Novinky - Kaunertaler Gletscher - SNOW.cz - lyžování

Kaunertaler Gletscher novinky

Novinky ve středisku Kaunertaler Gletscher - nové lanovky, vleky a sjezdovky

Nová lanovka Langtaufers–Karlesspitze | Projekt

plánovaná přístupová lanovka z jihotyrolské oblasti Reschenpass na ledovec Kaunertal zatím nemá podporu ani ochránců přírody, ani podnikatelů na jihotyrolské straně hranice

100místná kabina (Funifor) místo vleku Weissseeferner 1 a 2 | 2019/20

Dlouhý vlek na hlavním ledovci Weissseeferner nahradí kyvadlová kabinová lanovka větruodolného typu Funifor v lehce pozměněné trase s nově vybudovaným nájezdem na stávající sjezdovky. Náhradu vleků si vyžádaly hlavně geologické poměry. Ústup ledovce a ohrožení dosavadní trasy vleků morénovými i lavinovými závaly činily provoz rizikovějším než dříve s hrozbou častějších uzavírek. Pro novou lanovku byl proto zvolen typ funifor, který se obejde prakticky bez podpěr na rozdíl od běžných kabinkových lanovek - na celé 2 km dlouhé trasy budou pouhé dvě, přičemž volné rozpětí mezi podpěrami dosáhne 1,5 km. Kabinová lanovka typu funifor má díky širokému rozchodu lan a nízkému závěsu kabin extrémní stabilitu ve větru.

Nový tunel a černá sjezdovka Wiesejaggl (délka 2,2 km) | 2014/15

Na nejzápadnějším a zároveň nejzapadlejším ledovci Kaunertaler Gletscher přes léto vyrazili lyžařský tunel, díky němuž se otevře sjezd od horní stanice kabinky Karlesjoch až k nástupu na sedačku Ochsenalm – z 3 100 m do 2 150 m n. m. Tunel nazvaný Wiesejaggl je 140 m dlouhý a znovu díky němu obživne někdejší černá sjezdovka (č. 6), která se po demontáži sedačkové lanovky stala v podstatě nepřístupnou.

Kaunertaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Kaunertaler Gletscher

Výška sněhu 210 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 7
Otevřené sjezdovky 0 z 50 km