MYSLÍ TO VÁŽNĚ? - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ
Domů Diskuze Hospoda MYSLÍ TO VÁŽNĚ?

MYSLÍ TO VÁŽNĚ?

26.01.2015 14:44:04 #1 

oblouk muž

Diskusi ve Snow čtou denně nejspíš stovky lyžařů – chlapci z redakce by se asi mohli pochlubit… Čtou si tu především lyžaři-amatéři a to lyžařsky téměř nepolíbení. Čtou a tu a tam i napíší hobbíci, kteří by z fleku mohli nahradit řadu tzv. „profíků“ a to jak co se týká vědomostí o lyžařském materiálu, tak lyžařské techniky. Jsou tu i pravidelní přispěvovatelé kteří zajišťují, že poznatky, které tu lze pravidelným čtením v diskusi získat, jsou cenné (mám zpětnou vazzbu nejen od amatérů, ale i profesionálů). ALE Vůbec není výjimkou, že se tu objeví dotaz evidentně od lyžařského „panice“, do odpovědí se pustí několik (zpravidla notorických) přispěvovatelů a na doplňující dotazy trpělivě odpovídají, často i s poměrně pracným dohledáním podkladů. Odpovědi jsou fundované a pro dostatečně vyzpovídaného tazatele zcela optimální. A VÝSLEDEK? Tazatel nakonec oznámí, že si koupil (nebo udělal) stejně něco, co jde úplně mimo získané informace… – případně se ani neozve. MYSLÍ TO VÁŽNĚ a nebo je to jen takové cvičení, kdy zaměstnává několik ochotných dobráků??? Ach jo.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

26.01.2015 15:22:52 #2 

˘Ö˘Krab muž

>> #1, oblouk, 26. 01. 2015 14:44:04

Co Tě žere, nemáš kostižer?

1. O návštěvnosti si lze udělat odhad podle počtu návštěv u nových vláken, nejde o nijak závratná čísla a koresponduje to třeba s návštěvností mého opakovaně resuscitovaného „Obláčku“. Nedokážu však rozlišit unikátní IP.
  2. Pravidelní přispěvatelé pravidelným čtenářům kvalitu nijak nezaručí. Pravidelné přispěvatele a pravidelné čtenáře mělo druhdy nepochybně i Rudé právo, o kvalitě obou skupin se dají vést debaty.
  3. Uplatnění a přijetí zde podaných rad není žádným způsobem závazné ani vymahatelné. Naštěstí.
  4. Anonymita internetu. Bezplatnost rad. Neví, kdo jim radí (třebas velmi humorně až ironicky, jak to např. CzechSkier a m3 a další mají ve zvyku), nic za to neplatí.
  5. Třeba rady přinesou nějaký užitek alespoň těm, kterým primárně nebyly určeny, ostýchali se – nebo je vůbec nenapadlo – se na něco takového zeptat.
  6. Mlčící většina světem vládne.
  7. ANO! MYSLÍ TO VÁŽNĚ.
To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

26.01.2015 15:33:39 #3 

oblouk muž

>> #2, ˘Ö˘Krab, 26. 01. 2015 15:22:52

Kostižer nějakej, bohužel, v podstatě mám a tak ty titanaly musím doplňovat nějakejma D-vápenatejma tabletama :-). Jak to ve světě chodí vím, ale tak nejak jsem ucejtil potřebu vyjádřit lítost nad těma co se ptaj, že podlehnou tomu něčemu uvnitř, co jim holt brání přijmout dobrou a tisíckrát prověřenou radu.

Nikdy nikdo nikoho nenaučil lyžovat - každej se to musí naučit sám. Dá to ale čím dál víc práce - a bolí to.

26.01.2015 15:41:20 #4 

Gravedigger

Mozna tu jsou taky spousty ctenaru, kteri si jsou vedomi fundovanosti one hrstky prispevatelu, na nichz vlastne toto forum stoji, a take si vazi jejich ochoty se o sve knowhow delit. Jen nemaji potrebu zviditelnovat se vice ci mene hloupymi dotazy. Na druhou stranu, vem si treba takoveho Kraba. Jeho rozbory s fotosekvencemi jsou k nezaplaceni o jeho ostatnim prinosu ani nemluve. Presto vyvstava otazka, kdo komu by mel byt vdecnejsi? Konzumenti Krabovych prispevku nebo Krab, ktery je (nebo aspon nekolik z jeho osobnosti) patologicky na tomto foru zavisly?

