Apres-ski a služby ve středisku Nassfeld - SNOW.cz - lyžování

Nassfeld aprés-ski a služby ve středisku

Nassfeld - apres-ski, relaxace, sport a služby ve středisku

Ubytování

Hotely, penziony, apartmány (Nassfeldpass, Tröpollach, Hermagor)

Aprés-ski

NTC park

Atrakce | outdoor

V mezistanici kabinkové lanovky Millenium Express sídlí NTC park se „zábavným“ nářadím určeným pro sjíždění na sněhu. Nejsnazší a zároveň nejzábavnější je snowbike – jakési kolo s lyžinami místo kol a bez brzdy, kterou nahrazují minilyže na nohou jezdce (bez velkých zkušeností lze sjíždět i „velké“ sjezdovky, snowbike je poměrně stabilní a umožňuje dobře zatáčet).

Weissensee (7 km2)

Bruslení | outdoor

Nedaleko Nassfeldu ve výšce 930 m n. m. se rozlévá jezero Weissensee, romanticky obehnané zalesněnými pahorky a v zimě hluboko zmražené. Na jeho hladině se upravuje až 25 km bruslařských drah - jde o nějvětší přírodní bruslařskou areénu v Evropě (6,5 km2). Bruslení je velmi uvolňující a uklidňující aktivitou, ke které se málokde jinde dostanete tak snadno jako právě na Weissensee. Zvláště jízda na tzv. dlouhých nožích stojí za to - lze si je tu půjčit, přičemž systém uchycení na botu je stejné jako u běžek. Největší světoví milovníci tohoto sportu – Holanďané – si 27 km dlouhé jezero Weissensee znárodnili pro své každoroční mistrovství na konci ledna poté, co nizozemské kanály přestaly zamrzat. Na trať dlouhou 200 km se vydávají tisíce Holanďanů, amatérů i sportovců. Dosavadní rekord činí 5 hodin a 11 minut, což představuje průměrnou rychlost bezmála 40 km/h.

Sáňkařská dráha | outdoor

5 drah, z toho 3 osvětlené

Zimní vycházkové cesty | outdoor

55 km

Aquarena (Kötschach Mauthen)

Akvapark | wellness

bazén, tobogán, svět saun

Gastronomie

Gastronomie:

  • cca 20 barů, restaurací a horských chat

Tressdorfer Alm

Obyvatelé Korutan mají italský šmrnc a smysl pro humor a jejich vstřícnost obvykle není nijak škorbená. Na veselejší a uvolněnější povaze se bezpochyby podílí i vyšší procento slunečního svitu. V horské chatě na Tressdorferalmu se o tom můžete přesvědčit na vlastní oči – obsluhuje tam nejveselejší rakouská servírka, vždy dobře naladěná Gina, která nikdy neodmítne ani lůček šnapsu se svými hosty na rozloučenou.

Servis

Lyžařská škola a školka (privátní výuka i v češtině), expresní servis – horní stanice Millenium Express (KofelCenter), půjčovna a úschovna – dolní stanice Millenium Express

Česky mluvící lyžařští instruktoři v oblasti

Michael Janek

Michael Janek

Nassfeld
Profil instruktora: Přejít na profil

Dolní Morava

Dolní Morava

Dolní Morava

Dolní Morava

Dolní Morava

Dolní Morava

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 8
Otevřené sjezdovky 0 z 11