Sörenberg - lyžování - SNOW.cz
Foto

Turistické letovisko Sörenberg je typickým víkendovým cílem Lucerňanů, neboť leží jen asi hodinu autem na jihozápad od města. Má dvě lyžařské lokality, které spolu nemají kromě skipasu nic společného – jednu tvoří jakoby krkonošský pahorek, druhá je orlím hnízdem.

Sörenberg - sjezdovky

57%28%15%
53 celkem sjezdovek (km)
10 zasněžování (km)

Sörenberg - lanovky a vleky

vlek
12
sedačka expres
1
sedačka krytá
2
kabinka
1
visutá kabina
1
20900 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1110-2350 m n.m.1240 m

Mapa sjezdovek

Sörenberg - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Sörenberg - lyžování

Hlavní lyžařská lokalita Dorf, jak název napovídá, se rozpíná přímo nad vesničkou Sörenberg, příčemž vleky jsou obvykle v pěším dosahu od ubytování a nástupních stanic je podél dlouhatánské obce hodně. Kopec má „krkonošsky“ zalesněné svahy do 1 500 až 1 700 m n. m., jimiž se proplétají lehčí modré tratě s červenými úseky, zvláště na dojezdech. Točí se tu množství dlouhých vleků a dvě sedačky, z toho jedna kuriozně ozdobená plyšovými zvířátky. Tato část je proto ideální pro lyžování bez ztráty času – od parkoviště vlekem nahoru a rovnou dolů.

Brienzer Rothorn je úplně něco jiného – dokonalé retro středisko pro sportovní lyžaře ze staré školy. Nahoru vás vytáhne visutá kabina, od níž jdete asi půl kilometru tunelem ve skále, abyste se po nedobrovolné túře ocitli na druhé straně hory v jiném světě. Za pěkného počasí vás naladí „letecký“ výhled na jezero Brienzersee a slavné vrcholy Eigerem, Mönchem a Jungfrau. V kotlině pod Rothornem se vlní červené tratě podél dvousedačky, černá, zčásti upravovaná a zčásti boulová sjezdovka pak odtud řítí do údolí. Rothorn má díky tomu všemu ideální předpoklady pro závod Down to One. Na startu v dolní stanici kabiny se sejde 70 účastníků, kteří musí výjezd–sjezd stihnout v časovém limitu, jinak jim v druhém kole kabina ujede. Intervaly odjezdu lanovky se přitom v každém dalším kole zkracují – vyhrává ten, kdo zůstane v kabině jako poslední.

Obě sörenberské lokality by se měly v budoucnu propojit lanovkami, které zatím supluje skibus anebo jednosměrná přejezdová cesta.

Sörenberg má na švýcarské poměry nižší ceny, zvláště oproti známým střediskům v okolí. Výjezd pěších lanovkou na Rothorn přijde jen na 10 CHF.

V zimě je možný příjezd pouze ze směru Lucern a Entlebuch, neboť průsmyk Glaubenbüelen směrem od Giswilu se uzavírá. Parkoviště u nástupních stanic lanovek a vleků jsou zdarma.

Sörenberg - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

390

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

lanovky a vleky:
kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:
chráněné terény:

Atmosféra

genius loci:

Doprava

příjezd:

Pobyt

Optimální doba pobytu: 1 - 3 dní
Vysvětlivky k ratingu SNOW

PLUS A MINUS

Plus:

  • milé, méně náročné sjezdovky přímo ve středisku
  • vyhlídkový vrchol Brienzer Rothorn

Minus:

  • pouze kratší sjezdovky s krkonošským charakterem (Dorf)
  • terény na Rothornu přístupné jen dlouhým pěším tunelem
  • starší lanovky a vleky

Odkazy

Valmeinier Valloire

SNOW tipy

Výška sněhu 60 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 30
Otevřené sjezdovky 0 z 160 km