26.01.2015 15:48:21 #5 

˘Ö˘Krab muž

>> #4, Gravedigger, 26. 01. 2015 15:41:20

Bez obav, jen co doléčím pošmodrchanou kyčel, tak naplno zahájím letní přípravu a zmizím odtud. Na lyžích jsem už letos dvakrát stál, nějaké příspěvky napsal, mám splněno.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

26.01.2015 15:51:09 #6 

Navvy

>> #3, oblouk, 26. 01. 2015 15:33:39

To se netýká jen bezplatných rad. Lidi neposlouchají rady ani svých lékařů, advokátů, atd. To je prostě život. Ale pár jich poslechne, jako já jsem poslechl Ivana ohledně mých nových lyžáků a dodnes ho za to blahořečím. A ti ostatní, kteří se rozhodli po svém, jsou třeba také nakonec spokojení, i když možná podlehli radám někoho jiného, který jim řekl, že je jedno jaké mají lyže, lyžáky atd., protože důležité je, jak umí lyžovat a tak šli a koupili si něco „v akci“…

26.01.2015 16:06:48 #7 

˘Ö˘Krab muž

>> #6, Navvy, 26. 01. 2015 15:51:09

Snad nebudu za svůj názor kamenován, ale … na většině lyží a ve většině bot se nedá lyžovat. Důvod je prostý: jsou odladěny k tak velké vstřícnosti, pohodlí a dobromyslnosti, že reagují v podstatě na cokoliv … a vlastně na nic tak, jak by měly.
Lyžař se tedy může snažit ostošest, ale když vidí a cítí, že to na jízdu vliv nemá, tak se na to co? Tak se na snažení brzy vykašle a je co? Spokojený! (Protože, samozřejmě, přenos podnětů probíhá oběma směry, tedy lyžař->boty->lyže->podložka, tak i podložka->…->lyžař.)
S takovým vybavením se tedy ani nemohou naučit lyžovat, protože nemají odpovídající zpětnou vazbu a nejsou dostatečně upozorňováni a trestáni za použití osobitého (pseudo)stylu místo správné lyžařské techniky. Přesto si budou lebedit, jak dobře si koupili a dobře pojezdili, vzít si na nohy něco funkčního je naprosto oprávněně děsí.
Jednak by mohli zjistit, že neumí lyžovat, obávají se, že jim to bude nepohodlné, jednak by se v nich z chvilkových záblesků prozření mohlo usadit podezření, že za jejich „pokročilým lyžováním“ je ještě něco tisíckrát pokročilejšího, téměř bezbřehého – a to je děsí ještě daleko víc.

26.01.2015 16:10:31 #8 

Gravedigger

>> #7, ˘Ö˘Krab, 26. 01. 2015 16:06:48

ne kamenovan, ale do kamene tesan (teda,tvuj citat)

26.01.2015 20:42:01 #9 

Navvy

>> #7, ˘Ö˘Krab, 26. 01. 2015 16:06:48

Já Tě kamenovat nebudu. Souhlasím s Gravediggerem a zopakuji to, co jsem tu už psal kdysi. Sjezdové lyžování mě příliš nebavilo do té doby, než jsem na radu kamaráda vyzkoušel „závodní“ slalomky. Teprve pak jsem se začal zlepšovat a pokoušet se o lyžování. A začalo mě to bavit.

26.01.2015 21:18:17 #10 

m3 muž

Jsou lidi pro které je úplná škoda se o jakoukoliv radu / nápovědu vůbec snažit,protože jí nepoužijí a stejně si myslí něco o prdeli.Pak je další skupina,která udělá přesný opak,další skupina která se jen pokusí,ale pak zjistí,že by to mohla nějak „očůrat“.,nebo si to zjednodušit.Naš­těstí jsou i ti/ty kteří/které si poradit nechají a ti úplně TOP dokonce i poděkují.Za pravdu dávám Obloukovi,že jsem zde zaznamenal jen párkrát zpětnou reakci.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Komerční tipy