Novinky - Kaprun - Kitzsteinhorn - SNOW.cz - lyžování

Kaprun - Kitzsteinhorn novinky

Novinky ve středisku Kaprun - Kitzsteinhorn - nové lanovky, vleky a sjezdovky

Nová 32místná kabinka 3K Maiskogel–Langwied | 2019/20

Nová prostorná lanovka s exkluzivním designem a panoramatickými okny zajistí propojení areálů Maiskogel a Kitzsteinhorn.

Propojení lyžařských areálů Maiskogel a Kitzsteinhorn | 2019/20

Dvě nové navazující lanovky o celkové délce 8 km propojí Kaprun, jeho domovský lyžařský areál Maiskogel a ledovcový areál Kitzsteinhorn. Prvním úsekem je 10místná kabinková lanovka na Maiskogel, která se otevřela v prosinci 2018. O rok později na ni navazuje robustní kabinková lanovka 3S, která lyžaře přenese z vrcholu Maiskogelu do mezistanice Langwiedboden pod Kitzsteinhornem. Díky přímému propojení ubytovacího střediska s ledovcovým areálem se zároveň uleví přetížené příjezdové silnici z Kaprunu na parkoviště pod Kitzsteinhornem. Kaprun se tak promění v jeden kompaktní lyžařský komplex do každého počasí a sněhových podmínek. Projekt za 80 mil. eur nese označení K-onnection.

Společný skipas Alpin Card | 2019/20

Lyžařské oblasti Skicircus (Saalbach, Hinterglemm, Leogang a Fieberbrunn) a Zell am See Kaprun (Schmittenhöhe, Kitzsteinhorn, Maiskogel) nabízejí již výhradně společný skipas, který tak platí na 121 lanovkách a vlecích a 408 km sjezdovek.

Krytá 8sedačka Schmiedinger místo vleků | 2016/17

Moderní sedačková lanovka s bublinou a vyhříváním nahradí staré kotvové vleky, což umožní ještě rozšířit stávající ledovcové sjezdovky.

10místná kabinka a expresní 8sedačka (telemix) Gletscherjet III místo sedačky a vleku | 2015/16

Nové lanovky na Kitzsteinhornu zcela změní „dopravní obsluhu“ ledovcového areálu – výjezd bude nejen pohodlnější, ale hlavně rychlejší. Nová páteř totiž spojí mezistanici Alpincenter s horní stanicí vleků pod Kitzsteinhornem. V prvním úseku pojede vyhřívaný telemix, složený z 10místné kabinky a expresní 8sedačky (Gletscher Jet III), který zároveň nahradí sedačku Gratbahn. Cestující v 10místné kabince (Gletscher Jet IV) budou moci přes mezistanici, umístěnou u nástupu na ledovcové kotvy Kitzlifte, pokračovat až na nejvyšší kótu ledovcových sjezdovek, tedy k horní stanici vleků Magnetkopflifte. Kotvy na ledovci budou jednak redukovány, jednak přemístěny, takže široké přehledné pláně se stanou ještě prostornějšími. Nové spojení si Kitzsteinhorn, nejstarší ledovcový areál v Rakousku, dopřává jako dárek ke svým 50. narozeninám. Díky lanovkám Gletscher Jet III a IV vznikne turistická atrakce i pro nelyžaře, kteří tak budou moci podniknout okružní jízdu po ledovci přes vrchol Kitzsteinhornu – nahoru a dolů pokaždé jinou trasou lanovek.

10místná kabinka Gletscherjet IV místo vleků | 2015/16

Špindlerův Mlýn - Medvědín

Kouty

Orlické Záhoří - Skioz

Rokytnice nad Jizerou

Pejo

Špindlerův Mlýn - Svatý Petr

SNOW tipy