Carezza (Karersee) - aktuální report z 19.01.2022 - SNOW.cz

Carezza (Karersee) aktuální report z 19.01.2022

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Jižní Tyrolsko

Carezza (Karersee) - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 19.01.2022 do: 19.01.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Už před dovolenou do oblasti Dolomit jsem byl natěšen na malé středisko Carezza. Měl jsem k tomu několik důvodů. Vidět jméno naší nejlepší sjezdařky na lyžích Ester Ledecké na jedné z kabinek tohoto areálu a pak vidět nejnovější a také nejmodernější lanovku v provedení cabrio. To první se mi splnilo, bohužel mé druhé přání ne a budu si muset počkat třeba na příští sezonu. Každopádně i tak byla návštěva střediska velkým zpestřením. Lidí velmi málo, občas ani člověk na té sjezdovce nikoho nepotkal a ani na lanovkách nikde neřešili respirátory, potěšily ale také velice hezké sjezdovky jak pro dospělé, tak i děti. No a já se tak trošku jako dítě cítím, tak jsem si také nějakou tu dětskou trasu přes boxovací panáky, co hrají, párkrát projel. Den opět jako malovaný a člověk si to tady opravdu užil.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky jsou zde různých náročností. Kdo má rád spíše černější sjezdovky, tak si na své přijde právě v oblasti Carezza, kde se hezky svezete na černé Pra di Tori. Anebo ještě hezká je Paolina a Masare, která se nachází na protějším kopci. Každopádně doporučuji ráno začít na prvně zmíněné, kde ještě dopadá sluníčko, protože kolem poledne již je sjezdovka ve stínu a tudíž v danou dobu jsou vhodnější protilehlé svahy podél lanovky Paolina. Pro děti bych doporučil modré sjezdovky podél lanovky Tschein, kde se také nachází funpark s různými skoky - můžete si zaboxovat či zahrát na xylofon a nebo oznámit průjezd úderem do gongu. Zbytek tvoří červené sjezdovky, které jsou velmi příjemné svým sklonem.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky jsou ideální a sjezdovky vydrží v perfektním stavu až do odpoledne. Je to dáno taky především návštěvností, která je tady opravdu minimální.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Toto středisko se v poslední době stává velmi moderním. Bohužel při naší návštěvě ještě nebyla v provozu nová kabinová lanovka o délce 3,8 km v provedení cabrio. Pokud se rozhodnete pro cestu kabinovou lanovkou Hubertus, tak zde najdete jméno naší skvělé lyžařky Ester Ledecké, a to na kabince č. 17 a 19. Další kabinky najdete v oblasti pojmenované král Laurin (König Laurin). Zbytek jsou vetšinou příjemné sedačky a občas se jedná o propojovací pomu, která se nachází při cestě zpět od krále Laurina do centra Carezza.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost je tu velmi nízká. Dalo by se říci, že tu skoro nikdo nebyl, což mělo výhodu, že si člověk nemusel na ústa nic nasazovat, a tak se vrátil do normálního světa ber respirátorů a roušek. Žádné fronty, prázdné sjezdovky.

Občerstvení a aprés-ski:

Restaurací je tu velký dostatek. Velice zajímavou je restaurace Rifugio Fronza alle Coronelle, kam se přímo z lanovky König Laurin dostanete po jezdících schodech. Trošku jsem zdejší systém nechápal, že si člověk musí říci, pokud chce nahoru nebo dolu, protože tu jsou jedny jezdící schody a obsluha lanovky zde mění směr jízdy. Druhou restauraci, kterou jsem zde navštívil, byla Obertierscher Alm. Zde je velmi příjemná obsluha a upřednostňují tady spíše němčinu než angličtinu. Ceny tu jsou standardní a jídlo, které jsem si dal, a to polévku s knedlíky, je výborné.

Doprava do střediska a parkování:

Vzhledem k ubytování v Moeně je to do střediska necelých 13 km. Silnice jsou suché. Parkovali jsme přímo v centru Welschnofen, kde je parkování zdarma. Na parkovišti ležely zbytky sněhu, jinak se jedná o štěrkové parkoviště.

+ plusy

 • Parkování zdarma
 • Sjezdovky jen pro sebe, tedy 0 návštěvnost
 • Nikdo neřešil respirátory
 • Rozmanitost sjezdovek
 • Překrásná panoramata

- mínusy

 • Nebyla ještě v provozu nová lanovka
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

20.03.2024  | Carezza (Karersee)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Carezza je jedním z nejméně známých a nápadných středisek Dolomit, ovšem zároveň se tu v posledních letech hodně investuje, a to především do nových lanovek. Areál má krásnou skalní kulisu Rosengartenu, mírné i strmé sjezdovky a i když se nachází blízko hlavního jihotyrolského města Bolzana, ve všed...

13.12.2015  | Carezza (Karersee)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

V okolí jezera Karersee mezi údolími Eggental a Val di Fassa se rozpíná polozapomenuté lyžařské středisko Dolomit s dlouhou historií a krátkou „současností“ – lyžovalo se tu již před 50 lety, přitom na začátku minulého desetiletí chátralo a většina vleků byla mimo provoz. Jako „koníček“ si ho pak po...

14.03.2013  | Carezza (Karersee)

 • autor: Radek Holub - SNOW
 • hodnocení:

Nevelké, typicky rodinné jihotyrolské středisko na úpatí kouzelného hřebene Rosengarten nabídlo nejen čerstvou vrstvu prašanu, ale i liduprázdné svahy.

Adelboden Lenk

Adelboden Lenk

Adelboden Lenk

Adelboden Lenk

Adelboden Lenk

Adelboden Lenk

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 37
Otevřené sjezdovky 0 z 113 km