Winter Park - lyžování - SNOW.cz
Foto

Na americké poměry obrovský areál se těší jedněm z nejlepších sněhových poměrů v Coloradu – leží totiž na západní návětrné straně hřebene (a zároveň pacificko-atlantického rozvodí) označovaného jako Continental Divide. Sjezdovky protékají lesy z pěti vrcholů, či spíše pahorků, jež jsou vzájemně kompletně propojené. Zaoblené tvary terénu znamenají mnoho mírných sjezdovek, ale – a tím je Winter Park zvlášť vyhlášen – v prořídlém lese se schovává i neobyčejné množství černých alias neupravovaných tratí ve velmi strmých svazích. Zejména úbočím vrcholu Mery Jane a Vasquez Cirque vděčí Winter Park za svou přezdívku „extremely Colorado“.

Winter Park - sjezdovky

17%75%8%
143 celkem sjezdovek (km)
1521 rozloha sjezdovek (ha)
122 zasněžování (ha)

Winter Park - lanovky a vleky

vlek
3
sedačka
10
sedačka expres
9
kabinka
1
36920 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

2743-3676 m n.m.933 m

Mapa sjezdovek

Winter Park - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Winter Park - lyžování

Centrálním vrcholkem, přístupným z ubytovacího resortu Village at Winter Park expresní 4sedačkou, je Winter Park (jak jednoduché). Z něho proudí zpět svižná „červená“ Hughes se sklonem rostoucím až do slalomáku, na opačnou stranu se rozbíhá pravidelná modrá o šíři přistávací dráhy a na dojezdu probíhá kolem ohromného cvičného areálu. Po velmi mírných a lehce se proplétajících tratích se lze sklouznout na úpatí Vasquez Ridge, kde se stékají svižné a široké modré s plochým dojezdem. Z Winter Parku se po širokánské, středně strmé trati Mary Jane dosáhne úpatí stejnojmenného vrcholu s hustou sítí tratí pro treeskiing (lesní freeride) a centrální, upravovanou a dostatečně širokou „červenou“ Sleeper. Velmi kuriozní, lehčí, ale hravé tratě stékají z nejvýše položeného, holého vrcholku Parsenn Bowl – brzy se zanoří do lesa a rozlévají se mezi stromy, přitom jsou pečlivě zrolbované. Traverz pak z tohoto pahorku odvádí freeridery do kotliny pod Vasquez Cirque s nejstrmějšími svahy, jejichž dojezd končí u expresní 4sedačky Pioneer pod Vasquez Ridge. Všechna zákoutí areálu jsou tak organicky propojena, jak se na čerstvě podle výkresů vystavěný resort sluší.

Poměrně málo je ve Winter Parku vydatných a dlouhých červených sjezdovek – terén přeje buď krotkým dálnicím pro krouživé, setrvačné oblouky, anebo náročnému boulovému terénu. Navzdory blízkému hřebenu Continental Divide neuchvátí ani scenérie – na obzoru vévodí oblá, vzdálená pahorkatina.

Jak je areál roztahán po mnoha rozložitých vrcholcích, tak si přišel i na velké množství přejezdových cest s plochými úseky, nevhodými pro snowboard.

Nejpraktičtější ubytovací základnou jsou nové apartmánové komplexy přímo u stanice přibližovací 4sedačky Zephyr Express, ovšem na úkor večerního vyžití. Jednodenní lyžaři parkují na velkém záchytném parkovišti, odkud je do „vesnice“ přiblíží originální kabinková lanovka připomínající kabriolet.

Hlavní občerstvovací stanicí je dřevěná chalupa Sunspot na vrcholu Winter Parku s restaurací i fast foodem (hamburgry a sendviče okolo 10 dolarů).

Winter Park - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

260

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 3 - 6 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • velmi rozsáhlý a přitom kompaktní areál
  • mnoho strmého freeridového lesního terénu
  • jedno ze sněhově nejbohatších coloradských středisek
  • ubytovací komplexy přímo u sjezdovek

Minus:

  • velmi omezený výběr středně prudkých sjezdovek
  • mnoho plochých přejezdů
  • ubytovací základna areálu bez atmosféry

Odkazy

Sölden

Sölden

Sölden

Sölden

Sölden

Sölden

SNOW tipy

Výška sněhu 383 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 31
Otevřené sjezdovky 0 z 146 km