Diskuze - náměty a dotazy - strana 20 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování (strana: 20) - SNOW.CZ

Diskuze - náměty a dotazy (diskuze strana 20)

Nalezené položky: 659 « První | < Předchozí | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | Další > | Poslední »

05.02.2017 13:04:26 #571 

fischerbl

>> #570, adam 1, 05. 02. 2017 12:43:28

Ten „report“ nezmizel, jen se chronologicky přemístil do propadliště dějin, kam patří. Se divím, že ho redakce nesmazala úplně.

Jinej gang...
Fotky

05.02.2017 13:08:28 #572 

adam 1

>> #571, fischerbl, 05. 02. 2017 13:04:26

Ok,už jsem ho taky našel .Takže vše ok. a

05.02.2017 17:08:18 #573 

Radek Holub - SNOW muž

>> #572, adam 1, 05. 02. 2017 13:08:28

>> #571, fischerbl, 05. 02. 2017 13:04:26

Mazat kritické reporty je nevděčné, zavání to cenzurou. Byť hodnota tohoto je opravdu prakticky nulová.

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

29.11.2017 12:13:06 #574 

ondraZ

Ahoj, jen maličkost, vlastně dvě, spíše než k adminuům je směřuji k diskutérům: 1. Poslední dobou (roky) výrazně roste počet (a objem) OT příspěvků. Samozřejmě ten první má téměř vždy s daným tématem, dotazem atd aspoň nějakou sivislost, další však už málokdy, a sklouzává ke (často osobní) komunikaci dvou/tří osob, která by jistě mohla být vedena mimo dané vlákno. Pro mne jako dlouholetého pravidelného návštěvníka to zdejší diskuse jako celek pouze znepřehledňuje a drobet ztěžuje orientaci, ale hádám že pro nově příchozí – tedy povětšinou tazatelé, hledající odpovědi na otázky ohledně výběru lyží, areálů, škol atd atd – to může být nepříjemné daleko více. 2. Negativita vůči novým diskutérům, kteří přicházejí právě pro nějaké rady zkušenějších, doporučení atd. Pokud zde rozdávám rady už 10 let a stále jsou lidé schopni pokládat „neúplné“ dotazy, nemohu přesi stupňovat svou reakci na jejich neschopnost dodat relevantí data. Sice už jsem to vysvětloval 200×, ale to ten nový člověk nemůže tušit. Já znám terminologi, on ji znát nemusí (krátký/střed­ní/dlouhý oblouk jen tak namátkou, nízká/vysoká/střed­ní rychlost, nebo třeba "jsem zdatný/dobrý/střed­nědobrý atd lyžař…). Pokud se rozhodnu zde na fóru poskytovat rady – za což VELKÝ dík, o tom žádná – pak bych mohl/měl akceptovat to, že každý tazatel má právo na to ze začátku vědět stejný houby jeko ten první 10 let a 3524 příspěvků zpět. Asi takto: https://www.youtube.com/watch?…. Pokud o tomhle jen trošku zapřemýšlíte, budu rád, a myslím že nebudu sám. Mějte se, snad letos konečně pořádně navalí i tady v českomoravský kotlince;) Ondra

Video

29.11.2017 13:56:50 #575 

mirjur muž

>> #574, ondraZ, 29. 11. 2017 12:13:06

Souhlas. Dodám, že na snow.cz je to ještě dobré, na některých jiných fórech je situace ještě horší, jedná se až o zesměšňování i urážky takových tazatelů, ironické odpovědi, odkazování na google a předchozí příspěvky… Teď o tom zrovna probíhá diskuze na cestujlevne, zastal jsem se těch „nevědomých“ a trochu jsem dostal kartáč :-) . Asi to bude spíš nějaký společenský jev.

A jinak pokud jde o zaplevelování témat nesouvisejícími nebo osobními příspěvky – ono je to těžké. Vždycky se najde něco, co donutí diskutéra odbočit – a zakládat kvůli tomu nové vlákno nebo přeskakovat do jiného? Asi ne, že… Na druhou stranu i v takových příspěvcích se často objeví užitečná informace, a není jich málo. Takže to bych asi neřešil. Ledaže by se objevil nějaký sofistikovaný nástroj, který by to uměl třídit.

