Sölden: na stopě Hannibala [článek] - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Články Sölden: na stopě Hannibala [článek]

Sölden: na stopě Hannibala [článek]

28.11.2014 09:00:53 #1 

SNOW tour 2014/15 na ledovci

Slovutný Sölden svým leskem působí nejednomu lyžaři lehké mrazení v zátylku. Místo, kde se zahajuje Světový pohár v alpském lyžování, místo, jehož tváří je legenda Bode Miller, a místo, které je podle statistik druhé nejnavštěvovanější v Rakousku.
Odkaz na článek

28.11.2014 09:50:52 #2 

Příspěvků: 304

bohous357

Mám Sölden moc rád, ale toto je typická komerční presentace, což je v závěru podtrženo

„Abychom dokázali zodpovědně reportovat, byli jsme vybaveni lyžemi FISCHER, oblečením HALTI, rukavicemi LEVEL a brýlemi a helmami značky SMITH.“

Jako taková by také tam měla být zařazena.

30.11.2014 23:18:06 #3 

Příspěvků: 13

Andrea Drengubáková

>> #2, bohous357, 28. 11. 2014 09:50:52

Dobrý večer, toto komerční prezentace opravdu není. Vše je založeno na aktuálním zážitku a zkušenosti. Pokud je článek příliš pozitivně naladěn, tak se omlouvám, protože připouštím, že Sölden je moje srdeční záležitost (moje první navštívené alpské středisko :-) a je možné, že se v článku odrážejí moje pozitivní emoce. Ale když se podíváte na fotky – vy byste nebyl pozitivně naladěn? :-) Jinak toto reportování spadá pod projekt SNOW tour, což je turné po střediscích, které je spojené s testováním a prezentací jednotlivých značek (to nijak nezatíráme a partnery prezentujeme). Co se týká aktivit ve středisku doporučujeme jen to, co jsme sami vyzkoušeli a líbilo se nám to.

01.12.2014 07:16:46 #4 

Příspěvků: 1396

orim muž

>> #3, Andrea Drengubáková – SNOW tour, 30. 11. 2014 23:18:06

No povedzme, že report? V tom prípade by som očakával viacej informácií. Napr. úprava terénu, čakacie doby na vleku, zvyklosti s obstarávaním skipasu, servis – jeho lokalizácia služby,činnosť horskej resp. záchrannej služby, umiestnenie lekárskej služby, zvyklosti v lokalite, cenové relácie v hlavných a najviac navštevovaných stravovacích zariadeniach, možnosti parkovania a cenové relácie ap. Je toho skutočne veľa. PS: dnes mám trochu „rýpavú“ náladu, ale človek potrebuje solídne informácie. To čo si prezentovala (resp.čo Snow od Teba požadoval) si môžem prečítať v hociktorej cestovke. :-)

01.12.2014 09:22:00 #5 

Příspěvků: 13

Andrea Drengubáková

Dobrý den, „rýpavá“ nálada nevadí :) Vytrženo ze článku: „Díky rozloze střediska, která činí okolo 20 kilometrů čtverečních, se lid na sjezdovkách rovnoměrně rozprostřel a o frontách se tu ani v neděli nedalo prakticky mluvit. Dostatečná sněhová pokrývka i na svazích pod ledovcem nedovolila kamenům poškrábat naše skluznice, takže jedinou starostí bylo nespálit si obličej od sluníčka.“ Tento odstavec měl informovat o stavu sjezdovek a frontách – „básník“ tím chtěl říci, že sněhu bylo na sjezdovce dost, takže bez kamenů (čehož se spousta lidí na podzim bojí) a tím jak se lyžaři skutečně rozprostřeli, se jezdilo bez front. O situaci ve středisku se snažíme reportovat hlavně prostřednictvím fotek – myslím, že fotky dokážou aktuální stav střediska přiblížit také poměrně dobře – zalidněnost svahu, úprava sjezdovek, jídlo :-) Do článku nechceme za každou cenu „rvát“ množství informací, jako počet sjezdovek, procento černých/červe­ných/modrých,a­pod., což si můžete přečíst na webových stránkách. Jak jsem psala výše, píšeme o tom, co jsme vyzkoušeli, a služby horské služby to zatím nebyly, ačkoli k tomu vůbec nebylo daleko..nicméně lokalizaci HS beru jako zajímavou připomínku a pro zajímavost se příště ve středisku poptám – snad ji nebudu potřebovat doopravdy :)

