tak. Hodně lidí zde parkovalo jen pro vycházky a tak na sjezdovkách a u lanovek nebylo tak plno. Takhle, znám Špindl mnohem více zalidněný. Na Hromovce se už dopoledne dalo nastoupit bez čekání, na Svatém Petru na šestisedačce do cca 5-10 minut, dle toho, jak zrovna přijel dav lyžařů. Sjezdovky byly připraveny lépe, jak píše Sparťan, Červená FIS (5) se dala rozumně jezdit až do zavíračky. Hromovka dojezd už byla ve dvě jako plato od vajec a sjet ji na konci lyžování vyžadovalo celkem umění. Lanovky byly v provozu sedačkové, včetně dvojsedačky, ale s výstupem pouze nahoře, na černé FIS není moc sněhu. Navazující kotva nahoru stále zavřená. Občerstvení bylo otevřeno vše, co může v areálu být, lidí celkem dost (zase nebyly na sjezdovkách). Parkoviště při odjezdu docela fičák, ale díky organizaci praocvníků parkoviště nevznikaly výraznější zácpy. Odpoledne z pohledu ohňostrojů a petard byl narozdíl od minulých let opravdu klid. Nevím jak, o půlnoci, to už sem byl doma ...

01. - 02.04.2023  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Po Velikonocích bude provoz již ukončen a s tím sněhem to bude tak akorát, aby se lyžovalo do Velikonoc. Od čtvrtka jsou teploty opět nad nulou a do soboty celkem i dost pršelo, a tak dost sněhu ubylo a moc ho zde již na sjezdovkách není, a to hlavně na Turistické, která je na několika místech dosti...

16.03.2023  | Špindlerův Mlýn

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

Na jedno z posledních lyžování jsem vyrazil do Špindlu. Dle webkamer z předchozích dní jsem očekával trochu nižší návštěvnost. Celkově dobré lyžování, ale už jsou jarní podmínky - buďto písek, nebo ledová hora. Otevřeno vše kromě dojezdu jedné Hromovky. Ve Sv. Petru to bylo hodně ledové, takže jsem se od cca 10 do 12 h přesunul na Medvědín - nejlepší podklad byl na Horních Mísečkách, Medvědín od půlky oraniště. Ve Sv. Petru nejlepší horní polovina černé FIS, dolní část led, modrá oraniště, červená místy ledová. Sněhu je ještě dostatek - dole asi 20 cm mimo sjezdovky. Nahoře ještě kolem metru mimo. Otázka je, jak rychle bude odtávat, když hlásí dvouciferné teploty příští týden. Na otevřených sjezdovkách 50 až 80 cm. 3Zalidněnost poměrně vysoká, ale většina byla jednodenní - bylo hezky a teploty v noci -4, dopoledne kolem nuly, tak mnoho lidí vyjelo na poslední lyžování. Čekací doba od 10 do 12 h cca 5 minut. Odpoledne už skoro bez čekáníU Zubra na Medvědíně jídlo s pitím 250 až 300 Kč.

14.01.2023  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Nahoru Adolu
 • hodnocení:

Na 14.1. jsem měl registraci na testování lyží. Tato akce byla zrušena pro nepříznivé podmínky, ale permanentku jsem už rušit nechtěl. Čekal jsem mnohem méně sněhu, než ve skutečnosti na sjezdovkách leželo. Bylo pro mne příjemným překvapením, jak hezky se zaměstnancům areálu daří připravit docela he...

10. - 13.01.2023  | Špindlerův Mlýn

 • autor: tomtvaroha
 • hodnocení:

Předpověď počasí byla neúprosná a čekal jsem horší stav sjezdovek. Ovšem počasí moc nepřálo a každý den něco padalo, dole déšť a od půlky kopce sníh. Snad dle předpovědi od 16. 1. bude stabilnější zimní počasí.

26. - 27.03.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Makov
 • hodnocení:

Na víkendové lyžování jsem neměla velká očekávání z důvodu vyšších teplot a očekávané vyšší zalidněnosti. Pozitivní bylo slunečné počasí, což ale mělo za následek rychlé měknutí sněhu, takže odpoledne bylo lyžování spíše za trest. V sobotu zklamání, ale neděle super bez lidí.