Co tě nezabije, to tě posílí!

29.11.2017 15:28:07 #576 

˘Ö˘Krab muž

Jakožto dlouholetý víceméně pasivní (36 příspěvků) návštěvník si můžeš tak nanejvýš stěžovat adminovi. Popř. se můžeš přidat k těm dvěma/třem diskutérům. Nebo je můžeš předstihnout a zahanbit a rovnou zaplnit vlákna kvalitním věcným obsahem s vysokou informační hodnotou. Směle do toho.

>> #575, mirjur, 29. 11. 2017 13:56:50

Každé vlákno se „vyčerpá“, všechno k věci je prostě pro tu chvíli (ve skutečnosti už po tisící) řečeno, tak pokračuje volnou zábavou. Stejně nikdo nový nic v historii nehledá, prostě si založí vlákno nové.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

29.11.2017 15:36:27 #577 

Harry žena

>> #576, ˘Ö˘Krab, 29. 11. 2017 15:28:07

:-D

caute Harry

P.S. Ale som velmi rad,ze konecne si Vas grafomanov,dys­lektikov a nemiestnych vtieravych vtipalkov,vsimol.

Uz aj mne ste zacali liezt na nervy. Ovsem,ja Vas dokazem pochopit,a tak mi nevadi,ze moju spickovu pismenkoskladaciu pracu tu na Snow svojimi prispevkami dehonestujete.

Som totiz demokrat a liberal.!!!

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

29.11.2017 16:38:08 #578 

ivan

Pokud není hobby-diskuse tvrdě polampasácku řízená, vždycky v ní po nějaké době okolo společného zájmu vznikne souznějící komunita a projeví takovou plkavou tendenci.

Bránit se tomu znamená nechápat dynamiku takového neformálního společenství. A pokud to nepřesahuje rozumnou míru, nikdo soudný se o to ani nebude snažit.

Zásadně jde o téma pro majitele webu. Párkrát za ty roky se to už nakouslo a jak vidno, se statem quo zde vládne přiměřená spokojenost. Při pohledu na plevelení ve spoustě jiných fór podle mě oprávněná.

Diskuse, která někdy oddriftuje mimo původně nastolené téma, může nadhodit věci i neskonale cennější než to, co se řešilo v prvních postech. Může dodat souvislosti, o nichž někdy ví jen omezený okruh zasvěcených. Tím může oslovit mnohem víc lidí než jen původního tazatele.

Doklady tady průběžně vznikají. A věřte tomu, že se tady tu a tam probírají věci, které můžou vděčně (neboť si to pro sebe zhodnotí bez nutnosti dokladovat zdroj) nasávat i asáci a docenti na příslušných vejškách. Víme, pamatujeme a známe svoje pappenheimské…

Takže i při své bohulibé snaze – i já tady tu a tam pléduju za podržení tématu, ale ani se svou historií si nedovolím na ctěné a milé zdejší kolegy tlačit – nechte brouka žít tak jako dosud.

Uff, to jsem si na starý kolena zase dal řečnický cvičení.

29.11.2017 16:48:57 #579 

ivan

>> #577, Harry, 29. 11. 2017 15:36:27

„Som totiz demokrat a liberal.!!!“

Ještě abys nebyl. Vlezle zneužíváš bezbřehé tolerance nás, poctivých českých pracujících, kteří tě z vrozené dobroty necháváme parazitovat v našich domácích diskusních vodách. A k tomu nám ještě podstrkuješ své ordinérní favoritky Vlhovou a Zuzulovou, které nechutně nastavují zrcadlo naší ženské sjezdařině, ve Svěťáku držené další Slovenou. Jako by tady nebylo dost těch vašich hereček a primátorek.

29.11.2017 18:40:18 #580 

valerius

Me prijdou pripominky uzivatele ondraZ celkem k veci. Stejne tak i nasledujici namitky.