01.12.2014 09:51:04 #6 

Příspěvků: 1396

orim muž

>> #5, Andrea Drengubáková – SNOW tour, 01. 12. 2014 09:22:00

Aha teda tak. No dobre. Fotky si nájdem na nete, parametre strediska trebárs tu:http://www.bergfex.at/soelden/, jediná relevantná informácia bola o zaľudnenosti a snehovej pokrývke na tratiach. Ak si spokojná s takýmto reportom, tak potom prepáč, že som sa vôbec unúval. Mal som predstavu, že SNOW prinesie informácie, ku ktorým sa na iných oficiálnych stránkach nedá dostať a pre lyžiarov sú dôležité. Hold slovo „kvalita“ sa pokladá za „zahltenie informáciami“. Andrejka – příště ve středisku poptám ja som si naivne myslel, že to je hlavná pracovná náplň pri písaní reportov. PS: až teraz začínam mať rýpavú povahu, nie preto, že by som si chcel liečiť nejaký mindrák, to už v mojom veku veľmi nehrozí, len mám predstavu, že raz si na tejto stránke prečítam článok o stredisku z ktorého potom môžem v praxi veľa využiť a povedať si, toto predsa viem, čítal som to na SNOW.:-)

01.12.2014 10:51:19 #7 

Příspěvků: 1927

Radek Holub - SNOW muž

Orim, naprosto si rozumíme – samozřejmě ambice SNOW.cz opravdu je shromažďovat všechny relevantní informace včetně těch, které jinde dostupné nejsou. SNOW tour je žánr svého druhu, dalo by se říct letem světem po zajímavostech, postavený hlavně pro inspiraci (proto především fotky atd.).

Report ze SNOW tour ale není to jediné, co o Söldenu „víme“. Všechny informace se hromadí v atlasu středisek:http://snow.cz/…ko/35-solden

Kromě faktografie (nadmořská výška, lanovky, sjezdovky, …) je to sněhové zpravodajství, předpověď počasí, diskuze, aktuální reporty čtenářů i redakce, články nebo třeba videa. U některých středisek je i komentovaná mapa s více či méně podrobným popisem jednotlivých sjezdovek:http://snow.cz/…-solden/mapa

Možná je chyba, že report ze SNOW tour není tak hloubkový (typický dnešní čtenář, zvláště mladší, ale zase není zvědavý na romány), možná bychom měli jen viditelněji odkazovat na podrobnější informace, pokud je máme. Takový Bergfex není špatný, ale zrovna vlastní reporty žádné nedělá, střediska popisuje jen PR texty a v tomto si myslím, že máme navrch, i když to možná není na první pohled „vidět“.

Každopádně díky za názory, které určitě můžou podobu SNOW.cz ovlivnit.

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

01.12.2014 11:21:48 #8 

Příspěvků: 1396

orim muž

>> #7, Radek Holub – SNOW, 01. 12. 2014 10:51:19

Ďakujem za odpoveď, vážim si to. Určite som to myslel v prospech Vášho SNOW. Máte seriózne info, to je pravda. Berfex neberiem ako vzor, bol to iba príklad jedného z mnohých na reakciu prečo Andrea dôvodila neuvádzanie info o zjazdovkách. Taktiež nie som zvedavý na „romány“ hoci zenit výkonnosti mám za sebou. Som skôr pragmatik a určite nielen ja ale aj veľa ďalších ľudí by ocenilo skutočne potrebné a praktické info. V reportoch by som ocenil ceny, dostupnosť, služby, lekársku pomoc, informačné kancelárie a pod. Svetom hýbe ekonomika a informácie. PS: Radek založ vlákno (trebárs formou dotazníku resp.inou formou) nech sa členovia fóra vyjadria čo by v reportoch ocenili. Možnože sa to osvedčí, možno nie. Za pokus to stojí, nemyslíš? Prajem veľa čitateľov, hlavne tých spokojných. Orim.

01.12.2014 13:48:06 #9 

Příspěvků: 304

bohous357

Já dnes nemám rýpavou :-), ale stejně bych si dovolil se k tomu vrátit, když už jsem sem napsal tu kritiku :

Zkuste si prohlédnout ty fotografie : Když si odmyslíme sníh, který je na všech fotkách, o čem ty fotky jsou – o Söldenu nebo o oblečení/výbavě ?

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy