Hlubočky - lyžování - SNOW.cz
Foto

Hlubočky u Olomouce jsou typickým přímětským areálem, který i ve skromných přírodních parametrech nabízí komplexní lyžařské služby, které ocení zejména méně nároční a a začínající lyžaři. ti nejmenší mohou využít vyhřívanou hernu pro děti, kterou ocení i rodiče.

Hlubočky - sjezdovky

60%40%
1.5 celkem sjezdovek (km)
1.5 zasněžování (km)

Hlubočky - lanovky a vleky

pojízdný koberec
1
vlek
3
3400 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

297-387 m n.m.90 m

Mapa sjezdovek

Hlubočky - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Hlubočky - lyžování

Hlavní tratí je 550 m dlouhá modrá, kterou doplňuje 600 m dlouhá červená a 180 m dlouhá modrá Dětská sjezdovka s rovnoměrným sklonem. Tratě obsluhují tři vleky – moderní dvoukotva, poma a jeden dětský vlek typu poma. Úplně nejmenším pak slouží lyžařský koberec o délce 50 m. Večerní lyžování se odehrává takřka v celém areálu – hlavní sjezdovka je z každé strany osvětlena 40 lampami, takže je na ní vidět skoro jako ve dne, osvětlení bylo nainstalováno i na červenou sjezdovku a na sjezdovky kolem pohyblivého pásu.

Lyžařské středisko ve výšce necelých 400 m n. m. je samozřejmě závislé na výkonném zasněžování – vybudována proto byla vlastní vodní nádrž.

Přímo v areálu je k dispozici lyžařská a snowboardová škola, nechybí ani půjčovna vybavení. Děti se mohou schovat do ohřívárny s hernou a toaletami. Součástí areálu je také restaurace s venkovním posezením.

Přímo u vleků je asfaltová parkovací plocha pro 50 automobilů a v těsné blízkosti je také další zpevněná odstavná plocha, na níž je místo pro 150 automobilů. V případě potřeby na ni navazují ještě nezpevněné plochy.

Malá vzdálenost areálu od největších měst Olomouckého kraje a provoz denně od 9 do 21 hodin dává možnost zajet si zalyžovat prakticky kdykoliv.

V Hlubočkách je v provozu také bobová dráha s celkovou délkou přes 1 500 m – jde o nejdelší dráhu na Moravě a třetí nejdelší v Česku. Na její trase jezdce čeká 17 zatáček, dva karusely (otočky o 360°), dva jumpy (terénní zlomy), jeden most a jeden tunel. Jedno- i dvoumístné boby mohou dosáhnout rychlosti až 60 km/h.

Hlubočky - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

2270

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • příměstské středisko s veškerým zázemím
  • provozní doba od 9 do 21 hodin

Minus:

  • nehorské prostředí

Odkazy

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 23
Otevřené sjezdovky 0 z 90 km