Na jedne strane aktivni prispevatel (ve svem volnem case, rady davajici, casto necekane, ale praxi i teorii overene, postoprve…, uhybajici casto k off-topic a zertum), na druhe strane tazatele, kteri i svou vinou, lenosti, ci opomenutim, kteremu formoa a zahnojenost fora muze pomoci (jsou zde zakladni vlakna/prispevky na zakladni dotazy odpovidajici), polozi postoprve stejny dotaz. A polozi ho postoprve spatne (nebo bez podstatnych informaci, v tom lepsim pripade), prezentujice tak zakaldni nepochopeni toho, na co se vlastne ptaji. Ostrileni vlci, za leta a desetileti pochopivsi principy, neodpovi na tazatelovu otazku, ale chtice nasmerovat tazatele spravnym smerem, polozi mu “divnou” otazku. Nekdy si i prirypnou. Je na tazateli, jak se s tim popere. Urazi se tu, myslim, velmi malo. Ale nekteri utlocitni si casto ironii a rypnuti berou velmi osobne, misto aby v tom hledali informaci, ktera tam vetsinou je.

Toto forum tvaruji prispivajici a kvalitativni hodnota prispevku je o dost vyssi, nez si mnoho tazatelu kdy uvedomi. Toto forum tvaruji i tazatele svymi dotazy a tale rozvijejici se diskuze, ktera je jeste dulezitejsi. Valna vetsina dotazu totiz poukazuje na tazatelovo nepochopeni problematiky, ktere se v navazujici diskuzi projevi a vysvetli. Alespon je to zahodno. I pasivni ctenare bych radil mezi prinosy fora, nejen z pohledu “konzumentu reklamy”, tj. “sponzoringu”, ale i v dalsim rozsirovani potencialnich ctenaru, tazatelu a budoucich aktivnich ucastniku. Nechceme skoncit pouze ve svych osobnich diskuzich, zertech, rypani a placani se po zadech. Tim se nase socialni bublina uzavre a odtrhne od lyzarskeho mainstreamu a zbyde jen zvanirna, sem tam s dobrou myslenkou, z vnejsku vsak nepochopena.

Za sebe mi prijde zahodno usnadnit a nejak vice vnutit prvotazatelum jiz existujici intro-vlakna, ktera byvaji casto preskocena. At uz ignoranci tazatelu, ci jen neduslednym hledanim.

29.11.2017 19:25:03 #581 

Vvladimir muž

Off topic. Pište, dokud to jde. Vždytˇ i ten Zlatý slavík je cinknutý.

29.11.2017 21:16:13 #582 

fischerbl

Veškeré pokusy o řízení diskuze tady selhaly. Bohužel i mnozí vyzyvatelé k dodržování pravidel diskuze tato nedodržují. Mně osobně vadí neustálé zakládání nových vláken k tématům, která už tu jsou. Že to udělá nováček diskuze, bych pochopil. Ale proč to dělají i matadoři diskuze, to mi hlava nebere.

Jinej gang...

29.11.2017 22:05:03 #583 

Thomas muž

>> #582, fischerbl, 29. 11. 2017 21:16:13

Protože je to pořád dokola vlákna o hovnu, a jak je známo bič z hovna založeného začátečníky neupleteš. Matadoři čekají na pověstné třešničky vlákna,ale ty nováčci jaksi nejsou schopni založit a možná sis za ty roky všimnul ,že téměř žadnej matador tady nezaložil odborné vlákno,asi by byl sejmut nebo nebyl komerční zájem. Proto je asi tolik mlčících, páč vlákna o které mají zájem,tady nejsou.Tož tečka a zase ztráta času

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

29.11.2017 22:41:43 #584 

TNS muž

Dalo by sa povedať, že mi fórum po obsahovej stránke nevadí. Už dávno nečakám, že sa tu dozviem ohľadom lyžovania pre mňa skutočne zaujímavé informácie, ale inteligentné príspevky a brilantný humor pár prispievateľov ma núti aspoň čítať. OT reakcie veľakrát prevyšujú svojou hodnotou akúkoľvek relevantnú odpoveď.

