Nejlepsi lyzovani v Rakousku. (strana: 3) - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Rakousko Nejlepsi lyzovani v Rakousku.

Nejlepsi lyzovani v Rakousku. (strana: 3)

19.12.2017 12:21:11 #61 

Příspěvků: 1

JaromírS muž

Ahoj, za naší rodinu doporučuju Bad Gastein. Moc jsme si to tam pochvalovali. Co se sjezdovek týče, tak byly skvěle upraveny a byly dlouhé. Lidí tam taky moc nebylo a chytli jsme hezké počasí, takže vážně vydařené. Jako ubytování bych asi doporučil český hotel AlpenHearth – http://www.alpenheart.at krásný pokoje, přívětivý personál a točí české pivo :)

19.12.2017 19:22:31 #62 

Příspěvků: 109

PetrOstap muž

>> #61, JaromírS, 19. 12. 2017 12:21:11

No vidíš a mě se třeba Bad Gastein vůbec nelíbil, nicméně je pravda, že počasí bylo hrozný. A do Rakouska na český pivo za rakouský ceny určitě nepojedu.

16.02.2018 18:27:09 #63 

Příspěvků: 10

tatapavel

Ahoj, rád bych přidal pár poznatků/tipů pro Rakousko. Profil: otec, jezdící každoročně 20 let s dětmi od malička do Alp (Fr,CH,IT,Rak). Nesedíme v restauracích, nastupujeme ráno na netknuté sjezdovky, končíme se zavíračkou, užíváme sportovnější tratě, rádi zkusíme bezpečné freeride vedle sjezdovek. Ale k tomu Rakousku: Tip1: Zásadně hledám ubytování přes Tiscover, tak abych měl zajímavá místa v dojezdu cca do 1/2–3/4 hod; v ceně mezi 15–30 Eur/Os/noc. Věřte že to jde a kvalitně! Dobrý je je prodloužený víkend v prosinci,lednu,či na jaře po prázdninách; ideální je pak např. Neděle-Středa (zcela vyhnutí se zácpám a sobotnímu přetlaku) Tip2: Nejraději jezdíme na 2–4 noci, první den z Prahy rovnou na sjezdovku (absolutně klidná pohodová jízda), poslední den ze sjezdovky rovnou domů. Hlavní ale je se přemoci a přijet na sjezdovku hned ráno – bez front a hlavně nejlepší ježdění první 2 hodiny. Když např. v Ischglu přijedete v 9, počkáte si na dolní stanici minimálně hodinu ve frontě. Zbytečné! (nahoře fronty nejsou). Dejte si svačinu před 11 či po jedné a jezděte okolo poledne (fronty zmizí, všichni se narvou do restaurací) Tip3: Absolutní Top a sněhová jistota do jara je Západní Tyrolsko/Vorar­lbersko -Serfaus, Samnaun-Ischgl,Sankt Anton, ale i Nauders (cena skoro jako Špindl); hlavně kvůli výšce. Ubytko třeba okolo Immstu (v dosahu i Pitztal, blízko zajímavé a levné Kuhtai). Navíc většinou ráj freeride. Poslední roky tam jezdíme na 4 dni každý rok, je to absolutně srovnatelné (ostatně i propojené) se Švýcarskem. Tip4: Skvělé je lyžování na Hintertuxu (nějaké ubytko v Zillertalském údolí se sežene vždy) a to zejména listopad/prosi­nec/leden či duben (volné !) Tip5: O jarních prázdninách je sice přetlak, ale i o jarňákách lze ! Právě jsme se vrátili z 5denní lyžovačky s ubytkem poblíž Walchsee (500/os/noc ve dvou), Saalbach -Hinterglemm (nástup Fieberbrunn) a Wilder-KLaiser Brixental oboje nádhera v absolutní sezoně v podstatě bez čekání. Z Prahy kousek přes 400 km. Tip6: Ski Amadé je krásné, zejména s dětmi, ale o jarňákách drahé ubytování, po nich počítejte odpoledne (s vyjímkou Obertauern) s vodními lyžemi (malá výška); dopoledne ale vzorně upravené takže i tak pohoda. Tip7: Pěkně je v Alpbachtal/Wil­dschonau, menší ale pohodové. Tip8: Pro našince je vždy důležité místo, kde je možno si v teple na chvíli oddechnout,pos­vačit… Většinou takové najdete, možná by bylo fajn kdyby na to byla na SNOW zvl.stránka.. :-) Nádherné je třeba ve 2.patře Hintertuxu. Opravdu není nutno utrácet desítky Eur v přecpaných restauracích. Někdy ale knodlsuppe ze srandy dáme.. Varování1: Nedoporučuji v únoru Kitzbuhel: převaha (zejména nahoře) zastaralých nekrytých zoufale pomalých lanovek (je to otevřené a větrné,takže na zmrznutí), zdlouhavé přejezdy, velké fronty (právě díky nepromyšleným přejezdům) Držím palce.

