Katschberg - lyžování - SNOW.CZ

Katschberg

Rennweg, St. Margharetten

Rakousko - Korutany | Lungau

Foto

Malá lyžařská houpačka v okolí stejnojmenného sedla Katschberg nad obcí Rennweg nabízí členitý terén od červeno-modrých ranvejí na svazích Tschanecku až po černou Direttisssimu z vrcholu Aineck nebo dlouhou, přehlednou a rekreační dálnici A1 do St. Margarethen v Lungau. V Katschbergu je možné lyžovat přímo ze dveří hotelu.

Katschberg - sjezdovky

14%72%14%
70 celkem sjezdovek (km)
70 zasněžování (km)

Katschberg - lanovky a vleky

vlek
9
sedačka
3
sedačka expres
1
sedačka krytá
2
kabinka
2
27300 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1110-2220 m n.m.1110 m

Mapa sjezdovek

Katschberg - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Katschberg - lyžování

Katschberg je moderní horský resort, kde není nikam dál než 10 minut pěšky. Lyžařský komplex se 70 km sjezdovek má dvě epicentra – východní svahy Tschanecku a západní a severní svahy Ainecku, které jsou vzájemně pohodlně propojené cestami a lyžařským mostem překlenujícím silnici na Katschbergu.

Většina tratí na Tschanecku jsou sportovně až rekreačně červené a jejich sklon s tím, jak se vzdalují od samotného vrcholu Tschaneck, postupně ubírá na síle. Jde o pohodové, lehce proměnlivé červené tratě a vždy s více variantami obtékající domovskou lanovku či vlek. Jediná náročnější trať spadá z vrcholu – podél kryté 6sedačky se rozprostírá široká, černě značená, ale bezproblémová dálnice s jemnými proměnami sklonu. Neoblíbené vleky v nejjižnějších partiích Tschanecku pak obtékají ty nejliduprázdnější tratě. Všechny zdejší sjezdovky se v širokém profilu prosmýkají řídkým lesem, který je spolehlivou ochranou před větrem i difúzním světlem.

Protilehlý Aineck je široko daleko nejvyšší a povětrnostně velmi exponovaný bod, z Katschbergu jej zpřístupňuje expresní 3sedačka. Z vrcholu po spádnici klesá široká černá Direttisssima s velmi strmým, ale krátkým úvodem, „červenou“ střední pasáží a opět poctivě strmým dojezdem. Direttissimu obtéká užší, serpentinovitá červená trať. Severní strana Ainecku je celkově spíš mírnější, nahoře a ve střední pasáží až plochá, ale ve svém terénu má i přechodně strmější záhyby, strmější je i nejníže položená třetina svahu. Dominantní tratí je „dálniční“ sjezdovka A1 – široká, mírná a přívětivá sjezdovka, která vás po 6 km dovede do údolní obce St. Margarethen. Z hlavní dálnice A1 se odděluje nejprve středně strmá trať směřující k nástupní stanici „vrcholové“ kabinky a později mírná trať ke stanici Silver Jetu II. Moderní kabinku Gipfelbahn obtéká spletité klubko širokých až dálničních červených tratí, které se postupně slijí do sběrného traverzu a dojezdové rovinky, a jedna černá varianta, již tvoří zhruba půlkilometrový výrazný padák.

Cílovou skupinou Katschbergu jsou rodiny s dětmi od 4 do 12 let – tomu je přizpůsobena veškerá strategie (infrastruktura, sportovní aktivity, corporate design, marketing). Většina ubytovací kapacity Katschbergu se nachází ve čtyřhvězdičkových hotelech.

Katschberg je součástí korutanského superskipasu, Oberlungau, skipasu Lungo i Salzburger Super Skicard – je tak epicentrem velmi rozsáhlého regionu pokrytého různými variantami skipasu.

Večerní život lehce tepe, ale úměrně rodinnému složení hostů – se zavíračkou lanovek a vleků se v barech a horských chatách u nástupních stanic rozjíždí aprés-ski s největší koncentrací kočárků v Alpách. Rodiče s kočárky korzují po středisku i po celý den.

Moderní lanovky, pestré a převážně pohodové a vzájemně bezproblémově propojené terény a krásné horské chaty utvářejí atraktivní, přitom příjemný a rodinně přívětivý areál, kde se cítíte velmi útulně až opečovávaně.

Před 15 lety byl Katschberg nezajímavý, zaostalý areál plný kotvových vleků, dnes je spolu s údolími Grossarltal a Kleinwalsertal nebo tyrolskými Serfaus Fiss Ladis mezi nejdynamičtěji se rozvíjejícími turistickými regiony v Rakousku. V příštích letech nahradí nová kabinka ze St. Margarethen (Silver Jet I) starou dvousedačku. V plánu je výstavba nového hotelu na Katschbergu, s nímž přijde i nová sedačková lanovka, která nahradí jeden z posledních vleků.

Katschberg - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

390

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:
ski-in/ski-out:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
parkoviště:

Pobyt

Optimální doba pobytu:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • pestré rodinné i sportovní terény
  • ubytování přímo na sjezdovce
  • superskipas Lungo platí i v blízkém Lungau nebo Obertauernu

Minus:

  • větrný a exponovaný vrchol Aineck
  • několik přestupů při výjezdu na Aineck ze St. Margarethen

Odkazy

Sníh Katschberg

Výška sněhu 150 cm
Otevřené lanovky a vleky 16 z 16
Otevřené sjezdovky 70 z 70 km

Počasí Katschberg

pátek (19.01.) weather -3°/ -2°
sobota (20.01.) weather -6°/ -4°
neděle (21.01.) weather -6°/ -3°

Lyžařské zájezdy

Apartmány Piz Aot
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 095 Kč/os.
Hotel Brunnerhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 952 Kč/os.
Gästehaus Braunegger
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 2 081 Kč/os.