Ak sa vyskytnú dotazy, alebo debata, v ktorých by som dokázal nadobudnutými skúsenosťami/ve­domosťami zvýšiť informačnú hodnotu obsahu, urobím to. Pokiaľ viem o danej veci hovno, budem mlčať.*

*keby sa všetci správali rovnako je tu pusto a nuda. :-D

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

29.11.2017 23:50:32 #585 

Ičes

Cielene sa prepracovávam k lepšiemu štartovému číslu

30.11.2017 01:03:28 #586 

ivan

>> #583, Thomas, 29. 11. 2017 22:05:03

„možná sis za ty roky všimnul ,že téměř žadnej matador tady nezaložil odborné vlákno,asi by byl sejmut nebo nebyl komerční zájem.“

Píše Thomas v #583 poté, co sem vložil svůj vysoce odborný #4 o pštrosech :-?

Museli bysme se napřed dohodnout, co kdo považuje za „odborné vlákno“ – jestli to není např. jen stránka plná fyzikálních vzorečků a la Physics of Skiing, Skiing Mechanics či Biomechanika FTVS, případně chemických o plastech lyžáků od Colonny et. al. Takové tady opravdu nejsou a jistě to ani nikdo nečeká, to bude až někde v disertaci.

Tento měsíc jsem sepsal a vložil tři delší blogy, které by při troše vstřícnosti snad mohly být považovány za jakžtakž „odborné“ v reálných mezích fóra SNOW. Bylo to včetně kritiky jízd Mikaely Shiffrin s přesnými odkazy na imho špatně provedené oblouky, i kritiky Petry Vlhová. Přesto se okolo toho žádná diskuse nerozpoutala, i když se tady jinak WC sleduje a komentuje docela s oblibou.

A pak ještě pojednání o problémech sjezdu včetně instalace A- a B-sítí.

Je samozřejmě možné, že:

1. To, co jsem sepsal, bylo tak dokonalé, že se k tomu nedalo nic doplnit a že se s tím muselo bezvýhradně souhlasit. Což je nesmysl.
  2. Byla to problematika málo zajímavá, která neoslovila. Což je naopak možné velmi dobře.

Tomu, že „matadoři“ (zase: definice nutná) nezakládají „odborná“ vlákna, se imo nelze moc divit. Aby to mělo matadoří úroveň, může to být i pracné – a proč by tomu někdo zadarmo věnoval čas? Proč by měl třeba mski pouštět jen tak sem do placu některé poznatky, jež považuje za své know-how a konkurenční výhodu pro své svěřence? (I tak jsme tady před lety předtím, než na čas zmizel v AUS, leccos hodně do detailů probrali.)

Kéž si při tom psaní sem vedle nadšení uchováme nadhled, odstup, pokoru a humor, neboť sice občas sáhneme trochu hlouběji, ale neprovozujeme rocket science, neblížíme se vyřešení perpetua mobile a život skoro všech zdejších soudruhů se točí okolo jiných témat.

30.11.2017 07:36:23 #587 

alfi62

„..Samozřejmě ten první má téměř vždy s daným tématem, dotazem atd aspoň nějakou sivislost, další však už málokdy, a sklouzává ke (často osobní) komunikaci dvou/tří osob, která by jistě mohla být vedena mimo dané vlákno.“ …veľmi výstížne napísane a moja podpora tohoto príspevku.Určite opytovateľa nezaujímaju niejaké fylozofické názory,keď sa aj tak v odpovedi nič konkrétne nedozvie,alebo aj ak niečo,tak veľmi okrajovo a vo väčšine prípadcov je to od danej témy dosť vzdialené.Myslím,že to je dosť na škodu tohoto fóra,lebo pri odpovediach k danej téme sa tu diskutér dozvie naozaj dosť vecí jemu potrebných.

30.11.2017 08:05:53 #588 

Harry žena

>> #587, alfi62, 30. 11. 2017 07:36:23

V mojom ponimani sveta je kauzalita bezproblemova­.Vsetko so vsetkym suvisi,aj ked sa to niekedy nezda. :}

Takze ,mne ak niekto z mojich konov debatnikov „pofylozofuje“ , robi radost pocitat si.Vraj ta uchylka ide s vekom.

caute Harry

Teoria je, ked nic nefunguje,ale kazdy vie preco. Prax je, ked vsetko funguje,ale nikto nevie preco. Ja som spojil teoriu s praxou,nic nefunguje a nikto nevie preco.

30.11.2017 08:27:57 #589 

korsičan muž

Přesně jak napsal Vladimír v postu 581 – buďme rádi, že si tady ještě může každý psát co chce. Pomalu se blíží doba, kdy to možné nebude a někde už dokonce dávno není.

Udám svůj krásný příklad svobodné diskuse a napíšu ho čistě politicky nekorektně.

Na Ivčera mě byl cikánským adminem jménem Patrik Banga zrušen účet za to, že jsem si dovolil do diskuse pod článkem o atentátu v Nice, napsal jedno jediné slovo – multikulti !!!! Věřte – nevěřte, napsal jsem jen toto slovo.

Žádal jsem následně o vysvětlení co jsem porušil za pravidlo Ivčera a bylo mi sděleno, že takové urážky on na diskusích trpět nebude.

Na druhou stranu to bylo to nejlepší, co mě mohlo postihnout, protože ten web spadl do totální bulvární žumpy placené jedním nejmenovaným komunistickým uprchlíkem ze Slovenska a člověk se toho tudíž nemusí účastnit.

Takže jak píše Vladimír – buďme rádi za to, jak to zde funguje !!!!

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

30.11.2017 14:38:53 #590 

˘Ö˘Krab muž

Jen vzhledem k nezaplevelování tohoto vlákna o technických stránkách provozu diskuzního fóra to chtělo použít pro stesky a nářky nad informační hodnotou již existující, k tomu určené a velmi příhodně nazvané vlákno Informační hodnota fora SNOW, račte si povšimnouti, že bylo založeno již 3. března 2012! Minimálně od toho dne tedy informační hodnota fóra neustále klesá a klesá, o tempora, o mores.

˘❄️˘

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

01.12.2017 08:49:04 #591 

˘Ö˘Krab muž

Námět pro admina: odstranit identitu i oba příspěvky uživatele dodofor. Kůůltopánky Proktologické rukavice

01.12.2017 09:18:27 #592 

fischerbl

>> #590, ˘Ö˘Krab, 30. 11. 2017 14:38:53

Z odkazovaného vlákna (#8):

Mám poměrně velké zkušenosti z různých fór z více oborů, a vždy platí několik zásad:

•nikdo ti nezaručí že na tvůj dotaz bude odpovězeno

•když už bude odpovězeno, nikdo ti nezaručí že té odpovědi se dá věřit

•šanci na odpověď rapidně zvýšíš když poskytneš relevantní informace, prohledáš historii fóra a ukážeš že se snažíš sám dobrat nějakému výsledku. Ale i tak ti nikdo nezaručí že dostaneš relevantní odpověď.

Zatím to všude takhle fungovalo, a, podle mně, pokud kdokoliv bude očekávat cokoliv více, bude, dříve či později, zákonitě zklamán.

*

Jinak dle mě ondraZ trefil vlákno ještě celkem dobře, hlavně nezakládal zbytečně nové vlákno.

A co tohle vlákno?

Pamětníci si jistě vzpomenou na původní název.

Jinej gang...

01.12.2017 09:26:17 #593 

Petr Havelka - SNOW muž

>> #591, ˘Ö˘Krab, 01. 12. 2017 08:49:04

Ahoj Krabe, vřelé díky za upozornění na spam. Odstraněn.

Když na cokoliv takového narazíte, piště prosím do tohoto vlákna. Bohužel mi některé obdobné příspěvky utečou.

Ještě jednou díky! Petr

01.12.2017 10:57:36 #594 

fischerbl

Netýká se to diskuze. Mohli byste prosím udělat něco s bazarem? Násobné inzeráty, zařazování do nesprávných kategorií. Ani filtrování nepomáhá.

Už se to tu před časem řešilo

Jinej gang...

01.12.2017 11:00:14 #595 

Vvladimir muž

Souhlasím, chtěl jsem koupit 18 párů nejmenovaných lyží a nakonec měli jenom jedny. Velké zklamání a další shánění vánočních dárků.

01.12.2017 11:29:03 #596 

Petr Havelka - SNOW muž

>> #594, fischerbl, 01. 12. 2017 10:57:36

Pokusim se to pristi tyden projet a promazat, nyni po odevzdani 200strankoveho prosincoveho SNOW odjizdime konecne smer Krkonose :-)

01.12.2017 11:39:34 #597 

valerius

Nevysumelo nejak „poskakovani“ stranky pri dodatecnem nacitani reklam (i listy snow, jak nyni koukam)? Je to otravne a predevsim matouci pri odkazovani na jinou stranku.

Pokud maji bannery (stejne tak lista) standartni velikost, mohl by se vyclenit prostor uz pri nacitani stranky. Na prvni pohled se mi zda uprava jednoducha.

01.12.2017 12:18:17 #598 

korsičan muž

>> #594, fischerbl, 01. 12. 2017 10:57:36

Jooo, bazar to je případ sám pro sebe. Naprosto nejhorší jsou ti exoti, co tady něco prodávají a následně na případný zájem vůbec nereagují. Nabízené zboží tam přitom několik měsíců stále visí a pak z ničeho nic, je pryč.

Tak když už něco prodávám, tak se aspoň na dotaz ozvu. I ta kráva na louce na dotaz odpoví !!!

Loni mě takto tady pěkně nakrknul jeden prodávající z „Prahy“, co nabízel skialpové boty, ale 2 (slovy dva !!!!) měsíce neodpověděl. A to jsem na inzerát odepsal několikrát.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

01.12.2017 12:42:49 #599 

fischerbl

>> #596, Petr Havelka – SNOW, 01. 12. 2017 11:29:03

Projeďte a promažte (se nebo lyže) v Krkonoších a pak vyčistěte ten bazar.

>> #598, korsičan, 01. 12. 2017 12:18:17

Ono se může stát, že odpověď inzerentovi nedojde. Mám takovou zkušenost. To samé soukromé zprávy. Pokud je uveden telefon, raději komunikovat přes něj.

Jinej gang...

01.12.2017 17:51:23 #600 

šáňa muž

>> #598, korsičan, 01. 12. 2017 12:18:17

Čoveče, já jsem zase docela naprdnutej, že se nikdo neozval na můj inzerát :-D :-D

Nalezené položky: 659 « První | < Předchozí | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

15.11.2018

Kubasport na Praze 6 - malý prostorem, velký duší

Jsme speciálka toho, co sami milujeme. LYŽE a KOLA j...
15.11.2018

Soutěž o týdenní pobyt ve švýcarském Davosu

Okolí turistických letovisek Davos a Klosters na výc...
14.11.2018

ZebraStores – špičkový servis lyží

S trendem moderních technologií a propracovaného vyb...
14.11.2018

SNOW fest 2019: Novinky v programu

Vyzkoušet první oblouky mimo sjezdovku, otestovat hr...
14.11.2018

Soutěž o pobyt v Apartmánu Flattach pod ledovcem Mölltal na 4 noci pro max. 6 osob

Velkou výhodou lyžařského střediska nacházejícího se...

Diskuze o lyžování

LUSTI CWRxx, pro chlapa. Poradíte?

dnes 18:33:05 od parezzbablu

Výběr lyží- prosím o radu

dnes 17:41:27 od Myval

SLČR

dnes 15:12:25 od IIIvan

HAider Alm - Belpiano nyni propojene

včera 20:55:09 od Radek Holub - SNOW

Sjezdové hole - hliník nebo karbon?

včera 20:19:30 od Pavlos

sporten nebo lusti