13. - 14.03.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Martin2
 • hodnocení:

Solidní lyžování v neděli i pondělí. Krásné jarní počasí - slunce a ráno tvrdá upravená pista. V neděli od pozdního rána do cca 13.00 fronty, ale pak už to bylo s čekáním do cca 5 minut, takže na Špindl super. V pondělí pak obecně méně lidí, i když v exponovaných časech fronty byly.

12.03.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Tomanuel
 • hodnocení:

Konečně jsme si spravili chuť na českých horách po minulé návštěvě Lysé hory. Jezdili jsme převažně na Hromovce, kde byla čekací doba max. 6 minut. Nejdelší fronta byla tradičně ve Svatém Petru. Na vedlejší černé dvojsedačce se nečekalo vůbec. Bohužel kotva na Hřišti nejezdila - veliký mínus. Počasí bylo naprosto luxusní. Na obloze ani mráček a teploty lehce nad nulou. Povrch držel krásně i odpoledne, dokonce i v nižších polohách sjezdovek. Jediným šrámkem na lyžování byl probíhající závod Krkonošská 70, který vedl přes obě Hromovky. Naštěstí organizátoři to perfektně zvládli. Po dlouhé době parádní lyžování v českých horách.

11.02.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Na další lyžařské zážitky vyrážíme na večerní lyžování na Hromovku. Při příjezdu do Špindlerova Mlýna nejvíc řešíme, kolik bude lidí a jak dlouhá bude fronta. Nenaplňují se černé scénáře a trávíme tak večer pěkným poježděním.

19.01.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: topfish.dufek
 • hodnocení:

Středa, na lyže třeba. Vybírali jsme všední den podle předpovědi počasí a vyšlo to. Azuro celý den, bezvětří. Přijeli jsme na první lano na Medvědín a podle již vyzkoušené taktiky "dopoledne Medvědín a odpoledne Svaťák" perfektní lyžařský den. Dopolední Medvědín: víceméně jsme jezdili jen červenou a...

18.01.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Po včerejším odpoledni bez lidí v Nové Pace se dnes nedalo odolat slunečnému počasí a vyrazil jsem do Špindlu. Mrzlo a k tomu totální azuro, takže ten nápad jsem neměl jen já. Po příjezdu k parkovišti na Hromovce jsem se zhrozil, kolik už je tam aut, první lano už mě ani tak nezajímá. A tak jsem jel...

15. - 16.01.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Další lednový víkend trávím v "jamě lvové" a je to až na ty strašidelné fronty, které zde byly hlavně v sobotu, celkem povedený víkend strávený na pořádně zmrzlém až ledovém kopci v obou hlavních areálech. V sobotu na prosluněném Medvědíně a v neděli ve stínu a ráno pořádném mrazu, ráno bylo -9 stup...

06.01.2022  | Špindlerův Mlýn

 • autor: topfish.dufek
 • hodnocení:

Hezká předpověd lákala na lyžování ve Špindlu. Ráno cestou na Jičín bylo na silnicích už trochu sněhu a docela to klouzalo. Na otevřených polích i docela foukalo. Parkoviště pod Medvědínem poloprázdné, hodně SPZ "PL". Sjezdovky hezky upravené s pěticentimetrovou vrstvou prašanu. Začali jsme na Medvě...

29. - 30.12.2021  | Špindlerův Mlýn

 • autor: plamenomet
 • hodnocení:

Poprvé jsem zavítal do Špindlu. Bohužel zrovna v době, kdy se teploty ani přes noc nedostaly pod 0 stupňů. Od lyžovaní jsem nic moc neočekával, ale nakonec jsem byl mile překvapen. Recenzi píšu jako člověk, co česká střediska moc v oblibě rád nemá a raději si zajede do Dolomitů.

Další reporty ze střediska: Špindlerův Mlýn

Istebna - Zagroň

Istebna - Zagroň

Istebna - Zagroň

Istebna - Zagroň

Istebna - Zagroň

Istebna - Zagroň

SNOW tipy