16.02.2018 19:20:59 #64 

Příspěvků: 151

parezzbablu muž

>> #63, tatapavel, 16. 02. 2018 18:27:09

Pro našince je vždy důležité místo, kde je možno si v teple na chvíli oddechnout,pos­vačit

Přidám

  • v Nassfeld pod restaurací Kofelalm Madritsche (tam co vede kabinka z údolí) bývala taky taková místnost, kde se dalo sednout a bylo v ní teplo.
  • na Moeltalským ledovci, v horním patře nad restaurací tam kde končí přístupová kabinka je taky obr prostor pro odpočinek a pojezení vlastních zásob…
  • tuším že jsem takovýto prostor viděl i někde ve Skiwelt Wilder Kaiser, ale to už si nepamatuju kde…

PS: Já bych ty ceny v restauracích rozhodně nenazval přestřelenými, stojí to stejný peníze jako v údolích. A tak nějak bych řekl, že tu cenu dostanu odpovídající kvalitu. Takže já si do té restaurace na polívku, espresso, radlera rád zaskočím. Jsem na dovolené a tak si to muzu dovolit.

Skol.

17.02.2018 09:47:31 #65 

Příspěvků: 10

tatapavel

Ad místo na odpočinutí v teple od Skola)

  • Ve Wilder Kaiser je to místnůstka na horní stanici lanovky č. 60 ze Scheffau. –

(Mimochodek kousek od ní je můj TIP: červená 66 se starší lanovkou č.6, je to nádherná pláň (2 sjezdovky z obou stran lanovky), v četně skvělého freeride. Doporučuji, skoro nikdo tam nejezdí…

  • Naprosto unikátní obrovské odpočinkové prostory s obchody a občerstvením jsou v centru u dolních stanic lanovek v Zauchensee (Ski Amadé)
  • V pohodě si v často teple odpočinete v budovách u dolních stanic/pokladen v záp.Tyrolsku (př. Fiss, Nauders)
  • Výborný odpočinek s unikátním výhledem je v budově lanovek/panorama restaurartu

v centrální části erfaus-Fiss-Ladis pod Lazidem

Ad ceny od Skola)

  • Občas tam též dáme polévku či pivo. Přemrštěné to ale rozhodně je, o kvalitě bych tam opravdu nehovořil. Typické gastro jsou zde špagety se šlichtou jako ve školní jídelně, Hambáč či klobása s hromadou hranolek, či třeba trhaná palačinka. to opravdu nemá gastronomií nic společného.

Chete-li Tip na vynikající občerstvení na sjezdovkách – vynikající bufety (či pizza, o kávě nemluvě) v restauracích na svazích italských Dolomit (třeba vynikající a cenově pohodové Val di Fiemme)

TIP (kdekoli) pivko zakoupené za cenu 0,5–1 Eur ve Sparu umístěno v batohu bude mít nahoře zaručeně tu správnou teplotu !

18.02.2018 15:46:43 #66 

Příspěvků: 134

psm

>> #65, tatapavel, 17. 02. 2018 09:47:31

Abych sobě lahváče a dětem třeba fantu tahal na svahu v batohu, to fakt ne. Jak píše kolega nahoře, jsem na dovolené a počítám s nějakou kačkou navíc nad cenu skipasu.

19.02.2018 19:24:08 #67 

Příspěvků: 10

tatapavel

>> #66, psm, 18. 02. 2018 15:46:43

Ahoj, v pohodě. Můj příspěvek je pro blázny, co chtějí především lyžovat a nezdržovat se v hopsodě. Jinak nikoliv lahváče ale plecháče, nikoliv fantu ale čaj v termosce :-) Mějte se

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy